Býčí trh je realitou – alespoň podle CEO BitMEXU

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Cenový graf Bitcoinu za poslední týden vypadá jako horská dráha. Poté, co cena BTC vzrostla na téměř 8 400 USD, se vrhla střemhlav až na 6 300 dolarů, jen aby během několika málo dní vystoupala zpátky na více než USD 8 000. Podle Arthura Hayese, CEO kryptoburzy BitMEX, to je důvod, proč se býčí trh vrátil.

Býčí trh je tady

Hayes, CEO jedné z nejoblíbenějších kryptoburz BitMEX, řekl, že „býčí trh je realitou“. Podle něj je hlavním důvodem to, že se Bitcoinu podařilo rychle zotavit z hlubokého ponoru v relativně krátké době, jak napsal ve svém tweetu.

Podíváme-li se na cenový graf, vidíme, že Bitcoin dosáhl svého vrcholu 16. května, kdy dosáhl hodnoty kolem 8 500 USD, ale na druhý den ztratil více než 15 procent. Nicméně, místo dalšího dumpu se Bitcoin zotavil a dnes, 20. května, dosahuje ceny kolem 8 250 USD.

Thomas Lee: kryptozima je u konce

Není to poprvé, co Hayes mluví o býčím trhu. Učinil tak i tehdy, když BitFinex potvrdil, že v soukromém prodeji získá 1 miliardu dolarů.

Navíc to není jen Hayes, kdo si myslí, že pozitivní trend zůstává po nedávném odrazu nedotčen. To potvrdil také Thomas Lee, hlavní analytik společnosti Fundstrat Global Advisors a populární komentátor vývoje kryptoměn.

Podle jeho tweetu je kryptozima u konce:

Volatilita je také zpět ve hře

Rovněž se opět zvyšuje volatilita Bitcoinu. To je něco, co Hayes již dříve chválil, možná poněkud nepřekvapivě, s ohledem na výhody pro jeho burzu.

Bez ohledu na pohyb cen zůstává index dominance BTC stále na úrovni zhruba 57 procent a tak bude mít vývoj ceny BTC vliv i na ostatní kryptoměny.

Závěr

V dobách, jako je tato, musí být investoři i obchodníci extra opatrní, protože obrovská volatilita cen může být sice na jedné straně velice prospěšná, ale také může způsobit vážné ztráty.

Více k analýze ceny BTC naleznete zde: Bitcoin už pumpuje, překonali jsme 8000, ale pozor na bublinu

Zdroj:
Cryptopotato.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img