Cashcoin – Indie přišla o miliardu rupií kvůli podvodu, který zlákal i Bollywood!

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Cashcoin – takto se nazývá nejnovější úspěšný kryptoměnový podvod, který otřásl Indií. Scammeři v průběhu několika měsíců ukradli neuvěřitelnou miliardu rupií (cca 14,5 mil. $) a využili k tomu i známého bollywoodského herce. Shahbaz Khan se běžně ukazoval se zakladateli Cashcoinu na seminářích a veřejně chválil tento projekt na sociálních médiích, kde využíval svůj vliv, aby s vidinou snadného výdělku do rukou scammerů nahnal co nejvíce lidí.

„Pátého ledna 2017 budu v Súratu podporovat Cashcoin. Všichni víme, že budoucnost patří bezhotovostním technologiím a také víme, jak důležitou roli v tom budou hrát kryptoměny. Setkejme se a pojďme zjistit o Cashcoinu víc.“

Mohlo by vás zajímat: Šéf BitMEXu Arthur Hayes predikuje cenu Bitcoinu v roce 2019 na 10000 $

Policejní vyšetřování už začalo

Kriminální policie z Bombaje se tímto případem začala zabývat teprve nedávno, ale už má výsledky. Zatčeni byli čtyři scammeři, které policie obvinila z vytvoření a propagace vysoce ziskového investičního programu, na kterém od lidí vybrali více než miliardu rupií.

Obvinění podle všeho organizovali semináře a marketingové akce, na kterých prezentovali svůj podvodný produkt. Lákali lidi na cloud mining, tedy těžbu kryptoměn bez nutnosti kupovat si fyzické výpočetní zařízení. Stačí dát peníze a Cashcoin vše udělá za vás.

Co číst dál?

Binance meni pravidla pro launchpad – Má to veliký vliv na cenu BNB

Zdroj:
ccn.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filcka

Chuj s nima !!!!!!

Jose

Chuj s Tebou!

spot_img