Trump se obul do kryptoměn na Twitteru – Sun ho pozval na oběd s Warrenem

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Prezident Spojených států amerických Donald Trump vyjadřoval na sociální síti Twitter svůj nesouhlas s kryptoměnami. Narážel hlavně na Bitcoin a Libru.

Celé znění jeho příspěvku je:
„Nejsem fanouškem Bitcoinu a dalších kryptoměn, které nejsou peníze, a jejichž hodnota je vysoce volatilní. Neregulovaná kryptoaktiva mohou usnadnit nezákonné chování, včetně obchodu s drogami a jiných nezákonných činností.”

A tento tweet ještě pokračuje:

„… Podobně„ virtuální měna “Facebook Libra bude mít jen malou popularitu nebo spolehlivost. Pokud se Facebook a další společnosti chtějí stát bankou, musí hledat novou bankovní chartu a stát se předmětem všech bankovních předpisů, stejně jako ostatní banky, a to jak národní…”

„… a mezinárodní. V USA máme jen jednu skutečnou měnu a je silnější než kdy jindy, seriózní a spolehlivá. Je to zdaleka nejdominantnější měna kdekoli na světě, a to bude i nadále. Nazývá se americký dolar!”

Zajímavá je i jedna z mnoha odpovědí, která velmi dobře shrnuje podstatu věci: “Hodnota amerického dolaru je taky na tenkém ledu. Zlatý standard je historií. Jmenuje se to “Fiat” z dobrého důvodu”

A následuje odpověď od Justina Suna, který píše, že Bitcoin a blockchain jsou nejlepší šancí pro USA a který zve prezidenta Trumpa na kryptooběd s Warrenem Buffettem a dalšími osobnostmi kryptosvěta:

Co přimělo Trumpa vydat tyto tweety, je otázkou spekulací. Tweety napsal v noci ze „Summitu sociálních médií“. Jistě došlo i na otázky týkající se Facebooku a plánované kryptoměny Libra, zejména s ohledem na blížící se kongresová slyšení ohledně Libry, plánovaná na příští úterý a středu, 16. července a 17. července.

Závěr

Donald Trump se již v minulosti vyslovil několikrát skepticky vůči kryptoměnám. To, že Bitcoin a ostatní kryptoměny začínají pomalu šlapat na paty klasickému bankovnímu systému a tím i americkému dolaru je určitě jen shoda okolností.

Co číst dál?

Tom Lee: Nebojte se menších poklesů ceny Bitcoinu

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jožin

Tak miliardář si nebude podkopávat svoji fiat měnu , do kryptobyznysu vstupují jen lidi co na tom chtějí vydělat ještě víc než mají . 98% investorů nezajímá proč či jak fungují a jakou mají špičkovou technologii 98% investorů zajímá čistě jen zisk z kryptoměn a vše kolem je jen zástěrka že je to zajímá a jakou mají budoucnost , vše je jen o procentuálním zisku to je hlavní důvod proč vstupují na trh z kryptem investoři a proto taky drtí bitcoin 65% celého trhu a zbytek směšných 35% si dělí 2 300 kryptoměn což je úplně k smíchu aby jedna jediná kryptoměna dominovala celému trhu .

Kudrna

65% je neskutečné, ukazuje to na mega bublinu na BTC.
Bohužel až zase splaskne, což je pouze otázka času, sebere to sebou celý krypto trh a zase bude dlouho čekat na zotavení jako při minulém vrcholu. Tohle je pouze díky mediální masáži. V médiích je to také stále stejné, pokud už začnou mluvit o kryptu, řeknou akorát jak nám ten bitkojn roste nebo padá. Možná je to pro “normální lidi” až příliš složité na pochopení a proto je to obestřeno rouškou tajemství až mystiky. V podstatě nikdo neví jak ty krypta uchopit, pojmenovat, zařadit (nejsou jasné zákony atd.) a proto je zatím nelze ani regulovat, což je důležité aby se mohli masově prosadit. Proto se nelze divit, že krypta jsou brány jako vysoce rizikové aktiva. Srovnal bych to se sázením na sportovní události ale co mě nejvíce rozčiluje jsou ty řeči o tom kde budeme s cenou na konci toho, příštího a dalšího roku. A nakonec si neodpustím otázku. Můžou být jakékoli kryptoměny někdy brány jako skutečné peníze nebo pouze jako bezpečný nástroj, který nám provede platbu.
A níže uvedený citát berte jako inspiraci k zamyšlení.
Citát:
“Gold is money. Everything else is credit.” – J.P. Morgan (1912)

spot_img