Binance meni pravidla pro launchpad – Má to veliký vliv na cenu BNB

6
binance launchpad

Binance coin za posledních pár měsíců ukázal, že cenový vývoj BTC pro něj není podstatný. BNB totiž již několik měsíců po sobě roste oproti ostatním kryptoměnám. Důvodů je více a dnes přibyl další. 

Binance na vzestupu

Cena BNB roste dlouhodobě, ale je až překvapivé, že v době kapitulace si BNB polepšuje opravdu hodně. Od počátku roku totiž BNB oproti BTC vyrostl téměř čtyřnásobně. Za tímto růstem se skrývá několik důvodů. Základem celého růstu je v první řadě fakt, že Binance si stále drží pověst nejlepší burzy v kryptoprostoru. To by samo o sobě ovšem nevysvětlovalo tak radikální růst v době bear marketu.

Informace o vstupu institucí – Bakkt má hodnotu 740 milionů dolarů a to ještě ani nefunguje

Takže co je za tímto růstem? Binance totiž postupně rozvíjí svoje služby a svou infrastrukturu. Přidána byla například možnost nakupovat kryptoměny za fiat. Do testovací fáze se dostala decentralizovaná burza, kterou Binance buduje. Ovšem za hlavní důvod je možné označit rozjezd platformy Binance Launchpad.

Jak již název napovídá, tak Binance Launchpad je takový startér pro nové projekty. V podstatě to má být optimalizovaná platforma pro ICOs. A ty se mohou nakupovat pouze za BNB. Vzhledem k tomu, že Binance si do svého Launchpadu zatím pouští nadějné projekty (Celer Network a Bittorrent), o které je zájem, tak cena Binance Coinu stoupá. Po posledním ICO se ovšem zvedla vlna kritiky, protože na mnohé kupující se nedostalo a zároveň byl celý proces nad míru podezřelý.

Nový způsob ICO

A tak se Binance rozhodlo pro nový přístup. U nadcházejících ICO na Binance bude nově loterie. Kdo vyhraje v loterii, ten bude mít možnost nakoupit fixní částku nových tokenů v ICO. Každý ověřený uživatel Binance se této loterie bude moci zúčastnit a jedinou podmínkou je, že musí držet minimálně 100 BNB. A právě to nyní žene cenu Binance Coinu nahoru.

Cenový vývoj BTC – Bitcoin se může propadnout až o 50% – brzy přijde další cenový pohyb

Nový systém bude fungovat tak, že před vstupem do loterie o místo v ICO, budete muset 20 dní držet minimálně 100 BNB. Poté budete mít přístup k jednomu tiketu do loterie. Maximální počet tiketů na jednoho uživatele je 5 a tudíž musí dvacet dní před ICO držet 500 BNB. To vyvolává velkou poptávku po BNB tokenech.

Jestli je to šťastná cesta, to se teprve ukáže. Tento krok jednoznačně vyvolá nerovnosti v možnosti ucházet se o dané ICO. 100 BNB má totiž momentálně hodnotu okolo 1600 USD a to není málo. A co můžeme čekat? Předpovídat budoucnost kryptoměn je nesmírně těžké a jako vždy radíme být extrémně opatrní. Binance coin si zatím vede v roce 2019 velmi dobře. Ohromný růst ceny ovšem vyvolává otázku, zda přijde výraznější korekce.

Co číst dále?

Šéf BitMEX-u Arthur Hayes předpovídá cenu Bitcoinu v roce 2019 na 10 000 $

6
Komentujte

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Robk 001MarekKracikA Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Dovolím si zaspekulovat, že výraznější korekce přijde. Je fakt, že si to myslím už dlouho a BNB neustále překvapuje. Držet 100BNB, abych se mohl zúčastnit ICO? No nevím nevím. To se mi taky zrovna nepozdává. Každopádně co já vím. Podle mě BNB teď žene hlavně FOMO. Nikdo neví, jestli nějaké ICO bude stát opravdu za to, ale jisté je, že všichni teď chtějí BNB… No uvidíme. Třeba se kompletně pletu.

Marek
Host
Marek

Zdravím. Neměli bychom zapomenout že Binance bude mít svůj vlastní blockchain na kterém pracuje, už teď má domluvený přechod minimálně 6 kryptoměn na svůj nový blockchain.Další aspekt který bude mít vliv na cenu BNB bude kvartální paleni tokenu kdy Binance koupí za 20% ze svých zisků BNB tokeny , které spálí.. Tím pádem se sníží množství BNB na trhu a měla by se zvýšit cena. Binance přidá margin obchodování. Můj názor je že jestli přijde korekce tak jen velmi malá myslím si že reálná hodnota BNB je 150$.

k 001
Host
k 001

Kupovat token který je závislý na jednotlivé burze je největší pitomost co může každý udělat , stačí jak půjde binance doprdele krach či úspěšný hackerských útok atd.Nikdy bych nekupoval token který je závislý na jediné burze a je mi fuk jestli patří mezi jednu z největších burz současnosti tím to je spíš ještě horší že jediná burza získává takový vliv na trhu protože jak binance někdo vytuneluje či to krachne tak stáhne celý trh díky svému vlivu sebou do sraček což není vůbec dobré pro kryptotrh jako celek a investory což jedna jediná burza může v podstatě zničit celý kryptotrh… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Něco na tom rozhodně je. Tedy nemyslím si, že by BNB měl sílu v případě úpadku zničit kryptotrh, ale zamávat s ním může pěkně. Na druhou stranu Binance snad zatím nezažila úspěšný hack, což je velké plus (vím, že to není argument – jen aspekt). Uvidíme, jak se osvědčí DEX… Každopádně vašemu stanovisku rozumím.

Rob
Host
Rob

Jj, asi jo. BNB letí na fundamentu, tak třeba se udrží, ikdyž ten růst působil chvíli opravdu nezdravě. Jakmile udělal myslím kousek nad 100% od začátku růstu, pozoroval jsem výrazný úpadek volume a říkal jsem si, že už je to tady. Najednou bác, volume vystřelilo za pár dní nahoru a byla tam rázem další stovka. No tak radši neříkám nic, ikdyž pořád mám pocit, že s takovým úhlem vzrůstu se to přeci nedá udržet. Pokud ano, klobouk dolů před investory. To by mohlo BNB uchránit před přeprodaností po splasknutí investiční bubliny. Každopádně je zajímavé to pozorovat.