10 věcí, které dělají bohatí jinak. Tohle vás ve škole nenaučí!

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bohatí lidé se zpravidla nevěnují stejným věcem, jako ostatní. V mnoha lidech vzbuzují závist a nepřejícnost. Málokdo si je ochotný připustit, že dělá něco špatně, ale mnozí rádi ukazují prstem na druhé. V tomto článku vám nabídnu svůj pohled na to, co vlastně dělají bohatí jinak. A je jen na vás, jestli se necháte inspirovat.

Bohatí lidé nepodceňují vzdělání

Tohle je možná jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. Lidé se třeba ptají, co by měli dělat, do čeho by měli investovat a jak začít. Co takhle investovat do vzdělání? Ale nemyslím tím naše školy, tam se o penězích a finanční gramotnosti nedozvíte většinou nic. Ve skutečnosti vás tam naučí, jak být zaměstnanec, vzít si hypotéku, těšit se na dovolenou a kolik let vám zbývá do důchodu.

Bohatí lidé mají neustálou chuť se učit nové věci. Pořád je něco zajímá a vyhledávají si potřebné informace. Využít můžete články, knihy, videa, atd. Velmi dobrou možností je také kouknout na to, jak to dělají úspěšní velikání, osobnosti, o kterých jsem vám toho už také nemálo napsal.

Nebojí se riskovat

Chudí lidé hledají jistoty, chtějí mít něco jistého a bojí se riskovat. Mnoho velmi bohatých lidí muselo nejdřív pořádně zariskovat. Opustili jistoty a vkročili do neznáma. Zatímco vy možná myslíte na diverzifikaci a zabezpečení portfolia, řada bohatých lidí své investice soustředí. Až teprve pak začali diverzifikovat, když už byli bohatí. Někteří však selhali a zbankrotovali…

Nevzdávají se

Ano, někteří a možná dokonce většina velmi bohatých lidí někdy přišla o vše. Rozdíl je v tom, že zatímco ostatní si řekli, že je čas skončit, oni to zkoušeli znova a znova. Stejně jako dítě, které se učí jezdit na kole, věřili, že pády jsou jen dočasné. Nakonec uspěli i díky tomu, že to na začátku nezvdali a šli dál.

Mají vášeň pro to, co dělají

Nestačí jen něco dělat, musíte tím žít. Pokud chcete být bohatí, musí to být doslova posedlost. Nedáte si pokoj, dokud to nebude ono. Hoří ve vás plamen, a ten vás nutí jít stále dál. To je důvod, proč úspěšní lidé, kteří by už pracovat nemuseli, stále pracují. Je to jejich vášeň.

Bohatí nehledají chybu u jiných, nehejtují

Neúspěšní a chudí jedinci si nápadně často ukazují prstem na jiné. Hledají chybu všude, jen ne u sebe. Rádi si na internetu zanadávají na to, co dělá někdo jiný, nikdy však nevidí to, co dělají sami špatně. Když se jim něco nepodařilo, může za to vždy někdo jiný. Rádi nadávají na politiky, na systém, na cokoli. Úspěšní tohle nedělají, ti se radši strají sami o sebe a o to, aby se poučili z chyb.

Úspěšní a bohatí mají cíl

Důležitější než krátkodobé radosti, je dlouhodobý záměr, který vás jednou dovede do cíle. Je třeba vědět, kam člověk míří. Bohatí lidé toho často dosáhli i díky tomu, že přesně věděli, co dělají. Své znalosti využili k tomu, že si dokázali přesně představit, kde budou za pár let. Kam vlastně směřují a jaké překážky budou muset překonat. Každodenní činnosti jsou pak vždy nasměrovány k dlouhodobému cíli a člověk se začne krok po kroku posouvat správným směrem. Být si přesně vědom svých cílů je v podstatě polovina úspěchu.

Nepracují pro peníze a nechodí do práce

Představa, kterou vám dají ve škole, je, že když se budete dobře učit, najdete si dobrou práci… A počkáte v ní na důchod! Škola se dětí ptá, čím by chtěly být. Vede je k tomu, aby se jednou zaměstnaly a pracovaly pro peníze. Neučí je, jak být bohatý, ani jak vydělat hodně peněz, ale jak být průměrný a chudý. Bohatí lidé nepracují pro peníze. Dokonce obvykle ani nechodí do práce. Využívají úplně jiný druh znalostí a vědomostí, který jim umožňuje bohatnout, zatímco chudí chudnou.

Bohatí neutrácí, ale investují

Je to jednoduché, ale každý to do svého života nepříjme. Běžní lidé si kupují drahé auta a předražené domy. Utrácejí plnými hrstmi za věci, bez kterých by se klidně obešli. Doslova vyhazují peníz za zbytečnosti. Čekají na výplatu, aby mohli začít utrácet. Bohatí si také rádi dopřejí, ale teprve až poté, co odloží část peněz stranou.

Nechají za sebe pracovat peníze

Peníze mají schopnost vytvářet více peněz. Jakmile se vám podaří získat alespoň menší kapitál, který investujete, můžou vám vaše peníze začít generovat další peníze. Spořit si někde v bance za nicotný úrok je nesmysl. Vždy se najde lepší způsob, jak své peníze využít. Pokud investujete třeba do zlata, stříbra či kryptoměn, můžete si časem vytvořit více peněz. Jiná aktiva vám zase umožní získat pasivní příjem.

Pracháči mají společnosti

A ta nejtěžší věc na závěr. Bohatí lidé vlastní společnosti. Dokázali něco vybudovat, zaměstnat stovky zaměstnanců a produkovat zboží nebo služby, které používají tisíce, miliony a někdy dokonce miliardy lidí. Společnost po čase nevyžaduje téměř žádnou práci, o vše se postrají zaměstnanci – od manažerů, až po dělníky. K majiteli pravidelně teče proud peněz – cash flow. Investice do kryptoměn ve srovnání s budováním úspěšné společnosti není nic.

Závěr

Dnes jsme si odpověděli na otázku, co vlastně dělají boahtí lidé jinak. Věřím, že pokud chcete být bohatí, nebo třeba jen hledáte způsob, jak mít víc peněz, jistě vám tento článek pomohl si pár věcí ujasnit. Jedná se o praxí podložené a vypozorované informace o bohatství, které vás ve škole nenaučí.

-Kytka

Co číst dále?

Průzkum: 2% procenta Bitcoin adres kontroluje přes 80% měny v oběhu

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img