Při záporných úrokových sazbách se zaměřte na zlato a Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...

Nedávné zprávy o úrokových sazbách na úrovni -0,25% ve Švédsku a -0,75% ve Švýcarsku byly považovány za dobré ekonomické rozhodnutí. Mnoho odborníků tvrdilo, že se jedná o krátkodobou změnu, která stabilizuje ekonomiku eurozóny. Ostatní to však vidí jako další krok úpadku fiatového měnového systému.

Úrokové sazby v Evropě

Posun směrem k záporným sazbám byl na základě článku, který předložil Mezinárodní měnový fond (MMF). Eliminace hotovosti umožňuje vládám uvalit na vklady záporné sazby, čímž investory donutí investovat. Předpokládá se, že by takové investice posunuly ekonomiku kupředu. Ekonomika by se začala „žhavit.“ Investorům by nezbylo nic jiného, než přesunout prostředky ze záporných výnosů a vkladů do jiných aktiv a zvýšit tak jejich hodnotu.

Stabilizace nebo destabilizace?

Ale že by to zajistilo bankám ekonomickou stabilitu pravda úplně není. Zmenšující se vklady by bankám odváděly prostředky. Jakmile komerční banky ztratí likviditu, budou centrální banky nuceny poskytovat trhu zvýšenou likviditu. To jen urychlí devalvaci měny, která již probíhá, a následně zvýší inflaci.

Ta následně způsobí pokles kupní síly spotřebitelů a nastal by strach, kam s penězi.

Zajištění ochrany

Jediným způsobem, jak ochránit peníze, je přechod do zajišťovacích aktiv. Patří mezi ně drahé kovy – zlato nebo Bitcoin.

Jsou to lepší investice, protože centrální banky nedokáží rychlejší obrat provést rychle a očekává se, že negativní čísla, ale s menší hodnotou, se s nimi potáhnou delší dobu.

Tip: Zlato vs Bitcoin, co je lepší investice?

To dává možnosti investovat do zajišťovacích aktiv. Bitcoin je schopen naplnit masivní poptávku, mezitím, co negativní sazby budou pokračovat. S přibývajícími investicemi budou ceny těchto alternativ adekvátně reagovat. Pokud budou investoři nalévat prostředky do zajišťovacích aktiv, tak je zcela jisté, že cena bude růst.

Závěr

Myslíte si, že záporné sazby v Evropě jsou příznakem budoucí ekonomické devastace, nebo budou centrální banky schopny zvrátit tento sestupný trend?

Co číst dál?

Za první pololetí bylo z kryptoburz ukradeno 11 miliard Kč v kryptoměnách

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře