Bakkt dosáhl ceny 740 milionů dolarů a to ještě není spuštěn

0
(0)

Svět kryptoměn se v posledních dvou letech výrazně mění. Kryptoměny totiž nemají zrovna dobrou pověst. Obzvláště burzy jsou extrémně rizikovým prostředím kvůli absenci regulace. Stále více vstupujících investorů vyžaduje profesionalizaci a tu má poskytnout primárně nová služba Bakkt.

K čemu profesionalizace?

Na trh nyní vstupují instituce. Tuto větu jste již asi několikrát slyšeli. Velká část komunity a traderů se domnívá, že se nacházíme v akumulační fázi, kdy instituce nakupují za levno. Tomu odpovídá i postupné spouštění služeb právě pro instituce. Coinbase spustilo svůj program Coinbase PRO. Fidelity začalo poskytovat své služby a na obzoru je i Bakkt od respektované společnosti ICE. Právě k jeho spuštění se upírá nejvíce očí.

Více o altcoinech – Ontology prožívá nebývalý růst – 100 % nahoru za poslední měsíc

A právě to je signál výrazné profesionalizace prostředí. Instituce jsou totiž podstatně náročnější než běžný kryptoměnový investor. Institucionální investoři si totiž nemohou dovolit riskovat na nezabezpečených burzách s nejistou reputací. Nátlak komunity na lepší služby také postupně přispívá k výraznému zlepšování infrastruktury pro digitální měny.

Radikálním řezem má být vznik nových struktur určených právě pro instituce. Tím by pro velké společnosti mohl opadnout strach z investování do rizikového majetku. To samozřejmě bude z dlouhodobého hlediska výrazně podporovat růst ceny. A institucionální zájem je velmi dobře vidět také na službě Bakkt, která je momentálně ceněna na 740 milionů dolarů.

Pozdní Bakkt si stále drží svou hodnotu

Společnost ICE prodala v předprodeji 25 % akcií Bakkt externím investorům. Cena těchto akcií byla dohromady 182 milionů USD. To nás velmi rychle dovede k finálnímu číslu. Bakkt má momentálně hodnotu okolo 740 milionů dolarů a to ještě ani nefunguje. Investoři jako Pantera, Galaxy Digital nebo Starbucks se rozhodli nakoupit akcie Bakktu. To ilustruje zájem a potřebu pro instituce, které chtějí obchodovat s kryptoměnami.

Pokračující adopce kryptoměn – Aplikace pro 40 milionů lidí zavádí kryptopeněženku

Bakkt ovšem čelí problémům s regulací, které postupně vyvstaly. Ačkoliv má ICE možnost seberegulace díky velkým pravomocím od SEC, tak nakonec se do situace zapojil právě americký regulační úřad. Ten momentálně brzdí spuštění Bakktu. Od toho se ovšem v budoucnosti očekávají velké věci. Je ovšem nutné brzdit přehnaná očekávání, protože hrozí i reálná rizika. Bakkt bude mít velmi nízké poplatky za futures kontrakty (0,5 USD).

A právě nízké poplatky znamenají, že bude potřeba obrovské volume obchodů na této platformě. Nicméně ani toto riziko nezastavilo například Microsoft před investicí do nově vznikající obchodní platformy. Jako vždy ovšem varujeme před přehnaným optimismem. V analýzách BTC na trading11 dlouhodobě upozorňujeme, že vstup institucí neznamená automaticky okamžitý růst ceny, ale je hlavně velmi důležitý z dlouhodobého pohledu.

Co číst dále?

BTC se může propadnout až o 50 % – blíží se další výraznější cenový pohyb

Zdroj:
coinspeaker.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img