Trump se obul do kryptoměn na Twitteru – Sun ho pozval na oběd s Warrenem

2
Donald Trump

Prezident Spojených států amerických Donald Trump vyjadřoval na sociální síti Twitter svůj nesouhlas s kryptoměnami. Narážel hlavně na Bitcoin a Libru.

Celé znění jeho příspěvku je:
„Nejsem fanouškem Bitcoinu a dalších kryptoměn, které nejsou peníze, a jejichž hodnota je vysoce volatilní. Neregulovaná kryptoaktiva mohou usnadnit nezákonné chování, včetně obchodu s drogami a jiných nezákonných činností.“

A tento tweet ještě pokračuje:

„… Podobně„ virtuální měna “Facebook Libra bude mít jen malou popularitu nebo spolehlivost. Pokud se Facebook a další společnosti chtějí stát bankou, musí hledat novou bankovní chartu a stát se předmětem všech bankovních předpisů, stejně jako ostatní banky, a to jak národní…“

„… a mezinárodní. V USA máme jen jednu skutečnou měnu a je silnější než kdy jindy, seriózní a spolehlivá. Je to zdaleka nejdominantnější měna kdekoli na světě, a to bude i nadále. Nazývá se americký dolar!“

Zajímavá je i jedna z mnoha odpovědí, která velmi dobře shrnuje podstatu věci: „Hodnota amerického dolaru je taky na tenkém ledu. Zlatý standard je historií. Jmenuje se to „Fiat“ z dobrého důvodu“

A následuje odpověď od Justina Suna, který píše, že Bitcoin a blockchain jsou nejlepší šancí pro USA a který zve prezidenta Trumpa na kryptooběd s Warrenem Buffettem a dalšími osobnostmi kryptosvěta:

Co přimělo Trumpa vydat tyto tweety, je otázkou spekulací. Tweety napsal v noci ze „Summitu sociálních médií“. Jistě došlo i na otázky týkající se Facebooku a plánované kryptoměny Libra, zejména s ohledem na blížící se kongresová slyšení ohledně Libry, plánovaná na příští úterý a středu, 16. července a 17. července.

Závěr

Donald Trump se již v minulosti vyslovil několikrát skepticky vůči kryptoměnám. To, že Bitcoin a ostatní kryptoměny začínají pomalu šlapat na paty klasickému bankovnímu systému a tím i americkému dolaru je určitě jen shoda okolností.

Co číst dál?

Tom Lee: Nebojte se menších poklesů ceny Bitcoinu

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kudrnajožin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jožin
Host
jožin

Tak miliardář si nebude podkopávat svoji fiat měnu , do kryptobyznysu vstupují jen lidi co na tom chtějí vydělat ještě víc než mají . 98% investorů nezajímá proč či jak fungují a jakou mají špičkovou technologii 98% investorů zajímá čistě jen zisk z kryptoměn a vše kolem je jen zástěrka že je to zajímá a jakou mají budoucnost , vše je jen o procentuálním zisku to je hlavní důvod proč vstupují na trh z kryptem investoři a proto taky drtí bitcoin 65% celého trhu a zbytek směšných 35% si dělí 2 300 kryptoměn což je úplně k smíchu aby jedna… Číst vice »

Kudrna
Host
Kudrna

65% je neskutečné, ukazuje to na mega bublinu na BTC. Bohužel až zase splaskne, což je pouze otázka času, sebere to sebou celý krypto trh a zase bude dlouho čekat na zotavení jako při minulém vrcholu. Tohle je pouze díky mediální masáži. V médiích je to také stále stejné, pokud už začnou mluvit o kryptu, řeknou akorát jak nám ten bitkojn roste nebo padá. Možná je to pro „normální lidi“ až příliš složité na pochopení a proto je to obestřeno rouškou tajemství až mystiky. V podstatě nikdo neví jak ty krypta uchopit, pojmenovat, zařadit (nejsou jasné zákony atd.) a proto… Číst vice »