Zachrání Bitcoin skomírající ekonomiku Argentiny?

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

V poslední době jsme byli svědky několika případů, kdy lidé svůj zrak obraceli k Bitcoinu, protože jejich vlastní ekonomiky čelily nejistotě. Typickými případy může být Čína, Británie či Venezuela. Na tento seznam můžeme nyní přidat i Argentinu, neboť té se hroutí měna i akciové trhy.

Propad měny a akciových trhů

Celá Argentina se probouzí v obavách z rostoucí finanční krize, neboť národní měna a akciové trhy propadají. Jedním  z hlavních důvodů byla překvapivá prohra prezidenta Mauricia Macriho v primárních volbách. Tato skutečnost zřejmě zaskočila a vyvedla z míry investory a dala do pohybu výprodeje na trzích.

Podle Bloombergu došlo k poklesu S&P Merval Indexu (MERV) o 48 % v dolarech. Jedná se tak o druhý největší jednodenní pokles na kterékoliv z 94 burz, které byly od 50. let minulého století sledovány. Paniku a strach vyvolala skutečnost, že koncem letošního roku se dostane k moci protekcionistická vláda. A právě ta by mohla poškodit důvěru, která byla na mezinárodních trzích vybudována.

Argentinské dluhy

Kromě toho má Argentina miliardové dluhy v cizích měnách a začínají se rozvíjet obavy z prodlení v jejich splácení. Navíc swapy úvěrového selhání ukazují, že obchodníci předpovídají 75 % pravděpodobnost, že země v následujících pěti letech přestane dluhy splácet úplně.

Argentinské Peso

Nekolabují ovšem pouze akciové trhy. Argentinské Peso (ARS) se minulé pondělí propadlo o 25 % na rekordní minium – 60 ARS k 1 USD. Argentině rozhodně nejsou hospodářské krize cizí. A právě proto rostou obavy, že by se mohly vrátit časy měnových kontrol, manipulací s údaji a protekcionistické obchodní politiky.

Argentinci a Bitcoin

Ve Venezuele se obyvatelstvo upnulo k Bitcoinu proto, že se tamější měna zhroutila. Můžeme ale najít souvislosti s tím, co se teď děje v Argentině? Ačkoli objem na LocalBitcoins od roku 2017 zdánlivě neustále roste, má tento trend příčinu někde jinde.

graf
zdroj: bitcoinist.com

Alex Krüger

Tento analytik a obchodník poukazuje na skutečnost, že v Argentině, která je silně vázána na dolar, je povědomí o Bitcoinu na velmi nízké úrovni. Proto je zde také trh BTC velmi malý a objem roste pouze díky znehodnocení měny Peso.

twitter, Alex, Krüger
zdroj: bitcoinist.com
twitter, Alex, Krüger
zdroj: bitcoinist.com

Alex Krüger k danému tématu na svém twitterovém účtu uvádí:

Dalo by se poukázat na stále rostoucí objem na LocalBitcoins. Objem však v podmínkách ARS roste pouze v důsledku oslabení měny Peso. Objem v minulém týdnu neustále klesal a celkem bylo zaregistrováno pouze 23 Bitcoinů.“

Závěr

Alex Krüger na závěr dodává, že očekává zvýšený zájem o investice do Bitcoinu, neboť tento se stává  lepším zajištěním než americký dolar. Příčinu spatřuje zejména v tom, že USD je manipulován ze strany Trumpovy vlády v jeho ochranářském úsilí v obchodní válce s Čínou.

Co číst dále?

Jak profitovat z volatility

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img