Šéf BitMEX-u Arthur Hayes předpovídá cenu Bitcoinu v roce 2019 na 10 000 $

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin prolomil 12 000 USD • Kiyosaki: Bitcoin může brzy být nejrychlejší kůň • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin krátce prolomil hranici 12...

O šéfovi pochybné, ale zároveň největší, burzy s kryptoměnami – BitMEX, jsme již v minulosti několikrát psali. Naposledy o jeho předpovědi pro Ethereum, díky které si dokonce vysloužil žalobu za manipulování trhu. Článek o tom najdete zde. Každopádně, předpověď mu vyšla a Ethereum v průběhu několika měsíců spadlo do dvouciferných čísel.

Arthur Hayes se nedávno opět vyjádřil, tentokrát na účet Bitcoinu a nutno dodat, že jeho predikce udělala mnoha lidem radost. Arthur tvrdí, že maximální hodnota Bitcoinu v roce 2019 přesáhne deset tisíc dolarů! Momentálně je otázkou, nakolik mu tato predikce vyjde a jestli náhodou nejde pouze o pokus vyvolat rozruch. To ukážou až následující měsíce.

Monetární politika bude hrát velkou roli v následujícím rallye

Hayes svůj názor odůvodňuje současnou monetární politikou Spojených států a nedávným rozhodnutím FED nezvyšovat úroky (více info. zde). To má nakopnout nejen globální ekonomiku, ale i samotný Bitcoin.


„Věci se mění. Fed nemohl dopustit 20% propad SPX a v posledních minutách změnil své rozhodnutí pro zbytek roku 2019.“


Americká peněžní politika je však pouze částí jeho predikce. Arthur se také podíval na čínskou centrální banku. Ta podle něj také prochází podobnými změnami. Podle Hayese jsme tak relativně blízko dalšímu velkému boomu a kryptoměny to pocítí také. Navíc, v oblasti technologického průmyslu se chystá několik zajímavých IPO, které Hayes označil za další signál, že kryptoměny budou růst.

Odkud budou do krypta proudit peníze?

Arthur Hayes dále zmínil známou věc, že mnoho lidí se v roce 2017 a hlavně v roce 2018 popálilo. Koupili vysoko a pak prodali se značnou ztrátou. Tito lidé se pravděpodobně zpět do krypta hnát nebudou.

Hrát budou hlavně ti, kteří vydělali. Ať už včasným prodejem nebo HODL-ováním během celého propadu. Navíc pro nováčky existuje mnoho způsobů, jak vstoupit do trhu. Mohou nakupovat regulované nebo neregulované deriváty, případně i stablecoiny od regulovaných společností jako Circle nebo Paxos.


„Bitcoin se příliš dlouho pohybuje mezi 3500 $ a 4000 $. Něco se stát musí. Samozřejmě, může se stát i přesný opak. Poptávka pomalu zmizí a mineři začnou prodávat stále levněji, aby mohli pokrýt náklady. Cokoliv se stane, tak následující kvartály budou velmi zajímavé, pokud ne přímo fantastické. „

Co číst dále?

[Z ARCHIVU] Analytik – Je veliká pravděpodobnost, že Bitcoin spadne až na nulu

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře