Ripple: Banky nebudou v blízké budoucnosti používat blockchain na přeshraniční platby

1

Už vícekrát jsme se věnovali blockchainu a jeho potenciálu, který nabízí různým oblastem, jako jsou například finančnictví, zdravotnictví, doprava, umění… Jednou z firem, která se intenzivně zabývá projekty pro bankovní sektor, je Ripple. Avšak přímo od lídrů týmu Ripple přicházejí zprávy o tom, že banky nejsou příliš ochotné přijmout blockchain do globálního systému přeshraničních plateb.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Testování

Banky se vyjádřily, že podnikly kroky směřující k nasazení technologií vycházejících z kryptosystémů, aby procesy jako například mezinárodní platby byly rychlejší a levnější.

„Několik bank testovalo nebo nasadilo systém Ripple vyvinutý pro mezinárodní platby, který používá ‚obousměrné zprávy‘, které nakonec mohou být přidány do distribuovaných knih. Ale samotná technologie xCurrent není distribuovaná kniha,“ řekl šéf kryptografie společnosti Ripple David Schwartz.

xCurrent byl použit na vybudování mezinárodní peněžní transferové služby One Money FX společností Banco Santander SA (SAN.MC). Služba byla spuštěna v dubnu a bylo to jedno z prvních konkrétních použití technologie založené na blockchainu.

Přečtěte si také náš článek: Kdy bude Ripple atakovat cenu 5 USD – Klíčem je xRapid

Výhrady bank

„Začínali jsme s klasickým blockchainem, který milujeme,“ řekl v rozhovoru pro Reuters Marcus Treacher, senior viceprezident společnosti Ripple. „Zpětná vazba od bank je: Nemůžete dát celý svět do blockchainu.“

Zastánci technologie tvrdí, že sdílení záznamů zvyšuje efektivitu a snižuje nesrovnalosti v údajích. Pro mnohé banky však distribuované účetní knihy ještě nejsou dost škálovatelné a ani dostatečně soukromé.

„Od mnohých našich zákazníků slýcháme, že je nezbytné udržet jejich transakce soukromé a zpracovávat i nadále tisíce transakcí každou vteřinu a přizpůsobit systém každému typu měny a aktiva, které si jen lze představit,“ řekl Schwartz.

Může vás též zajímat: Altcoiny by mohly výrazně těžit ze stability BTC

Na závěr

Pokud se podíváme na cenu XRP, ta se sice dostala za posledních 24 hodin do červených čísel (-0,15 %), ale je to jen minimální reakce na tuto „negativní“ zprávu. Přístup a nasazení týmu Ripple je tím, co může pomoci překonat současnou nedůvěru bank a protlačit Ripple do globálního bankovního prostoru.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek H.

Zdroje:
https://cointelegraph.com
https://www.reuters.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zachari Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zachari
Host
Zachari

Co si banky vymyslí příště? Prý nejsou dost anonymní a na co je teda Monero nebo ZCash, to je tak anonymní, že nikdo neví nic o dané transakci a ještě se ho bojí regulátoři… a množství transakcí za sekundu má některé krypto 2x větší než SWIFT systém, lmao..mýslím, že i kdyby někdo tohle spojil do jednoho tak i tak by si vymysleli jiný důvod, že?