Apple Pay dnes spuštěn v ČR – konečně zaplatíte mobilem

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Máte nějaké Apple zařízení a stále se dozvídáte, jak jím v zahraničí platí díky Apple Pay? Dnes je ten den, kdy se můžete začít těšit i vy. Konečně na bezkontaktní terminál přiložíte mobil nebo hodinky a je hotovo. Služba zatím funguje v Česku. Slovensko se má dočkat v létě.

Komu už to funguje?

Apple Pay je prozatím oficiálně k dispozici pro karty vydané společnostmi: Air Bank, J&T Bank, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, stravenkové společnosti Edenred a fintechové Twisto. Brzy by měla služba fungovat i pro klienty České spořitelny a očekává se i podpora dalších velkých hráčů.

Kartu přidáte pomocí aplikace Wallet na vašem iPhone

Přidat svou kreditku / debetní kartu je velice jednoduché, pár kroků a za 30 vteřin jste připraveni.

 

Jakmile projdete procesem přidání a ověření, budete moci pípat mobilem kde si jen zamanete.

Co na to říkáte?

Fandíte Apple Pay? Nebo raději počkáte na nějaký ten krypto startup? Sdělte nám váš názor v komentáři. Budeme rádi, když přispějete svou vlastní zkušeností s Apple Pay do naší diskuze.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
cohi

Karty mám načteny a zkoušet budu zítra ráno:) Určitě to je jistá bezpečnostní funkce, kdy platební karty můžete nechat bezpečně doma.
Už vidím ty výrazi v tvářích lidí, jak na vás koukají při placení, když přiložíte k platebnímu terminálu Apple watch;)

yakoshi

Výrazi budou mít možná tak důchodci a lidi co nepoužívaj internet a nevědí nic o Apple a bezkontaktních platbách. Moje babka (1941) lustruje každý den noviny přes tablet, používá IB, bezkontaktní nálepku má nalepenou na permici k MHDčku a důchod jí chodí na účet.

spot_img