Jeremy Allaire a Thomas Lee o Bitcoinu

0
mince, Bitcoin

Jeremy Allaire, CEO ve společnosti kryptoměnových finančních služeb Circle, je optimistou. Na rozdíl od některých kryptoskeptiků, vůbec nepochybuje o tom, že Bitcoin (BTC) je i přes nedávnou volatilitu trhu bezpečným přístavem pro investory.

Jeremy Allaire

Jeremy, Allaire
zdroj:informitv.com

19. srpna, během návštěvy relace Squawk Box na CNBC, Jeremy Allaire řekl, že lidé, kteří chtějí mít svůj kapitál pod kontrolou, by měli investovat do Bitcoinu. K dané věci uvedl:

„Je zřejmé, že nevládní digitální aktiva, jako je Bitcoin, jsou atraktivní pro lidi, kteří mají zájem o přesun kapitálu do míst, kde by ho mohli ovládat sami. To dokazuje i velký zájem o kryptoměny v průběhu času.“

A následně dodal:

„Jedná se o digitální zlaté vejce a myslím si, že je velmi zajímavé jednak pro mnoho institucionálních investorů do BTC, a také i pro mnoho jednotlivců, a to velmi specificky jedinců v jurisdikcích nebo prostředích, kde je v platnosti intenzivní kontrola kapitálu. To je základní teze, o které se domnívám, že měla zásadní vliv posledních osm let.“

Volatilita Bitcoinu

Allaire dále uvedl, že nedávná volatilita Bitcoinu může souviset s tím, že se někteří lidé po měsících růstu Bitcoinu snaží o zisk. Jeremy Allaire k tomuto tématu sdělil:

„Je zřejmé, že Bitcoin některým investorům vyprodukoval 100 – 200 % profit za posledních devět měsíců a zde je také to místo, kde můžete inkasovat nějaké zisky. V závislosti na typu držitelů uvidíte během těchto pohybů na trhu mírně odlišné chování.“

Kryptoměny

Obecně ke kryptoměnám pak Jeremy Allaire uvedl, že kryptoměny jsou jako témata diskuzí absolutně na špici. Digitální aktiva se podle něj dostávají čím dál více do povědomí lidí a stávají se hlavním globálním tématem.

Toto se děje nejen díky pokračujícímu růstu hlavních mincí jako je např. Bitcoin, ale i díky nově vznikajícím stablecoinům jako jsou USD Coin nebo Libra.

Thomas Lee

foto, Thomas, Lee
zdroj: cnbc.com

Již dříve uvedl senior analytik v oblasti tržní strategie společnosti Fundstrat Global Advisors Thomas Lee, že je přesvědčený o tom, že BTC se již pro investory stal skutečným bezpečným přístavem.

Hlavní příčinu pak vidí v tom, že se Bitcoin oddělil od dolaru, který z hlavní části zapříčinil jeho pokles v roce 2018 a byl negativním vzhledem k akciovému trhu.

BTC v roce 2019 čím dál více koreluje se zlatem, což není žádným překvapením a výrazně překonává drahé kovy, tradiční akcie a téměř všechna aktiva. Lee dále uvádí, že tento proces by se mohl ještě výrazněji urychlit, neboť investoři hledají alternativy k tradičním akciím. Rovněž věří tomu, že poslední snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému bude mít pozitivní dopad na cenu Bitcoinu a k dané věci uvedl:

„Bitcoin se pro investory stále více stává makrofinancí proti věcem, které by se mohly pokazit. Snížení sazeb zvyšuje likviditu. Likvida pak tlačí peníze do všech těchto rizikových aktiv, což Bitcoinu rozhodně pomáhá.“

Závěr

Jak je vidět, Bitcoin se stále častěji objevuje na radaru investorů, kteří hledají alternativní bezpečné útočiště pro své investice. Jak se totiž ukázalo, BTC nijak nesouvisí s tradičními aktivy a ve srovnání s nimi poskytuje vlastníkům asymetrickou návratnost.

Co číst dále?

Satoshi Nakamoto – odhalení tvůrce, nebo jen podvodník s velkou fantazií?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře