7 pravidel, kterých byste se měli držet při nakupování Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.
[speaker]

V tomto článku si představíme 7 pravidel, kterých byste se měli držet při nakupování Bitcoinu.

7 pravidel při nakupování Bitcoinu

Nejdůležitější pravidlo: Nikdy nenakupujte BTC od nikoho, jehož důvěryhodnost si nemůžete ověřit.

Pokud nakupujete ze směnárny, vyhledejte si na tuto směnárnu recenze. Prohlídku recenzí a směnáren najdete třeba na www.cryptocompare.com. Já to osobně používám.

1 Ověřte si důvěryhodnost prodejce BTC

A když nakupujete od jedince, zhodnoťte jeho reputaci prohlídkou jeho obchodního profilu, pokud je k dispozici. Přečtěte si recenze a komentáře. Chtějte odkaz na jeho Facebook, LinkedIn, nebo profil na jiné sociální síti. Navštivte a přečtěte si jeho web.

2 Vše si dokumentujte!

Vzhledem k tomu, že Bitcoin je svým způsobem stejně „nevysledovatelný“, jako např. hotovost, v případě podvodu bude obtížné dokázat konkrétní obvinění. Ujistěte se, že máte zdokumentovanou komunikaci s prodejcem tak, že ji bude snadné předložit později, v případě nouze.

Každá větší suma peněz by měla být doložená smlouvou. U soudu by Vám stačil i neoficiální dokument, ale musí mít několik náležitostí, mezi základní patří: datum převodu, množství, zúčastněné strany, místo setkání, předmět a obsah smlouvy, dohodnuté podmínky např. provize apod. Nezapomeňte na podpis nebo souhlas jedné i druhé zúčastněné strany, jinak je dokument neplatný. Toto je jen několik náležitosti smlouvy.

3 Počkejte na (alespoň) jedno potvrzení před předáním peněz

Pro malé až střední transakce se doporučuje počkat alespoň na jedno potvrzení před odesláním platby. Pokud nespěcháte, počkejte si na příchod peněz. Pro velké transakce, alespoň na 6 potvrzení.

Zde platí pravidlo: co nevidím přicházet a potvrzovat, to nemám.

4  Použijte vázanou smlouvu u třetí strany, je-li to třeba

Doporučuji některou z bitcoinových vázaných smluv pro pozdržení odeslání svých financí, dokud nezískáte dostatečné množství potvrzení. Mé doporučení se hlavně vztahuje k jednotlivcům, které neznáte. Určitě tak udělejte při větších množstvích převáděných částek. Peníze budou zabezpečeny u důvěryhodné třetí strany, dokud neobdržíte své Bitcoiny.

5 Peníze ze směnárny proveďte na osobní wallet, jakmile je to možné

Pokud nakupujete Bitcoiny ve směnárně, ujistěte se, že je přesunete do své osobní bitcoinové peněženky hned, co je získáte. NIKDY nenechávejte Bitcoiny ve směnárně, může to vést k jejich ztrátě v důsledku krádeže nebo podvodu, vždyť to znáte…

6 Využijte ověřených prodejců

Pokud máte možnost, zeptejte se přátel ve svém okolí, kde a jak nakupovali Bitcoin. Využijte také soc. sítě a FB skupiny, kde se můžete zeptat na názor komunity. Pro případné potvrzení směnárny či člověka využijte možnost napsat adminům či moderátorům skupiny, jistě Vám rádi pomohou.

7 První transakci v menším

Před nákupem větších množství Bitcoinů nebo altcoinů udělejte nejdříve jednu malou transakci předtím, než budete nakupovat ve větším. Popřípadě si rozdělte vámi chtěnou investovanou hodnotu na menší převody a pokaždé si počkejte, než přijde ta předchozí.

Hodně štěstí při obchodování přeje Ján Kopil

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále?

[Breaking news] Česká republika chce ostřejší regulace kryptoměn než EU!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře