Návod jak používat burzu Bitfinex (2. díl)

0
(0)

Bitfinex je hlavní kryptoměsnárna v Hong Kongu, která nabízí na svojí obchodní platformě 50 kryptoměn včetně Bitcoinu. Funguje již od roku 2012 a průměrná zobchodovaná částka za jeden měsíc se pohybuje kolem 80 miliard dolarů.

První díl tohoto návodu najdete ZDE

Odkaz na registraci do Bitfinex ZDE

Dnes se podíváme na slíbenou mobilní aplikaci, obchodování, poplatky a margin trading.

Poplatky na Bitfinex

Jako většina kryptosměnáren, i Bitfinex má své poplatky. Poplatky se týkají vkladu, výběru a i samotného obchodování.

Vklady jsou bezplatné krom bankovního převodu, za který se platí poplatek ve výši 0,1%. Existující účty nejsou tímto oznámením dotčené a týká se to jen účtů nových. Jak se zdá, Bitfinex v obchodování pravděpodobně nestojí o malé ryby. Link na originál tohoto prohlášení: https://www.bitfinex.com/posts/registrations-reopen

Výběr prostřednictvím bankovního převodu je zpoplatněn také 0,1%. Pokud byste zvolili možnost expresního převodu, pak si připlatíte, protože si Bitfinex účtuje dokonce celé 1%.

Při obchodování se platí poplatek 0,2% (taker) a 0,1% (maker). Obchodníci, kteří obchodují opravdu aktivně, mohou požádat o snížení těchto poplatků. Ale je v tom háček, být aktivní obchodník pro Bitfinex znamená zobchodovat minimálně půl milionu dolarů měsíčně.

Margin trading je buď risk anebo zisk. Pro málo zkušené obchodníky je to na 99% risk, který většinou končí fiaskem. Avšak i tady se setkáváme s poplatky. Velikost poplatku je stanovena na 15% z výdělku, kterého obchodník dosáhl pomocí půjčených prostředků. Tento poplatek je pro obchodníky, kteří vám poskytli finance. Finance pro margin trading si totiž obchodníci půjčují mezi sebou.

Obchodování na burze Bitfinex

Pro příklad jsme si vybrali nákup IOTA / BTC.

Krok1: Ujistěte se, že vaše finanční prostředky jsou v peněžence “Exchange”. Protože Bitfinex používá tři speciální peněženky pro každou (Exchange, Martgin, Funding). Peníze můžete okamžitě přesunout z jedné peněženky do druhé na stránce “Wallets”.

Krok 2: Přejděte na stránku Obchodování. Tato stránka se nachází v levém horním rohu pod odkazem “Trading”. Následně vyberte pár, se kterým chcete obchodovat (v tomto případě to bude IOTA / BTC).

Krok 3: V “ORDER FORM” vyberte záložku “Exchange”.

Krok 4: Potom budete muset zadat typ objednávky, její velikost a cenu, pokud zvolíte typ objednávky “Limit”. Pokud si namísto toho vyberete typ objednávky “Market”, vaše objednávka se uskuteční za aktuální  tržní cenu.

Krok 5: Klikněte na tlačítko “Exchange Buy”. Vaše objednávka se zobrazí v “ORDERS”.

Krok 6: Po dokončení objednávky se IOTA připíše do vaší peněženky “Exchange”.

Margin trading – páka na Bitfinex

Bitfinex umožňuje obchodování prostřednictvím marže, což je vlastně obchodování s vypůjčenými penězi. Využít lze až trojnásobnou páku. To znamená, že vaše obchodní pozice bude trojnásobná. Je třeba si ale dobře uvědomit, že na páce se sice dá super vydělat, ale stejně tak i hodně ztratit.

Mobilní aplikace Bitfinex

Bitfinex podporuje uživatele Androidu i iOS. Aplikaci lze bezplatně stáhnout prostřednictvím Google Play či App Store. Obchodovat přes telefon je v podstatě stejné jako přes internet. Jedinou nevýhodou jsou menší grafy.

Pokud máte jakékoli otázky ohledně Bitfinexu, napište nám je do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Desperados

minimalny vklad 10 000 dolaru a viac? Po tejto vete som to prestal citat.

MarcelF

Minimálny vklad 10 000 platí len pre FIAT money. Posielanie kryptomien medzi zmenárňami je len za poplatok danej zmenárne.

spot_img