Apple představí na nadcházející konferenci „CryptoKit“ – vstupuje do světa kryptoměn?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Společnost Apple na letošní konferenci světových vývojářů (WWDC) 2019 konané 5. června zveřejní kryptografický vývojářský nástroj.

Během zasedání nazvaného „Kryptografie a vaše aplikace“, které je naplánováno na tuto středu, Apple představí nový nástroj nazvaný „CryptoKit“ (Cryptographic Developer Package). Ten poprvé vyjde na svět jako aktualizace v systému iOS 13.

CryptoKit se chce zaměřit především na vývojáře. Umožní jim vytvářet více bezpečnostních funkcí pro stávající i nové aplikace.

Jak uvádí popis události:

„Systémové frameworky mohou zašifrovat data transparentní cestou. Tato funkce bude jednoduše dostupná pomocí použití atributů. Můžete tak konečně něco udělat pro lepší zabezpečení uživatelů.“

„CryptoKit je nový framework založený na programovacím jazyku Swift, který usnadňuje a zvyšuje bezpečnost kryptografických operací, ať už potřebujete spočítat hash, nebo implementovat pokročilý ověřovací protokol.“

Letošní WWDC je jedním z horkých témat probíraných na sociálních sítích po celém světě. Jedná se tedy o náznak, že by Apple chtěl změnit svůj přístup k samotnému krypto odvětví? Skoro to tak vypadá!

A to není vše, Apple dokonce přidal před nedávnem znak Bitcoinu do své sady ikon, nejspíše se tedy opravdu připravuje na vstup do světa kryptoměn!

Mohlo by vás zajímat: Používáte Apple Pay, který byl letos spuštěn i v ČR?

Pokud již krypto nepřehlíží ani Apple, je opravdu tak okrajovým segmentem, jak se mnozí snaží tvrdit?

Závěr

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak v loňském roce založil speciální fond VC blockchain a jeho pro-krypto přístup je znám již delší dobu. Doufejme, že se nejedná o nějaký marketingový trik a Apple se opravdu chopí této příležitosti zlepšit jeho produkty i služby.

Co číst dál?

Budou s Buffettem nakonec obědvat blockchainoví odborníci?

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
11 22

Pouzivani kryptomen povede k vetsi energeticke spotrebe lidstva a vetsi zavislosti na fosilnich palivech … prestante nicit planetu!!! https://medium.com/@miby73/t%C4%9B%C5%BEba-kryptom%C4%9Bn-a-jej%C3%AD-ekologick%C3%A9-dopady-4f08dad3211

Reklama: