Při záporných úrokových sazbách se zaměřte na zlato a Bitcoin

0
(0)

Nedávné zprávy o úrokových sazbách na úrovni -0,25% ve Švédsku a -0,75% ve Švýcarsku byly považovány za dobré ekonomické rozhodnutí. Mnoho odborníků tvrdilo, že se jedná o krátkodobou změnu, která stabilizuje ekonomiku eurozóny. Ostatní to však vidí jako další krok úpadku fiatového měnového systému.

Úrokové sazby v Evropě

Posun směrem k záporným sazbám byl na základě článku, který předložil Mezinárodní měnový fond (MMF). Eliminace hotovosti umožňuje vládám uvalit na vklady záporné sazby, čímž investory donutí investovat. Předpokládá se, že by takové investice posunuly ekonomiku kupředu. Ekonomika by se začala „žhavit.“ Investorům by nezbylo nic jiného, než přesunout prostředky ze záporných výnosů a vkladů do jiných aktiv a zvýšit tak jejich hodnotu.

Stabilizace nebo destabilizace?

Ale že by to zajistilo bankám ekonomickou stabilitu pravda úplně není. Zmenšující se vklady by bankám odváděly prostředky. Jakmile komerční banky ztratí likviditu, budou centrální banky nuceny poskytovat trhu zvýšenou likviditu. To jen urychlí devalvaci měny, která již probíhá, a následně zvýší inflaci.

Ta následně způsobí pokles kupní síly spotřebitelů a nastal by strach, kam s penězi.

Zajištění ochrany

Jediným způsobem, jak ochránit peníze, je přechod do zajišťovacích aktiv. Patří mezi ně drahé kovy – zlato nebo Bitcoin.

Jsou to lepší investice, protože centrální banky nedokáží rychlejší obrat provést rychle a očekává se, že negativní čísla, ale s menší hodnotou, se s nimi potáhnou delší dobu.

Tip: Zlato vs Bitcoin, co je lepší investice?

To dává možnosti investovat do zajišťovacích aktiv. Bitcoin je schopen naplnit masivní poptávku, mezitím, co negativní sazby budou pokračovat. S přibývajícími investicemi budou ceny těchto alternativ adekvátně reagovat. Pokud budou investoři nalévat prostředky do zajišťovacích aktiv, tak je zcela jisté, že cena bude růst.

Závěr

Myslíte si, že záporné sazby v Evropě jsou příznakem budoucí ekonomické devastace, nebo budou centrální banky schopny zvrátit tento sestupný trend?

Co číst dál?

Za první pololetí bylo z kryptoburz ukradeno 11 miliard Kč v kryptoměnách

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

zatimco zlato ma realnou hodnotu, je to neco co tu bude i kdyby zkolaboval ekonomicky cely svet, btc bude je soubor jednicek a nul nekde v mrtvem pocitaci

E15

Pokud ekonomicky zkolabuje celý svět, tak si za zlato stejně nic nekoupíš a kdyby náhodou ano, tak ti to stejně seberou hordy statisíců hladem šílených kanibalů 😀

Kokršpaněl

Zlato má hodnotu je proto že lidi v něj začali věřit že nějakou hodnotu má jinak by to byl bezcenný kov .Kdyby lidi od počátku začali věřit v železo že má hodnotu tak železo bude mít hodnotu jako zlato a to stejné platí u Bitcoinu , proč jeho cena stoupá? protože lidi v něj věří .Jinak zlato žádnou vnitřní hodnotu nemá vše je jen o důvěře čemu lidi věří že nějakou hodnotu má .

Hmm

To je ale blbost Kokršpaněli. Zlato má takovou hodnotu jakou má, protože narozdíl od železa to je vzácný kov a na zemi se ho vyskytuje v porovnání se železem setsakramentsky málo. A protože zlato má hromadu dobrých vlastností (vodivost, zpracovatelnost, nekoroduje, atd.) tak slouží i jako surovina pro výrobu např. elektrotechnických součástek. Takže tvrdit že nemá žádnou vnitřní hodnotu je totální krávovina.

spot_img