Banky sa konečně připojují na RippleNet – ovlivní to cenu XRP?

0
(0)

Ripple (XRP), podobně jako drtivá většina kryptoměn, se stále potácí v bear marketu. Od svého lednového ATH (3.67 USD) klesl o 92 procent až na současnou cenu 0.281 USD. Vývojářský tým a marketingové oddělení přesto ze svého úsilí nepolevují. O tom svědčí tři zajímavé novinky, které byly představeny v první polovině září.

Pokrok RippleNetu v Japonsku a Thajsku

12. září zveřejnila společnost Ripple zprávu, že platební síť RippleNet zprocesovala remitence (peněžní částky) mezi Japonskem a Thajskem. V Japonsku žije až 45 000 thajských dělníků a tradiční způsob vyplácení remitencí zahrnuje absolvování několika návštěv banky. Kromě zdlouhavého procesu byla velkou nevýhodou i disharmonie v komunikaci jednotlivých systémů při vyplácení remitencí klasickým bankovním převodem.

Doporučujeme článek: Thajské banky mohou zakládat pobočky pro obchodování s kryptoměnami

Díky faktu, že několik bank v obou zemích začalo využívat služeb RippleNetu, se celý proces vyplácení remitencí výrazně zjednodušil. Jedním z příkladů je spolupráce mezi SBI Remi (Japonsko) a Siam Commercial Bank (Thajsko). Obě banky nyní používají RippleNet na uskutečnění okamžitých převodů mezi těmito dvěma zeměmi.

RippleNet přináší výhody i samotným koncovým klientům. Thajští pracovníci si mohou otevřít online účet v japonské bance SBI Remi a zároveň si ho propojit se svým domácím účtem v thajské Siam Commercial Bank.

Ke spolupráci s výše uvedenými bankami společnost Ripple uvedla:

“Mnoho bank a poskytovatelů finančních služeb využívá globální platební síť RippleNet, aby klientům mohli nabídnout okamžitý, cenově dostupný a transparentní způsob, jak poslat potřebnou hotovost jejich rodinám. Jedním z příkladů je spolupráce mezi SBI Remi a Siam Commercial Bank (SCB). Obě tyto banky využívají RippleNet k poskytování plateb v reálném čase pro thajské pracovníky žijící v Japonsku.”

Národní komerční banka Saudské Arábie se připojí k RippleNetu

V půlce září vývojářský tým Ripple oznámil, že po pilotních testech se Saúdským arabským měnovým úřadem, začala globální platební síť RippleNet využívat i Národní komerční banka (NCB). NCB byla historicky první bankou založenou v této zemi a dodnes je jednou z největších finančních institucí v regionu.

NCB se tímto krokem připojí k dalším globálním bankám, které již členy RippleNetu jsou. Toto členství jim umožní uskutečňovat bankovní převody mezi finančními institucemi v Severní Americe a Asii mnohem efektivněji.

Mohlo by vás zajímat: Ripple může v budoucnu porazit Bitcoin, myslí si někteří odborníci

Ripple-lib Version 1.0.0

Minulý týden spustili vývojáři novou verzi Ripple-lib, která nese pořadové označení 1.0.0. Jde o JavaScript rozhraní pro XRP ledger. Nová verze obsahuje vylepšení, která mají směřovat k větší flexibilitě samotného Ledgeru. Podle Nicka Bougalisa, vedoucího C ++ dev týmu Ripple, disponuje tato nová aktualizace (mimo jiné) konfigurovatelným maximálním poplatkem, který pomáhá zabránit jeho neúmyslenému zvýšení díky potenciální neúmyslné chybě programátorů. Standardně je přitom nastaven na 2 XRP.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Navzdory třem výše uvedeným zprávám cena XRP stagnuje, respektive pozvolna klesá. Z fundamentálního hlediska by však zmíněné spolupráce s bankovním sektorem mohly znamenat pro Ripple silný závěr tohoto kalendářního roku.

Naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu napsal Dalibor.

Zdroje:
ripplenews.tech
ethereumworldnews.com
coingape.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img