[PŘEHLED TRHU] Co způsobilo růst XRP? Překoná konečně v kapitalizaci Ethereum? + anketa

0
(0)

Zprávy a souhrny

Zatímco cena Bitcoinu stojí na místě a většina velkých altcoinů mírně stoupá, XRP přešel do šíleného módu a za posledních 24 hodin předvedl 15% bull-run. V době psaní tohoto článku se obchoduje za cca 0,532 $ a vchází do menší korekce. Co stojí za tímto náhlým stoupáním?

Více informací o firmě Ripple a jejich kryptoměně XRP se dočtete v tomto článku.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Jednotlivé díly si budou protiřečit. Pro profesionální rady založené na technické analýze navštivte prosím web Trading11.com.

Jižní Korea a Japonsko na vzestupu

O XRP je v poslední době zájem hlavně v Jižní Koreji. Při pohledu na objemy na jednotlivých burzách si můžeme všimnout, že největší volume ~220 000 000 $ má pár XRP/JPY na japonské burze Bitbank. Na druhém místě je korejský Upbit s cca 180milionovým obratem na páru XRP/KRW. Třetí místo patří Binance a na čtvrtém je zase Korea – konkrétně Bithumb (~ 135 milionů).

Více než třetina XRP tokenů se zobchodovala v těchto dvou zemích. Jde o relativně velký a překvapivý nárůst, který indikuje, že do trhu vstupují noví investoři. S tím by jistě souhlasil i Mike Novogratz, který řekl:

„[..] do trhu přicházejí nový obchodníci a investoři – pravděpodobně kvůli sdělením od firmy Ripple v posledních měsících a uzavření strategického partnerství s Bianco Santander [..]“

Firmě Ripple se v poslední době daří

Faktem je, že zatímco většina trhu s kryptoměnami stagnuje, Ripplu se daří. Celý tento projekt totiž míří na banky, které v poslední době projevují o Ripple blockchain stále větší zájem.

Po experimentech v Jižní Koreji a Japonsku štafetu přebraly banky z Blízkého východu. Na RippleNet se budou připojovat tři banky ze Saúdské Arábie, dvě z Kuvajtu, jedna z Bahrainu, jedna z Ománu, dvě ze Spojených arabských emirátů a s dalšími momentálně jednají zástupci společnosti Ripple.

V současnosti tak jde o jeden z nejrychleji rostoucích projektů celého krypto-sektoru.

Vzhledem k velkému úspěchu v zemích Blízkého východu firma zakládá novou kancelář v Dubaji. Bude tak mít jednodušší přístup ke svým partnerům.

Samozřejmě nelení ani programátoři a Ripple blockchain v poslední době dostal hned několik vylepšení. Více informací najdete tady.

Je tu však jeden háček

Hurá! Banky začnou používat Ripple a bude MOON… Že?

Ne. Úspěch firmy Ripple v žádném případě nepodmiňuje růst XRP tokenu. Takto to bohužel nefunguje. XRP je sice nativní token Ripple blockchainu, ale banky ho rozhodně nebudou nakupovat, prodávat ani používat.

Ripple blockchain totiž umožňuje vytvářet nové tokeny. Banky si tak vytvoří vlastní token, který je v poměru 1:1 krytý dolary (nebo jinou fiat měnou), a budou jej používat na převody. Na příliv institucionálních peněz do trhu přes Ripple a jejich XRP můžeme rovnou zapomenout. Pozitivní zprávy sice na XRP mají vliv, ale v tomto případě jde z velké části o hype a FOMO efekt.

Tak jako tak je moudré předpokládat, že cena XRP tokenu půjde v horizontu dvou tří let většinou nahoru. Tedy pokud nepřijde finanční krize. I proto jsem Ripple zařadil mezi tři kryptoměny, které se vyplatí nakoupit (a měl jsem pravdu).

Celý článek najdete tady.

Co na to Technická analýza?

Technická analýza je nástroj, pomocí kterého umíme vytvořit možné scénáře dalšího vývoje trhu. Pracujeme přitom s historickými daty a pozorujeme pravidelné vzorce „chování“ daného aktiva.

Přikládám TA XRP/USD ze včera. Nyní jsme na ceně 0,53 $ a pod námi je série důležitých technických hladin.

Zdroj - platená sekcia Trading11
Zdroj: placená sekce Trading11 – Reného analýza z 5. 11. 2018

V případě XRP můžeme pozorovat návrat nad trendline a návrat na support na hladině 0,453 $. Teoreticky bychom v následujících dnech mohli pokračovat po trendové linii až k poslednímu swingové high, kde by měla následovat korekce, a pokud se nebude dít nic neočekávaného, ​​tak další období konsolidace.

Detailní technickou analýzu XRP/USD najdete tady.

Může XRP předběhnout Ethereum v kapitalizaci?

Při pohledu na stránku coinmarketcap.com to pro ether nevypadá nejlépe. Je možné, že po dvou letech okupace druhé příčky bude Ethereum nahrazeno XRP? Momentálně jsou si obě kryptoměny velmi blízko a dělí je pouze ~ 700 milionů dolarů. Aby XRP nahradilo Ethereum, muselo by vystoupat a udržet se na hladině 0,6 $ a samozřejmě Ethereum by nesmělo nijak zvlášť překvapit.

Anketa

Co myslíte? Je možné, aby XRP na delší dobu nahradil ether jako top 2 kryptoměnu? Hlasovat můžete v naší facebookové diskuzní skupině. A nezapomeňte se přihlásit k odběru notifikací (návod najdete tady), ať nepřijdete o nic důležitého.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: