Šéf BitMEX-u Arthur Hayes předpovídá cenu Bitcoinu v roce 2019 na 10 000 $

7
bitmex bitcoin

O šéfovi pochybné, ale zároveň největší, burzy s kryptoměnami – BitMEX, jsme již v minulosti několikrát psali. Naposledy o jeho předpovědi pro Ethereum, díky které si dokonce vysloužil žalobu za manipulování trhu. Článek o tom najdete zde. Každopádně, předpověď mu vyšla a Ethereum v průběhu několika měsíců spadlo do dvouciferných čísel.

Arthur Hayes se nedávno opět vyjádřil, tentokrát na účet Bitcoinu a nutno dodat, že jeho predikce udělala mnoha lidem radost. Arthur tvrdí, že maximální hodnota Bitcoinu v roce 2019 přesáhne deset tisíc dolarů! Momentálně je otázkou, nakolik mu tato predikce vyjde a jestli náhodou nejde pouze o pokus vyvolat rozruch. To ukážou až následující měsíce.

Monetární politika bude hrát velkou roli v následujícím rallye

Hayes svůj názor odůvodňuje současnou monetární politikou Spojených států a nedávným rozhodnutím FED nezvyšovat úroky (více info. zde). To má nakopnout nejen globální ekonomiku, ale i samotný Bitcoin.


„Věci se mění. Fed nemohl dopustit 20% propad SPX a v posledních minutách změnil své rozhodnutí pro zbytek roku 2019.“


Americká peněžní politika je však pouze částí jeho predikce. Arthur se také podíval na čínskou centrální banku. Ta podle něj také prochází podobnými změnami. Podle Hayese jsme tak relativně blízko dalšímu velkému boomu a kryptoměny to pocítí také. Navíc, v oblasti technologického průmyslu se chystá několik zajímavých IPO, které Hayes označil za další signál, že kryptoměny budou růst.

Odkud budou do krypta proudit peníze?

Arthur Hayes dále zmínil známou věc, že mnoho lidí se v roce 2017 a hlavně v roce 2018 popálilo. Koupili vysoko a pak prodali se značnou ztrátou. Tito lidé se pravděpodobně zpět do krypta hnát nebudou.

Hrát budou hlavně ti, kteří vydělali. Ať už včasným prodejem nebo HODL-ováním během celého propadu. Navíc pro nováčky existuje mnoho způsobů, jak vstoupit do trhu. Mohou nakupovat regulované nebo neregulované deriváty, případně i stablecoiny od regulovaných společností jako Circle nebo Paxos.


„Bitcoin se příliš dlouho pohybuje mezi 3500 $ a 4000 $. Něco se stát musí. Samozřejmě, může se stát i přesný opak. Poptávka pomalu zmizí a mineři začnou prodávat stále levněji, aby mohli pokrýt náklady. Cokoliv se stane, tak následující kvartály budou velmi zajímavé, pokud ne přímo fantastické. „

Co číst dále?

[Z ARCHIVU] Analytik – Je veliká pravděpodobnost, že Bitcoin spadne až na nulu

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

7
Komentujte

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LukasRobPozorovatelMíraČočkin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Čočkin
Host
Čočkin

To jsou jen zoufalé kecy , jasně vidí že celý trh jde do prdele a chce jen přilákat nějaké nové ovce svými kecy do trhu nic víc .Jenže lidi už nejsou takové ovce jak z roku 2017 to je jedna věc a druhá je ta že nikdo nový ti do trhu nepřijde při stagnaci trhu to je doufám každému jasné , lidská vlastnost je chamtivost a kryptoměny celkově ztrácejí natož Bitcoin a ti co by vstoupili na trhu určitě nejsou žádní tradaři ale jen menší investoři na hodl a takový lidi ti do trhu nikdy při celkové stagnaci nikdy nepřijdou… Číst vice »

Míra
Host
Míra

Už jsi s tím docela trapnej…když jseš tak negativní ke kryptoměnám, tak proč ty zprávy vůbec sleduješ?

Míra
Host
Míra

Zoufale vypadáš spíš ty..a to velmi 🙂

Pozorovatel
Host
Pozorovatel

Na tohle doporucuju iDnes nebo Novinky, urcite tam sesbiras spousty kladnych hlasu.

Rob
Host
Rob

Tak zaprvé některé altcoiny rostou pomalu a stabilně už asi půl roku, což ukazuje, že k růstu nepotřebují manipulaci (a nemyslím BNB – tam jde patrně o FOMO). A institucionální investoři UŽ mají obavy, jo? A které že investory máte na mysli? To jako že dříve byli v pohodě a dnes už mají strach, jo? Víte, omlouvám se, kdybych se mýlil, ale vaše příspěvky jsou jako od nějakého placeného trolla.

Lukas
Host
Lukas

bitmex ze je nejvetsi jo? 🙂

Lukas
Host
Lukas

za co ty minusy? Za to, ze nejvetsi burza je Binance a ne Bitmex 😀