Coinmarketcap a jeho 7 alternativ

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dnes jsme se již tématu Coinmarketcap věnovali. V tomto článku jsme o něm nepsali zrovna pozitivně. Na druhé straně je třeba připomenout, že kryptomagazin se snaží být vždy objektivní a nezaujatý. Nyní ale pojďme pokračovat v našem tématu, kterým jsou go-to price checkers (stránky na kterých lze sledovat vývoj cen). V dnešním článku vám ukážeme i jiné možnosti, než jen Coinmarketcap.

Různé druhy coin trackerů

Ve skutečnosti je opravdu obtížné už jen pokusit se sledovat všechny stránky podobné CMC. Nové a nové vznikají takřka každý den. Je jen na vás, kde se rozhodnete ceny kryptoměn sledovat. My jsme se je pokusili zmapovat a někeré zajímavé zdroje vám v tomto článku představit.

Coinliker

První stránkou je Coinliker. Narozdíl od ostatních stránek má Coinliker 2 výrazné odlišnosti. Tou první je tlačítko, které vás přenese na stránku takřka neznámého altcoinu. Druhou odlišností je tabulka, která zobrazuje nejpopulárnější kryptoměny v portofliích uživatelů této stránky. Například Ripple je lídrem v dané tabulce, protože se nachází v celé třetině všech portoflií.

Coinlib

Coinlib je velmi smysluplně naprogramovaná stránka, která zobrazuje celkovou tržní kapitalizaci, Bitcoin dominanci anebo objem transakcí za 24 hodin. Všechny tyto informace se obnovují takřka neustále. Hodně využívaná je i schopnost porovnání cen kryptoměn na různých burzách a s tím spojená možnost arbitráže. Díky tomuto prvku stránka zobrazuje i nejlevnější variantu ke koupi dané kryptoměny.

Bitgur

I když se tato stránka od stránek CMC zas tolik neliší, Bitgur nabízí možnost upořádat kryptoměny do kategorií na základě roku nebo technologie. Bitbur také svým uživatelům nabízí barevnou mapu zobrazující vývoj trhu a tudíž je hned na první pohled vidět, jestli je trh v zelených či červených číslech.

Apogee

Jednou z nejžádanějších funkcionalit na takovýchto stránkách je schopnost sledovat vlastní portfolio. Právě tuto možnost poskytuje například Apogee. V případě, že si vytvoříte na Apogee  účet, zobrazí se vám nabídka na vytvoření portfolia, které si poté budete moci sledovat a nebudete muset využívat aplikace jako je kupříkladu Blockfolio či Cointracking.

Coincall

Stránka, která vám umožní to samé co Apogee, ale i bez nutnosti vytvoření účtu na stránkách Coincall. Jak už to ale často bývá, tato výhoda má i jednu negativní stránku a tou je nutnost otevírat stránku vždy na tom samém zařízení.

Coinkapp

I když by se Coinkapp dal určitě vylepšit, někeré jeho vlastnosti nám připadají opravdu užitečné. U každé kryptoměny se například zobrazují novinky spojené s touto kryptoměnou. U takovýchto kryptoměn se navíc ukazuje GIF, který se snaží vtipně zobrazovat situaci ohledně dané měny.

Capcompare

Poslední stránku, kterou navrhujeme jako alternativu k CMC je Capcompare. Přestože krásným prostředím zrovna neoplývá, zobrazuje všechny potřebné informace. Navíc umožňuje porovnat tržní kapitalizaci vybrané kryptoměny se společnostmi na Nasdaqu a NYSE.

Závěr

Některé z dnes vzpomenutých stránek jsme vám už dříve trošku podrobněji představili v tomto článku. Jestli některá z uvedených ohrozí prvenství Coinmarketcapu, zůstává zatím otázkou. Některé přináší skutečně zajímavé novinky a informace. V současné době ale Coinmarketcap zatím neohroženě zůstává na vrcholu všech stránek, které ceny kryptoměn zobrazují.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Feder.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: