Coinbase začne podporovat výběr forků Bitcoinu

2
Coinbase

Směnárna Coinbase oznámila, že během příštího měsíce začne podporovat výběr kryptoměn vzniklých z forků Bitcoinu. Společnosť ve svém prohlášení uvádí, že se chystá udělat tyto výběry přijatelnější, ale zároveň zdůrazňuje, že tímto neohlašuje žádnou obchodní podporu konkrétním měnám. Coinbase nemá v plánu podporovat nově vzniklá aktiva v Coinbase Commerce.

Podpora výběru těchto měn bude zavedena i na GDAX. Coinbase Custody slíbil nutnou technickou podporu při vybudování infrastruktury, která bude tyto výběry umožňovat.

Hard fork digitálních měn vzniká rozdělením blockchainu k určitému bloku. Do tohoto rozdělení mají měny stejná pravidla či historii – po něm se vydává nová měna svou vlastní cestou. Nejznámější Bitcoinové forky jsou: Bitcoin Private (BTCP), Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin Gold (BTG).

Mohlo by vás zajímat Jak nakoupit kryptoměny na Coinbase bez poplatku a získat navíc bonus 10 USD

Silná slova

Na konferenci Deconomy 2018, která se tento týden konala v jihokorejské republice, Roger Ver (Bitcoin.com CEO a nadšenec Bitcoin Cash) společně s hlavním stratégem společnosti Blockson – Samsonem Mowem – debatovali o dalším škálování Bitcoinu. Ver řekl, že Mow a jeho tým doslova

„…rozbili ekosystém Bitcoinu na tisíc různých altocinů a zavinili tak zpozdění přijetí kryptoměn na celém světě o několik let.“

Závěr

Oznámení Coinbase je zcela jistě pozitivní zprávou pro všechny, kteří mají ve svých peněženkách nové digitální měny vzniklé během forků Bitcoinu. Umožnit jejich výběr je další krok na cestě ke zbavení se bank a dalších finančních institucí. A kdo ví, třeba si z Coinbase vezmou příklad i jiné směnárny, ale to už je pouze moje spekulace.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
samslav84Adam Schu Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Adam Schu
Host
Adam Schu

To fakt někdo dokáže „přeložit“ (nechat z překladače) slovo „forks“ jako „forky“? Urážka čtenáře bez obalu…

samslav84
Admin

Píšeme česky