Přijímání XRP v malých krámech se stává skutečností – přichází aplikace pro iOS a Android

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Aplikace s názvem XRPayments je nyní dostupná v obchodě Google Play a App Sotre. Udělá z vašeho stávajícího telefonu platební terminál (PoS) pro platby pomocí Ripple (XRP).

Jedná se tak o velmi jednoduché a rychlé řešení, které pomůže rozšířit akceptaci XRP v mnoha obchodech po celém světě. Aplikaci si stačí stáhnout na váš Android nebo iOS telefon či tablet, a můžete začít přijímat.

Spoluzakladatel společnosti XRPL Labs, Wietse Wind, se pochlubil, že aplikace jsou již dostupné pro mobilní zařízení a posléze na twitteru publikoval video, které ukazuje průběh transakce na jejich PoS terminálu.

Jak je patrné z videa, aplikace má zabudovaný převodník měn, takže obchodníci mohou zadat cenu položky například v eurech a systém okamžitě vypočte výši finančních prostředků potřebných v XRP.

Zajímá vás společnost Ripple a token XRP? Přidejte se do naší diskusní skupiny. https://www.facebook.com/groups/533224207182518/

Aplikace získala na Goole Play takřka 5 hvězd

XRPayments

V popisu aplikace se můžeme dočíst, že umožňuje přijímat XRP tokeny přímo na vaší peněženku nebo účet XRPTipBot.com. Lze také zadat částku v libovolné měně a ta bude přepočtena na XRP, kterým zboží uhradíte.

Zadejte částku v požadované měně

xrpayments

Uhraďte v XRP skenováním kódu

Závěr

Pokud se s platbou Bitcoinem nebo Litecoinem v kavárnách setkáváte dnes a denně (chodíte třeba do Paralelní Polis), asi vám to nemusí připadat jako nějaký velký průlom. Nicméně je nutné podotknout, že XRP zatím někde jen tak za kávu nepřijímají. Díky této aplikaci to ale bude možné velmi rychle a jednoduše, přičemž instalaci zvládne snad každý. Zcela jistě tak aplikace přispěje k další adopci tokenu firmy Ripple.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kamil

Hezká hračka, ale z praktického hlediska zatím o ničem. Když si vezmu, že někde budou přijímat XRP, jinde zas BTC, LTC, XLM a desítky dalších a na každou kryptoměnu budu muset mít jinou aplikaci, tak rači zůstanu u klasická bankovní karty s kterou zaplatím všude a zdarma bez poplatků.
Dokud se to nesjednotí a obchodníci se nezaměří jen na 1 nebo 2 krypta, tak je to jen další nepraktický výstřelek.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: