Charlie Munger: Trump není primárně zodpovědný za ekonomický úspěch USA

0
munger

„Prezident Donald Trump není primárně zodpovědný za ekonomický úspěch USA,“ říká Charlie Munger, pravá ruka CEO Warren Buffetta ve společnosti Berkshire Hathaway.

„Myslím, že si [Trump] zaslouží nějaké uznání, ale hodně z toho se prostě jen stalo,“ říká Munger (95 let) v rozhovoru po akcionářském zasedání Berkshire Hathaway.

Munger, republikán, řekl, že silná ekonomická výkonnost vyplývá především z přirozeného ekonomického cyklu a rozhodnutí předchůdců Trumpa v Bílém domě.

Od roku 1978 byl Munger místopředsedou v Berkshire Hathaway vedle Buffetta. Ti dva se setkali před 20 lety prostřednictvím vzájemného kontaktu v Omaze v Nebrasce, kde se oba narodili a v současné době žijí. Berkshire Hathaway je čtvrtá největší veřejná společnost na světě, kde Buffett dosáhl čistého jmění ve výši 83,1 miliardy dolarů a Munger 1,7 miliardy dolarů.

Tip: Po stopách kritiků kryptoměn – Charlie Munger

Berkshire Hathaway vlastní více než 60 společností, jako jsou Geico a Dairy Queen, a mimo jiné i minoritní podíly v Apple, Coca-Cola.

„Prezidenti to vždycky dělali“

Ve svém rozhovoru pro Yahoo Finance Munger odmítl kritiku Trumpovy snahy tlačit předsedu Federálního rezervního systému (FRS) Jeromeho Powella do úrokových sazeb.

„Myslím, že prezidenti to vždy dělali,“ říká Munger. (Opravdu, minulí prezidenti včetně Richarda Nixona, George H.W. Bush a Lyndon Johnson se snažili ovlivnit FRS.)

Munger však ostře odmítl Trumpovy politické cíle ve FRS a tvrdil, že tlak na udržení nízkých úrokových sazeb bude nakonec opačný.

„Pokud jste politik v demokracii, samozřejmě chcete, aby lidé měli peníze a utráceli je,“ říká Munger. „A samozřejmě to není dobrý nápad.“

„Přijde čas, kdy to bude kontraproduktivní,“ dodává.

Munger a kryptoměny

Munger je zároveň známý odpůrce kryptoměn, nechal se několikrát slyšet, že Bitcoin nemá žádnou hodnotu. Munger spolu s Buffettem veřejně a často vystupují proti kryptoměnám. P

Tip: Buffett a Munger kritizují Bitcoin

Závěr

Miliardářský investor a místopředseda Berkshire Hathaway pokračuje ve své kritice Bitcoinu, která trvá již několik let. Poslední výtka na adresu Bitcoinu směřuje na to, že Bitcoin a ostatní kryptoměny jsou zodpovědné za řadu podvodů a „zmizení“ souvisejících s digitálními aktivy. Je pravda, že kryptoměnám různé podvody a scamy nedělají dobré jméno a pro jejich masovější rozšíření je nutné tuto fázi překonat.

Co číst dále?

[Zprávy] • Bitcoin má nový programovací jazyk pro inteligentní smlouvy • XRP přidán do indexu NASDAQ • a další novinky dne

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře