Jak profitovat z volatility

0
(0)

Ať už se na trhu působí medvědí nebo býčí vlna, tak tradeři velmi dobře vědí, že vstupují každý den do rizika. Trh s kryptoměnami je jedním z nejvíce volatilních ze všech. Nejen, že se obchoduje 24/7, ale také je to neuvěřitelně mladý trh. Zde jsou nejlepší způsoby, jak profitovat z volatility kryptoměny na trhu. 

Profitovat na volatilitě

Platí pravidlo, že kde je volatilita, tam existuje možnost zisků. Vždy je dobré zvolit strategii obchodování na základě toho, jaké velké riziko jste schopni podstoupit. Jedno špatné rozhodnutí může smazat vaše měsíční zisky.

Nejrizikovější varianta: Margin Trading

Pákové obchodování je bezpochyby riskantní. Obchodujete s příliš velkým pákovým efektem a během několika minut můžete přijít o svoji pozici. Ideální je začít obchodovat s menší částkou. A co je nejdůležitější, nebojte se v případě potřeby uzavřít pozici ve ztrátě, abyste zamezili ještě většímu propadu.

Méně riziková varianta: Nákup zdola a skalpování 10% zisků

Někteří investoři nesouhlasí se strategií HODL. Místo toho pokaždé, když se nějaký jejich koupený altcoin trochu napumpuje, tak ho smění na Bitcoin (BTC). Mnoho obchodníků dělají chybu, že jsou příliš chamtiví. Pokud nějaký váš altcoin povyroste o 10 až 20%, tak může tento zisk proměnit na BTC a tím zvětšit váš BTC stack.

Nejméně riskantní možnost: průměrování vkladů

Vždy můžete z dlouhodobého hlediska profitovat z volatility trhu kryptoměn. Jednoduchá strategie spočívá v průměrování nákupů podle časového plánu a sledování cenového dna. Je mnohem snažší si dát za cíl, že například jednou za měsíc půjdete nakoupit BTC za předem stanovenou částku při měsíčním minimu. Mějte však na paměti, že tato strategie není nejlepší na medvědím trhu – protože není pevně stanoveno dno.

Vždy vyhodnotit riziko

Než vyzkoušíte některou z těchto možností, ujistěte se, že rozumíte tomu, jak velké riziko můžete zvládnout. Vaším cílem je zisk a neztratit všechno jedním špatným tahem! Pokud chcete začít obchodovat s pákovým efektem, tak rozhodně investujete velmi malé částky.

Závěr

Sledujte trhy a sledujte profesionální obchodníky. A co je nejdůležitější ze všeho, vždy obchodujte s částkou, kterou můžete ztratit, aniž by vám to zničilo život.

Co číst dál?

Vitalik Buterin odhaluje plány do budoucna

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Karel

Článek Jak profitovat z volatility od Michal M neobsahuje žádnou zajímavou ani užitečnou informaci. Proč to sem dáváte?

spot_img