Globální obchodní válka ve světě pomáhá Bitcoinu

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Po celém světě panuje veliké napětí. USA vyhlásily obchodní válku Číně. Ve středu klesl Dow Jones index o 800 bodů poté, co se ukázaly varovné signály. Bitcoin se tak stává bezpečným aktivem v době nejistoty.

Varovné signály

Ve středu, poprvé od roku 2007, klesl výnos desetiletého státního dluhopisu pod 1,6 procenta, čímž klesl pod výnos dvouletého státního dluhopisu.

Velký prodej akcií způsobil, že Dow Jones index klesl o 808 bodů – což znamená 3,1 procentní pokles. S&P 500 klesl o 2,9 procent a Nasdaq o 3 procenta. Tuto nejistotu na trhu podpořily i nedávné zprávy o poklesu německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí tohoto roku a obchodní válka mezi USA a Čínou.

Bezpečný přístav Bitcoin

Generální ředitel Morgan Creek , Mark Yusko, označil Bitcoin za „pojištění v období chaosu a nepokojů“. Poznamenal, že zmatek, vyvolaný globálními nepokoji, se projevil i v nedávném růstu Bitcoinu.

Bitcoin v poslední době rostl lépe, než během býčího růstu v letech 2015-2017. Podle analytiků se investoři, kteří se obávají blížící se recese, dívají na Bitcoin jako na uchovatele hodnoty, podobně jako na zlato či jiné drahé kovy.

Předpovědi do konce roku

Tom Lee, senior analytik v oblasti tržní strategie, je silně přesvědčen, že se Bitcoin stal bezpečným přístavem pro investory a předpovídá pro něj skvělé tendence.

Podle Leeho v současné době Bitcoin pouze „odpočívá“ a ke konci roku 2019 se může ukázat nárůst ceny.

„Myslím, že cena bude mnohem vyšší do konce roku a je pravděpodobné, že na novém historickém maximu. Každý by měl uvažovat o investici, aby se mohl zajistit proti mnoha věcem.“

Závěr

Bitcoin nám předvádí, že v době krize může minimalizovat škody a udržet hodnotu. Stávající situace ve světě mu nahrává a do konce roku můžeme pravděpodobně očekávat jen dobré předpovědi.

Co číst dále

10 věcí, které dělají bohatí jinak. Tohle vás ve škole nenaučí!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img