5 nejoblíbenějších strategií pro obchodování s kryptoměnami

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...

Obchodování s kryptoměnami vyžaduje vysokou disciplínu, určitý výzkum a riziko. Pokud ale chcete dělat víc, než pouze hodlovat, je čas zvolit správnou obchodní strategii. Vybrat tu pravou může být těžké. Pravděpodobně to ale bude ten nejdůležitější krok směrem k tradingu s kryptoměnami.

Pokud teprve s obchodováním začínáte, měli byste nejprve provést malý osobní výzkum. Nemůžete být například denním obchodníkem, pokud máte práci na plný úvazek a nejste schopni obchodování věnovat dostatek svého času. Stejně tak se nemůžete věnovat trendovému obchodování, pokud nerozumíte technické analýze, apod.

Nyní se podíváme podrobněji na jednotlivé strategie:

Denní obchodování

Denní obchodníci otevírají a následně uzavírají své pozice ve stejný den. Budete muset studovat cenovou akci mincí, se kterými se rozhodnete obchodovat. S denním obchodováním vám mohou pomoci obchodní roboti a příkazy „stop“ a „limit.“
Může dojít k vysoké úrovni rizika. Na druhou stranu můžete touhle strategií vydělat značný obnos peněz.

Trendové obchodování

Trendové obchodování je především o identifikaci konkrétního vzorce nebo trendu. Obchodníci v oblasti trendů musí vědět, jak dobře číst trhy a pochopit, kdy je nejlepší čas k otevření a uzavření pozic. Chce to identifikovat trend a následně je větší pravděpodobnost, že trh půjde s trendem, než že půjde proti němu. Dané obchodování je však tektéž velmi riskantní.

Swing

Swing obchodování je pro trh s kryptoměnami velmi vhodné. Hlavním důvodem je citlivost na trhy, které v krátkém časovém rozmezí zaznamenávají maximální a minimální výkyvy, tedy volatilitu. Je na pomezí krátkodobého tradingu a dlouhodobého držení (několik dní až týdnů).
Funguje následovně: Trh tvoří jakési vlny (swingy) a pokud se trh pohybuje nízko a cena klesá, pak je čas koupit více podkladového aktiva. Pokud naopak stoupá, je čas je prodat. A naopak při shortu.

Obchodování pozic

Obchodníci mohou zaujmout pozici na dlouhou dobu. Strategie není časově náročná a obchodníci se netrápí krátkodobými výkyvy trhu. Obchodníci s pozicemi však musí na burzách udržovat udržovací marži, jinak budou jejich pozice likvidovány. Také by měli rozumět analýze trhu a různým nástrojům.

Skalpování

Jedná se o velmi časově náročný způsob obchodování, který vyžaduje hodně disciplíny a praxe. Tito obchodníci často drží své pozice pouze na pár sekund. Cílem je každý den budovat malé zisky a přitahovat se na nejlikvidnější trhy s vyšší aktivitou.

K tématu si přečtěte: Burza Binance ukázala, jak bude fungovat margin trading! – Pojďte se podívat

Závěr

Obchodování s kryptoměnami není pro slabé, ale může mít smysl. Každá z uvedených strategií má své klady a zápory. Budete muset zjistit, která z nich je pro vás nejvhodnější.

Co číst dále?

Microsoft se stává exkluzivním dodavatelem cloudu pro umělou inteligenci OpenAI Elona Muska

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře