Totální zákaz kryptoměn v Indii?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Indická vláda se snaží zakázat kryptoměny. Tuto informaci přinesl The Economic Times a odvolává se na návrh nového zákona, který byl odeslán na jednotlivá ministerstva a vládní úřady k připomínkování.

Indická vláda v loňském roce zřídila speciální komisi, která se zaměřila na oblast digitálních měn. Výsledkem její práce je návrh zákona nazvaný Zákaz kryptoměn a regulace oficiálních zákonů o digitálních měnách 2019 (Banning of Cryptocurrencies and Regulation of Official Digital Currencies Bill 2019).

Souvisí s tématem: Hlavním bodem příštího summitu G20 budou kryptoregulace

… a podporu zákonu vyjádřili

Návrh zákona již údajně podpořilo Ministerstvo hospodářství (DEA), Ústřední rada přímých daní (CBDT), Ústřední rada nepřímých dani a cel (CBIC) a Fond pro vzdělávání a ochranu investorů (IEPFA). Tyto úřady již vyjádřily svou plnou podporu myšlence úplného zákazu „prodeje, nákupu a vydávání všech typů kryptoměn“. Očekává se, že po volbách v květnu 2019 bude tento návrh zákona předložen nové vládě.

Zástupci výborů také varovali, že již nyní dochází k velkému zpoždění při přijímání opatření proti kryptoměnám. Na svém nedávném zasedání dospěli k názoru, že je „naléhavě nutné zakázat nákup a vydávání virtuálních měn.“ Výbor dále poznamenal, že jelikož by kryptoměny mohly být použity k praní špinavých peněz, mohla by vláda dosáhnout jejich zákazu i s využitím zákona o předcházení praní špinavých peněz (PMLA).

Mohlo by vás zajímat: Zakladatel aplikace Revolut odmítá nařčení z praní špinavých peněz

Kolikrát jsme už slyšeli, že kryptoměny jsou špatné?

Ministerstvo vnitra ohledně digitálních měn dospělo k závěru, že systémy pro nákup a vydávání kryptoměn měn nejsou transparentní a ani nespadají pod žádný regulovaný právní rámec. Ministerstvo se rovněž nechalo slyšet, že většina těchto systémů jsou ponziho schémata zaměřená na „podvádění důvěřivých investorů“.

Vzhledem k faktu, že nejspíše bude ještě nějakou dobu trvat, než se z návrhu zákona (pokud vůbec) stane finální zákon, vydalo ministerstvo doporučení, aby každý, kdo bude chycen při pokusu o podvod pomocí digitálních měn, byl stíhán podle již výše uvedeného zákona o předcházení praní špinavých peněz.

Indie má bohužel s kryptoměnovými podvody již své zkušenosti, jak jsme psali např. v článku: Cashcoin – Indie přišla o miliardu rupií kvůli podvodu, který zlákal i Bollywood

Závěr

Indie je celkem známá svými přísnými a kritickými názory na kryptoměny. Bůh ví, jak to nakonec v této zemi dopadne. Osobně si příliš nedovedu představit, jak by se takovýto zákaz bez totální digitální cenzury dal vůbec realizovat. (Mimochodem, věděli jste, že Bitcoin jde poslat i bez nutnosti připojení k internetu?) A to úplně pomíjím fakt, že některé místní banky již oficiálně spolupracují s Ripple na přeshraničních platbách a mnohé další se snaží zlepšit maloobchodní platby pomocí blockchainu. Tak snad to s tím zákazem nebude zas tak horké, jak to nyní může vypadat.

Co číst dále?

Tetheru chybí 850 milionů dolarů a v oběhu je rekordní množství USDT – Čekají nás problémy?

Zdroje:
coindoo.com
investinblockchain.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: