3 kryptoměny, které v roce 2019 nesmí chybět ve vašem portfoliu! + Důvody proč (leden 2019)

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Rok 2019 bude pro kryptoměny velmi náročný. Technická analýza, fundamenty, sentiment trhu a srovnání s historickým vývojem ukazují, že v nejbližších 8–12 měsících bude celý trh stagnovat. Volatilita bude oproti předchozím rokům nižší a většina coinů se pravděpodobně dostane na své několikaleté/historické LOW.

Podívejte se: Anketa, ve které 1432 lidí hlasovalo pro TOP coiny do roku 2019

Proč kryptoměny zdaleka neumírají

Jednoduše – po fenomenálním růstu v roce 2017 krypto zůstalo výrazně nadhodnocené, a aby cena mohla dále stoupat, firmy zabývající se digitálními měnami / komoditami musí přebytek peněz a nové klienty využít k vybudování lepší infrastruktury, která se v následujících letech (2020–2022) odrazí i na dalším růstu krypto-sektoru.

Nenechte se oklamat! Když ceny padají, krypto neumírá. Právě naopak! Trh se tehdy čistí od různých scamů a příživníků a dělají se smysluplné investice do projektů, které mají budoucnost. V momentě, kdy trh začne růst, je podnikání v kryptoměnách velmi jednoduché. Vždyť každé vydělané euro se vám za pár měsíců zdvojnásobí. V takovém trhu přímo kvetou různé nekvalitní projekty, shitcoiny a podvody. Vlastně, buďme rádi za bear market.

Jak jsme vybírali TOP 3 coiny?

Rok 2019 bude rokem velkých investic a budování infrastruktury, která umožní další růst. V roce 2019 tedy dává smysl držet hlavně kryptoměny, které mají největší potenciál něco dokázat „v reálném světě“. Náš výběr TOP tří coinů na rok 2019 možná bude trochu kontroverzní a asi s námi nebudete souhlasit. Věříme však, že vám naše argumenty budou dávat smysl a nezanevřete na nás jen proto, že jsme nezmínili váš oblíbený coin, resp. že jsme vybrali projekt, který z duše nenávidíte.

Předtím, než začnete komentovat, si prosím pozorně přečtěte následující odstavec

Důležité! Vybírali jsme ze všech kryptoměn, které jsme našli na stránce coinmarketcap.com. Tedy ano, do výběru jsme zařadili i tokeny!!! Do nadpisu a do článku jsme to však nenapsali, protože psát všude kryptoměna/token by velmi rychle omrzelo nejen mě (autora), ale i naše korektory, překladatele a hlavně VÁS. Děkujeme za pochopení.

Nakonec ještě dodáváme, že vybrané kryptoměny (nebo tokeny) NEJSOU nijak seřazeny (například od nejlepší po nejhorší). Každý má své výhody a nevýhody. Zároveň tento článek v žádném případě neslouží jako investiční poradenství. Pokud budete následovat naše rady a proděláte, za vaše ztráty nejsme zodpovědní. Není vhodné věřit všemu, co najdete na internetu.

Waves (WAVES)

Tuto kryptoměnu na Kryptomagazínu sledujeme prakticky od jeho vzniku. Všechny články o Waves najdete v tomto odkaze.

Waves je ruský projekt, který se na přelomu let 2018/19 opět dostal na radar mnoha fanoušků kryptoměn poté, co hodnota jednoho coinu vystřelila z 1 $ na více než 5 $! V současnosti se Waves pohybuje kolem 3 $.

Jde o jeden z mála coinů, který je z hlediska technické analýzy v daily a weekly uptrend proti Bitcoinu i proti dolaru. To znamená, že cena Wavesu už delší dobu roste. Profesionální technickou analýzu Waves z 24. 1. 2019 najdete v tomto odkazu. Co tedy způsobilo tak rychlý růst? Silný fundament!

Mobilní aplikace

Prudký růst začal těsně po představení nové verze Waves mobilní aplikace. Tato verze přišla s množstvím vylepšení z hlediska funkcionality a hlavně bezpečnosti. V nové mobilní aplikaci můžete stahovat coiny a získat tak pasivní příjem, obchodovat na decentralizované burze, přistupovat ke krypto <=> fiat branám… Pokud vás Waves zajímá, rozhodně si tuto aplikaci stáhněte. Najdete ji v Google Play Store a v Apple App Store.

Smart kontrakty

Waves není obyčejný coin. Jde o decentralizovanou platformu podobnou Ethereu, na níž mohou vývojáři dAppek využívat i smart kontrakty (smart kontrakt je zdrojový kód, který se provádí decentralizovaně na každém uzlu Waves blockchainu).

Rychlý a bezpečný blockchain

Smart kontrakty běží na Waves blockchainu velmi rychle a jejich používání je levné. Může za to Bitcoin NG protokol Waves blockchainu, který umožnil rychlost až 1 000 transakcí za sekundu! V čase spuštění Bitcoin NG protokolu měl projekt Waves na několik měsíců nejrychlejší veřejný blockchain na světě. Pak ho ale předběhly nové blockchainy třetí generace od TRONu a EOSu.

