Přijímání XRP v malých krámech se stává skutečností – přichází aplikace pro iOS a Android

1
xrpayments-platba-xrp-ripple

Aplikace s názvem XRPayments je nyní dostupná v obchodě Google Play a App Sotre. Udělá z vašeho stávajícího telefonu platební terminál (PoS) pro platby pomocí Ripple (XRP).

Jedná se tak o velmi jednoduché a rychlé řešení, které pomůže rozšířit akceptaci XRP v mnoha obchodech po celém světě. Aplikaci si stačí stáhnout na váš Android nebo iOS telefon či tablet, a můžete začít přijímat.

Spoluzakladatel společnosti XRPL Labs, Wietse Wind, se pochlubil, že aplikace jsou již dostupné pro mobilní zařízení a posléze na twitteru publikoval video, které ukazuje průběh transakce na jejich PoS terminálu.

Jak je patrné z videa, aplikace má zabudovaný převodník měn, takže obchodníci mohou zadat cenu položky například v eurech a systém okamžitě vypočte výši finančních prostředků potřebných v XRP.

Zajímá vás společnost Ripple a token XRP? Přidejte se do naší diskusní skupiny. https://www.facebook.com/groups/533224207182518/

Aplikace získala na Goole Play takřka 5 hvězd

XRPayments

V popisu aplikace se můžeme dočíst, že umožňuje přijímat XRP tokeny přímo na vaší peněženku nebo účet XRPTipBot.com. Lze také zadat částku v libovolné měně a ta bude přepočtena na XRP, kterým zboží uhradíte.

Zadejte částku v požadované měně

xrpayments

Uhraďte v XRP skenováním kódu

Závěr

Pokud se s platbou Bitcoinem nebo Litecoinem v kavárnách setkáváte dnes a denně (chodíte třeba do Paralelní Polis), asi vám to nemusí připadat jako nějaký velký průlom. Nicméně je nutné podotknout, že XRP zatím někde jen tak za kávu nepřijímají. Díky této aplikaci to ale bude možné velmi rychle a jednoduše, přičemž instalaci zvládne snad každý. Zcela jistě tak aplikace přispěje k další adopci tokenu firmy Ripple.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kamil Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kamil
Host
Kamil

Hezká hračka, ale z praktického hlediska zatím o ničem. Když si vezmu, že někde budou přijímat XRP, jinde zas BTC, LTC, XLM a desítky dalších a na každou kryptoměnu budu muset mít jinou aplikaci, tak rači zůstanu u klasická bankovní karty s kterou zaplatím všude a zdarma bez poplatků.
Dokud se to nesjednotí a obchodníci se nezaměří jen na 1 nebo 2 krypta, tak je to jen další nepraktický výstřelek.