Žádný oficiální zákaz pro obchodování s kryptoměnami v Indii není – co se změnilo?

0

Indický ministr financí Anurag Thakur prohlásil, že v Indii neexistuje žádný zákon, který by výslovně zakazoval používání kryptoměn.

V Indii proběhly nedávno volby do parlamentu a při jednáních zazněl i požadavek na prodiskutování kryptoměn. Indický ministr financí Thakur byl vyzván poslancem Dharmapurim Srinivasem (Rajya Sabha), aby odpověděl na otázku, zda jsou kryptoměny vlastně nezákonné.

„Bere vláda a konkrétně ministr financí na vědomí, že jsou v Indii podnikány kroky proti osobám, které provozují kryptoměnová tržiště?“

Nepotřebujeme specifický zákon

Ministr financí rázně odmítl výrok, že by se něco takového dělo.
V indii neexistuje žádný zákon, který by byl vytvořen specificky pro kryptoměny. S kryptoměnami jsou spojeny trestné činy, které mohou být předmětem diskuse. Pokud někdo porušuje již dříve schválené zákony, tak se může dostat do problémů. Kritický bod vidí ministr financí v krácení daní.

V minulosti uvažovala Indie o úplném zákazu kryptoměn – celý článek

Kryptoměny se definují v Indii jako:

„Jakékoli informace, kód, číslo nebo token, které nejsou součástí oficiální digitální měny a zároveň nejsou generované prostřednictvím kryptografie, tak nejsou kryptoměnou.“

Vznikne digitální Rupee?

Definice tedy ponechává Indii možnost vydávat digitální Rupii (Rupee), o které se uvažuje.

Závěr

Po volbách v Indii zazněla v parlamentu diskuse ohledně kryptoměn. Indický ministr financí sdělil, že neexistuje žádný specifický zákon pro kryptoměny. Nicméně určitá definice toho, co se považuje za kryptoměnu existuje. Není to tak dávno, co Indie uvažovala dokonce o úplném zákazu kryptoměn a co víc, dokonce až 10 let vězení za držení kryptoměn.

V Indii byl v minulosti postoj ke kryptoměnám negativní. Nicméně po volbách to vypadá, na možné zlepšení situace. Vše nasvědčuje, že cesta vede k oficiální kryptoměně Indie – Rupee.

Přijdou regulace a omezení, o kterých se spekuluje, což vytvoří prostor pro jedinou cestu kryptoměn v Indii, a to Rupee?

Co číst dál?

Soud v Číně rozhodl, že Bitcoin je majetek – co to pro BTC znamená?

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na