Zakladatel aplikace Revolut odmítá nařčení z praní špinavých peněz

0

„The Telegraph“ obviňuje Revolut, že vedení minulý rok záměrně vycouvalo z programu proti praní špinavých peněz (AML).

Další zprávy společnosti Telegraph také naznačují, že Revolut upoutal pozornost britského finančního orgánu (FCA).

Žádné špinavé peníze se nepraly

„Tento týden se v médiích objevily zavádějící informace o naší funkci compliance“, řekl generální ředitel Nik Storonsky. Podle Storonskeho se Revolut rozhodl vrátit ke svým dřívějším systémů AML po tom, co poslední aktualizace dle něj neposkytovala dostatečnou bezpečnost.

„Provedli jsme důkladnou kontrolu všech transakcí, které byly v té době zpracovány, což potvrdilo, že nedošlo k žádnému porušením předpisů,“ pokračoval.

Bohužel zmíněná skutečnost v původní zprávě, která Revolut očerňuje, nezazněla. „Tato implementace nevedla k porušení jakýchkoli sankcí nebo předpisů týkajících se praní špinavých peněz, proto jsme neposlali oficiální oznámení regulátorům.“

Koncem roku 2017 Revolut přidal podporu pro Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Což byla pro krypto komunitu skvělá zpráva.

„Osobně si myslím, že děláme vše pro uživatele a jejich potřeby.“ Zavedení krypotměn bylo jasnou odpovědí na poptávku, řekl spoluzakladatel Jason Bates.

Kryptoměny přitahují pozornost všech

Pokud se firma zpracovávající transakce rozhodne vyhovět uživatelům a zavede kryptoměny, musí bohužel počítat s tím, že bude pod drobnohledem. Ať už úřady, nebo konkurence budou vždy sledovat každý krok a při sebemenším zakopnutí se budou snažit firmu pranýřovat.

Co číst dále?

[KRÁTKÁ ZPRÁVA] Šéf Twitteru má novou bezpečnou peněženku – Je jí český Trezor!

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na