Návod jak používat burzu Bitfinex (1.díl)

0
(0)

Bitfinex je hlavní kryptosměnárna v Hong Kongu, která nabízí ve své obchodní platformě 50 krytpoměn, včetně Bitcoinu. Světlo světa spatřila v roce 2012. Podle dostupných údajů se průměrný měsíční obchod uskutečněný na této platformě pohybuje kolem 80 miliard dolarů.

Druhý díl tohoto návodu najdete ZDE

Odkaz na registraci do Bitfinex ZDE

Pozor: Dříve než pošlete jakoukoli částku, si prostudujte celý návod. Pokud si některým krokem nejste stoprocentně jisti, raději zkuste pro ověření použít nejdříve menší částku. Neneseme žádnou odpovědnost za případné vzniklé škody. Odpovědnost je jen na vás, buďte proto opatrní.

Návod na vytvoření účtu Bitfinex

Krok 1: V prohlížeči si otevřte stránku Bitfinex.com a klikněte na tlačítko OPEN ACCOUNT.

Krok 2: Přečtěte si formulář a pár kliknutími jej vyplňte. Pokračujte tlačítkem Proceed.

Krok 3: Vyplňte vaše údaje a vymyslete si ultra tajné a bezpečné heslo, které nikomu nesdělujte. V poli timezone se dá použít i Vienna či Warsaw. Následně pokračujte kliknutím na OPEN ACCOUNT.

Krok 4: Teď stačí jen potvrdit email, který vám dorazí do vaší schránky, kterou jste zadali. Pokud byste jej nemohli najít, podívejte se i do složky SPAM

Krok 5: Po potvrzení tohoto mailu se už stačí jen přihlásit k Vašemu novému účtu. Log in tlačítko se nachází v pravém horním rohu vedle tlačítka Sign up.


Verifikace na Bitfinex

Krok 1: Pokud chcete spustit proces verifikace, použijte tlačítko VERIFICATION, které se nachází pod ikonou vašeho účtu v pravém horním rohu. Na následující stránce klikněte na BEGIN VERIFICATION a začněte vlastní proces ověření.

Krok 2: Nyní musíte vyplnit informace o důvodech, proč vlastně chcete projít kontrolou totožnosti. Verifikace není nutná pro každého, záleží, na co chcete účet využívat. Pro jistotu doporučuji vyzkoušet.

Pokud vám Bitfinex oznámí, že verifikaci nepotřebujete, tak jednoduše tuto část přeskočte. Pokud vás pustí dále, pokračujte podle tohoto návodu.

Krok 3: Pro pokračování musíte zvolit, jestli jste jednotlivec nebo organizace

Krok 4: Nyní jste se konečně dostali do části, kde skutečně začnete s procesem ověření. V této fázi je nutné dokončit všechny kroky. Je třeba uvést vaše osobní údaje a přidat osobní dokumenty jako je občanský průkaz, řidičský průkaz a doklad o vaší adrese.

Níže uvidíte část ověření IDENTITY, která vyžaduje zadat všechny naskenované dokumenty a osobní informace (znovu).

Dá se říci, že s klidným svědomím můžeme tuto fázi označit za hektickou. Všechny tyto kroky je třeba úspěšně dokončit. Teprve poté se někdo ze zákaznické podpory na vaši žádost podívá a schválí. Proces ověření může trvat 15 až 20 pracovních dní.


Vklad finančních prostředků na Bitfinex

Krok 1: Klikněte na tlačítko DEPOSIT umístěné v pravém horním rohu stránky. Budete přesměrováni na stránku převodu, kde si můžete vybrat dostupné možnosti typu fiat a kryptoměny, které můžete vložit na svůj účet. Na vložení EUR, jenů, liber a dolarů je nutná verifikace. Kryptoměny se dají poslat i bez ní.

Krok 2: Pokud si chcete poslat kryptoměnu, je třeba si nejprve nějakou vybrat. Následně stačí jedním kliknutím vytvořit adresu, na kterou bude kryptoměna odeslaná.


Výběr finančních prostředků z Bitfinexu

Krok 1: Klikněte na tlačítko WITHDRAW a budete přesměrováni na výběr fiat nebo kryptoměny. Možnost fiat měny se dá vybrat pouze po dokončení verifikace.

Krok 2: Pokud si vyberete kryptoměnu, stačí pouze zadat adresu, objem a typ peněženky.


V dalším díle se podíváme na samotné obchodování, poplatky, margin trading a mobilní aplikaci.

Pokud máte jakékoli otázky ohledně Bitfinexu, napiště nám je do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img