[ZPRÁVY] Zakladatel PayPalu Thiel: Bitcoin ztratí význam – Vývojář Woo: Bitcoin půjde pod 5900 USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zakladatel PayPalu Thiel: Bitcoin ztratí význam – Vývojář Woo: Bitcoin půjde pod 5900 USD – Burza OKEX oznámila podporu pro TRON – Propad ETH kvůli velkému odprodeji na Bitfinexu – Bithumb uvalila zákaz na uživatele z 11 zemí a snižuje limity pro neidentifikované uživatele – Filipínské banky zprovoznily platební systém na ETH blockchainu – Čínské univerzity zavádějí blockchain – Podle Franka Abagnala je blockchain technologií budoucnosti – Německé úřady prodaly zadržené krypoměny za 12 mil. EUR – Britský hacker odsouzen na 10 let, policie zabavila Bitcoiny za 600 000 USD 

Zpráva dne

Peter Thiel, miliardář, podnikatel a zakladatel PayPalu, vyjádřil své přesvědčení, že existuje 50% – 80% šance, že cena Bitcoinu klesne až k momentu, kdy bude tato aktuálně největší kryptoměna bezvýznamná. Thiel se domnívá, že je mnohem pravděpodobnější, že Bitcoin selže, než že bude pokračovat v růstu. Oproti tomu Thiel vidí 20% – 50% šanci, že digitální měna by mohla v blízké budoucnosti zvýšit cenu. Investopedia.com (v EN)

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

Kryptoměny a ICO

Willy Woo, vývojář Bitcoinu, varoval, že ceny Bitcoinu by se mohly brzy dostat pod zatím nejnižší hodnotu tohoto roku, 5 900 USD. Domnívá se totiž, že hladina 7 000 USD nevydrží. Bitcoinist.com (v EN)

Burza OKEX oznámila svou podporu pro kryptoměnu TRON, kterou čeká zásadní upgrade a migrace tokenů. Cryptorecorder.com (v EN)

Cena Etherea (ETH) včera (28.5.) výrazně propadla. Podle některých analytiků je důvodem velký odprodej tokenů na burze Bitfinex, který je připisován EOSu. Cointelegraph.com (v EN)

Také by vás mohlo zajímat: Magical Crpyot Friends chtějí lepší Consensus

Burzy

Kryptoburza Bithumb uvalila zákaz poskytování svých služeb pro rezidenty 11 zemí a to od 28. 5., jako součást svých nových AML (anti money laundering) pravidel. Také dále oznámila, že bude postupně snižovat limity na výběry pro ty klienty, kteří nepřevedou své stávající účty na účty na skutečné jméno. To vše kvůli obavám z finančních trestních činů. News.bitcoin.com (v EN), Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Burzy a směnárny kryptoměn – jak si vybrat?

Byznys

Pět lokálních bank na Filipínách zahájí pilotní testování systému pro maloobchodní platby v reálném čase na blockchainu. Systém vyvinul startup Consensys. CCN.com (v EN)

Několik špičkových čínských univerzit plánuje vybudovat decentralizovanou organizaci na blockchainu, jejímž cílem bude zpřístupnit vzdělávací zdroje a učinit je i cenově dostupnějšími. Coindesk.com (v EN)

O tématu jsme také psali: Čína využije blockchain na monitorování osob

Frank Abagnale, mistr podvodů, jehož život byl předlohou pro populární film  „Catch Me If You Can„, nedávno na konferenci Blockchain Nation v Miami konstatoval, že věří, že blockchainová technologie je budoucností bezpečného zpracovávání informací a vypořádávání dat. CCN.com (v EN)


Regulace

Obavy z vysoké cenové volatility způsobily, že němečtí úředníci přistoupili k nouzovému odprodeji zabavených kryptoměn v hodnotě přesahující 12 milionů EUR. Odprodej probíhal po dobu téměř dvou měsíců a týkal se údajně 1 312 BTC, 1 399 BCH, 1 312 BTG a 220 ETH. Coindesk.com (v EN)

Britský počítačový hacker byl odsouzen k trestu vězení na 10 let a osm měsíců poté, co byl prohlášen vinen z prodeje 63 000 ukradených kreditních a debetních karet na dark webu. Policie zachytila část Bitcoinů v hodnotě přes 600 000 USD. Newsbtc.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře