Burza GDAX včera zanikla, nahradí ji ošklivý brácha – Coinbase Pro

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Společnost Coinbase včera vyřadila svoji burzu GDAX z provozu a nahradila ji burzou Coinbase Pro. Nízké poplatky včetně možnosti nákupu kryptoměn zcela bez poplatků slibují zachovat a nově přidali také burzu pro institucionální investory s názvem Coinbase Prime. Pojďme se tedy podívat, jaké změny udělali a co plánují do budoucna.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

GDAX

Nevím jak vy, ale já jsem burzu GDAX využíval poměrně hodně. Většina kryptoměnových burz nenabízí možnost nákupu kryptoměn za fiat měnu, a proto je třeba nejdřív někde nakoupit Bitcoin (resp. LTC, ETH..) a za něj si už potom můžete koupit libovolný altcoin na kterékoli burze dle vlastního výběru. Burza GDAX nabízela možnost nákupu BTC, ETH, LTC a BCH za eura a díky výhodným podmínkám tak představovala ideální prostředek k investování do kryptoměn.

Nejen že zde bylo možné nakoupit kryptoměny zcela bez poplatků, dokonce i výběry kryptoměn byly úplně zdarma. Díky nízkým poplatkům a poměrně účelnému a uživatelsky přívětivému prostředí se skutečně jednalo o výbornou volbu. Nyní však končí.

Coinbase Pro

Naštěstí ale nekončí úplně. Společnost Coinbase si ji pouze přejmenovala na Coinbase Pro a aby se neřeklo, přidala pár změn. Předem vás chci uklidnit, veškeré zmiňované obchodní páry i nízké poplatky naštěstí zůstávají. Doufejme, že to tak bude i nadále. Nevím, zda jste si toho taky všimli, ale pokud jste si vybírali z burzy GDAX nějakou kryptoměnu, tak i tento převod proběhl zcela bez jakýchkoli poplatků. Skutečně.

Hned včera jsem proto vyzkoušel, jestli jsou jejich slova o zachování nízkých poplatků opravdu pravdivá. Měl jsem na GDAX účtu jeden Ether, který se mi automaticky zobrazil i na Coinbase Pro. Zkusil jsem ho tedy odeslat na jinou burzu a nakoupit si za něj altcoiny. Vše proběhlo zcela v pořádku a již během několika minut jsem měl své ETH připsané na burze KuCoin, a to s nulovým poplatkem za převod.

Ošklivý brácha

Co se týče poplatků a nejdůležitějších funkcí, lze náš návod na GDAX (odkaz zde) považovat stále za platný, nic se totiž naštěstí nezměnilo. Jenže v Coinbase nějakou změnu udělat chtěli, a protože ještě nezalistovali žádnou ze slibovaných kryptoměn (např. BTC forky, ERC-20 tokeny či ETH Classic), tak si asi řekli, že si alespoň trochu pohrajou se vzhledem.

No a výsledek je… hrozný. Nemůžu jinak, oni přidali pouze možnost volby vzhledu, takže si nyní místo velmi tmavého vzhledu (viz. obr.) můžete přepnout na ještě tmavší. A pokud se vám černá nelíbí, mají pro vás také bílou. Ale když už bílá, tak opět úplně všude. Výsledek je nepřehledný a tak trochu ošklivý.

Všechny zbytečné mezery jsou nyní větší a graf je naopak menší. Jak můžete vidět na násl. obrázku, nelze si již přepnout na dlouhodobý (denní) graf, ale přepínání je už u hodinového grafu tak nějak schované. Není tedy vidět, zda tato možnost skutečně není, nebo je jen schovaná díky úpravám vzhledu.

Závěr

Coinbase jde každopádně dopředu. Nyní nabízí tři verze své obchodní platformy. Obyčejnou směnárnu Coinbase pro začátečníky(vysoké poplatky), Coinbase Pro pro pokročilé (nízké poplatky) a Coinbase Prime pro institucionální investory. Coinbase Pro je sice tak trochu ošklivý brácha svého předchůdce GDAX, který včera skončil, ale stále si není na co stěžovat. Nákup za eura i nízké poplatky zůstávají, a to je hlavní. Navíc se pravděpodobně brzy dočkáme zalistování dalších kryptoměn, které bude možné nakoupit rovnou za fiat, a to je určitě skvělé.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jindra

1D samozřejmě vybrat jde, máte pouze malý monitor, tak se to tam nevešlo. Jinak ošklivější to je. A taky u svíček chybí časy, to tam dřív ukazovalo po najetí myší. A výběr měn taky není dobrý, dřív byl vidět celý sloupec měn najednou, teď je to i na velkém monitoru schované.

spot_img