Vostok

Jedním z nejdůležitějších projektů na platformě Waves je, jak nadpis naznačuje, Vostok. Jde o státem podporovanou technologii, která má umožnit podnikům využívat blockchain a kryptoměny. Vostok získal v prvním (neveřejném) kole financování 120 milionů dolarů od institucí a v roce 2019 o něm ještě určitě uslyšíme.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin je i po deseti letech fungování stále králem kryptoměn. Ani jednou během existence ho žádný jiný coin nepřekonal v kapitalizaci a v současnosti je v Bitcoinu více než 50 % hodnoty celého krypto-sektoru (pokud věříte datům z coinmarketcapu).

Bitcoinu se už nikdo nesměje

Nemyslíme si, že je nutné Bitcoin představovat. Pokud chcete vědět více o jeho historii, resp. jak funguje, přečtěte si tento článek. Bitcoin v současnosti prochází velkou proměnou. V roce 2019 se můžeme těšit na spuštění regulovaných BTC futures na platformě Bakkt, s trochou štěstí na regulované ETF schválené SEC a zdá se, že i NASDAQ něco chystá.

Známý po celém světě

Bitcoin má ze všech kryptoměn nejsilnější značku, slyšel o něm prakticky každý a dostal se do fáze, kdy se jím banky konečně přestaly bavit a začínají ho brát vážně. Do infrastruktury kolem Bitcoinu (bankomaty, burzy, směnárny, software, který umožňuje vést v BTC účetnictví, přijímat ho v obchodě/podniku jako formu peněz…) proudí miliardy dolarů. Začínají se na něj soustřeďovat i velké americké banky jako Goldman Sachs (Circle), zaběhnuté regulované burzy (CME, CBOE, NASDAQ), Bitcoin pomáhá lidem v zemích, které trpí hyperinflací…

Takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Není náhoda, že Bitcoinu na tomto webu věnujeme tak mnoho článků. V současnosti jde prakticky o jediný coin, se kterým se neustále něco děje.

Bitcoin jako dlouhodobá investice

Samozřejmě, v případě Bitcoinu z krátkodobého hlediska nemůžeme počítat s extra velkými zisky. Volatilita BTC je výrazně nižší než volatilita altcoinů. Investice do Bitcoinu však dává dlouhodobý smysl. V průběhu dalších deseti let jeho hodnota může narůst i na milion dolarů (samozřejmě, bude to bublina) a je dost možné, že v 2019 ho bude možné koupit za 1500–2000 $. Koncem roku by proto mohl stát i 6 000 $ = 300–400% zisk. Držíme palce!

Ripple (XRP)

Je nám jasné, že pro některé naše čtenáře je volba tohoto projektu pobuřující. V některých známých facebookových skupinách zaměřených na kryptoměny je diskuse o XRP dokonce cenzurována a za tento prohřešek se rozdávají perma-bany!

Skutečně neexistuje projekt, který by krypto-komunitu polarizoval více než XRP. V podstatě existují dvě skupiny. Jedna XRP nenávidí, protože firma Ripple (tvůrce XRP) se snaží spolupracovat s bankami a přinést výhody blockchainu do bankovního sektoru a ta druhá má na XRP pozitivní názor.

Obě skupiny jsou přibližně stejně velké a myslí si, že mají pravdu. Svědčí o tom i naše anketa, v níž Rippple skončil na prvním místě! (Anketu najdete tady.)

Faktem je, že jde o token, který má do roku 2019 velký potenciál. Zdá se totiž, že Ripple má dobře našlápnuto k tomu, aby se na jejich blockchain připojily desítky, možná stovky bank. A pokud se bude dařit Ripplu, bude se dařit i XRP. Tedy… aspoň dokud bude tato firma vlastnit většinu tokenů.

Bude XRP existovat i za deset let?

Dlouhodobý potenciál XRP je sporný, avšak v příštích dvou třech letech se nebojíme, že by firma Ripple tento token pustila k vodě. Samozřejmě, jde o rizikovou investici, protože investováním do XRP vlastně (ať už přímo, či nepřímo) dáváte peníze firmě, které na vás vůbec nezáleží. XRP nelze považovat za akcii Ripple. Není nijak vázán na majetek společnosti Ripple. Jde o podivný token, který citlivě reaguje na fundament a je téměř úplně pod taktovkou Ripplu. Investujte s rozumem a měli byste na něm vydělat.

Pokud máte zájem o semi-pravidelné profesionální analýzy XRP a pohledy člověka, který se opravdu vyzná a Ripplu věří, doporučujeme sledovat Reného na Trading11. V případě, že máte zájem o nejnovější informace a diskusi o společnosti Ripple a tokenu XRP, přidejte se do skupiny RIPPLE [XRP] komunita CZ/SK na Facebooku. Případně sledujte na Facebooku i Kryptomagazín.

Závěr

Co si myslíte o našem výběru? Souhlasíte s námi, nebo máte jiný názor? Snažili jsme se vybrat projekty, které mají reálný potenciál. Jak jsme jasně uvedli na začátku článku, spekulace se v roce 2019 nevyplatí. Určitě existují kryptoměny, které udělají v roce 2019 více procent než Bitcoin, XRP nebo Waves, ale to nás nezajímá.

Máte tipy na další kryptoměny/tokeny se silným fundamentem? Napište je do komentářů!

Co dál? Hlasujte v nové anketě na Trading11! Myslíte si, že Bitcoin již dosáhl dna, nebo bude v roce 2019 dále klesat?

Bloomberg – Bitcoin je prepredaný a podľa signálov už našiel svoje dno + ANKETA!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře