Burza Binance ukázala, jak bude fungovat margin trading! – Pojďte se podívat

0
binance margin trading

Že burza Binance připravuje velký update své platformy, na Kryptomagazínu píšeme už dlouho. O spuštění obchodování na páku se šeptá měsíce. První informace se na veřejnost dostaly poté, co si lidé všimli proměnné „isMarginTradingAllowed“ ve zdrojovém kódu burzy. Zdá se, že přípravy finišují, protože na oficiálním Twitteru společnosti se objevil screenshot z burzy!

Tmavý, nebo světlý mód?

S touto otázkou burza Binance na veřejnost vypustila úplně první screen, na kterém můžeme vidět funkci margin v akci. Používat se bude stejně jako klasické obchodní příkazy.

Na obrazovce také můžeme vidět varování:

„Obchodování na páku může přinést vyšší zisky, ale přináší s sebou i vyšší riziko. V dobách vysoké volatility si můžete zlikvidovat celý svůj účet!“

Proč je obchodování na páku důležité?

Pouze málo kvalitních kryptoměnových burz nabízí obchodování na páku. Jednou z prvních vlaštovek byl Bitfinex, který nabízí konzervativní 3x páku. Na opačném konci spektra máme kontroverzní BitMEX. Ten umožňuje používat až 100x margin!

Při obchodování na páku ovládáte větší množství coinů, než reálně vlastníte. Pokud nakoupíte (například) 1 BTC na 2x páku, je to stejné, jako byste nakoupili dva Bitcoiny. Nárůst o 1 % vám tedy přinese dvouprocentní zisk. Funguje to však i opačně. Při pohybu coinu proti směru vaší pozice o 1 % ztratíte hned dvě procenta. Pokud to s pákou přeženete a trh se pohne proti vám, můžete tak velmi rychle ztratit všechny peníze a váš účet zůstane prázdný.

Obchodování na páku je pro burzy velmi důležité, protože si za něj mohou účtovat vyšší poplatky. I objemy na burzách díky páce rostou. Například zmíněný BitMEX se nedávno pochlubil 10,03miliardovým volume!

Binance Coin zažívá dobré časy

I včera na streamu jsme se bavili o burze Binance, obchodování na páku a dalších zajímavých novinkách. Mimo jiné jsme zmínili i Binance Coin, který zažívá skvělé časy. Dnes zase rostl. Momentálně se pohybuje na úrovni ATH a obchoduje se za ~ 34 $ – to je nárůst o 7 % za 24 hodin!

1D BNB/USDT - Binance
1D BNB/USDT – Binance

Co dál?

Je sobota, a vy nemáte co dělat? Mrkněte na náš nejnovější stream!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na