Všechno o Bitcoin Private hard-forku

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V roce 2017 jsme viděli několik forků Bitcoinu, a tento trend nás zdá se neopouští ani v tomto období. Tím nejaktuálnějším se jen pár dní zpátky stal Bitcoin Private. Snapshot se stal 28. ledna 2018 a do dvou dnů developeři očekávají spuštění mainnetu.

Co je hard fork?

Pojmem hard fork se označuje událost, kdy se jedna kryptoměna rozdělí na dvě samostatné. Tento případ je trochu ojedinělý, jelikož nová měna Bitcoin Private (BTCP) vznikne společným rozdělením Bitcoinu a ZClassic (ZCL), který vznikl forkem jiné měny – Zcash v říjnu 2016.

Každý, kdo tedy držel tyto kryptoměny v období forku, bude mít nárok na nově vzniklou měnu. Jakmile fork proběhne, původní měnu už držet nemusíte. Při každém rozdělení jedné měny na dvě, je uvedeno datum snapshot-u. Ten se děje vytěžením určitého bloku, jehož pořadové číslo je předem oznámeno. Datum, kdy se snapshot stane, je vždy jen orientační. Jde o předpokládaný čas vytěžení daného bloku.

Jak získám Bitcoin Private?

Kdokoliv, kdo drží ZCL nebo BTC v peněžence nebo na burze, která daný fork podporuje, získá Bitcoin Private v poměru 1:1. Například pokud držíte 15.4 ZCL a 0.1 BTC, dostanete 15.5 BTCP.

Co slibují vývojáři Bitcoin Private

Soukromí
Bitcoin Private bude používat stejnou technologii ochrany soukromí jako ZClassic. Znamená to, že platby budou viditelné v blockchainu, ale odesílatel, příjemce a jiné transakční data zůstanou anonymní.

Decentralizaci
Stejně jako Bitcoin, i Bitcoin Private bude fungovat na bázi peer-to-peer transakcí. Ty budou ověřeny síťovými uzly a zaznamenané v blockchainu.

Rychlost
Tvůrci Bitcoin Private slibují mírně zvětšený počet bloků, což má zaručit rychlejší transakční časy.

Férovost
Nebude existovat žádné předtěžení měny ani odměna pro zakladatele. Kryptoměna bude distribuována v poměru 1:1 pro držitele BTC a ZCL v období forku.

Kdo stojí za BTCP

Autoři této měny na svých webových stránkách uvádějí, že tým tvoří téměř 200 členů, přičemž se jako zakladatel celé myšlenky uvádí Rhett Creighton.

Které burzy a směnárny podporují fork

V této chvíli je podle Bitcoin Private týmu jistá pouze burza tradesatoshi.com a HitBTC.com. Ze známějších burz se vyjádřil i Bittrex, který uvedl, že jistou formou bude fork podporovat. Uživatelům povolí vyžádat si BTCP, stejně i jeho výběr, ale měnový pár k němu nevytvoří. Jinými slovy – pokud jste v období forku drželi na Bittrexu ZCL, dostanete Bitcoin Private, můžete si ho vybrat, ale to je tak na této burze všechno. Za žádnou jinou kryptoměnu ho nezobchodujete. Pokud jste však měli na Bittrexu pouze Bitcoin, nové měny se nedočkáte. Burza totiž ve svém prohlášení uvedla, že poměr 1:1 se bude v jejich případě týkat pouze kryptoměny ZClassic.

Shrnutí:

Datum první zmínky: 28. února 2018
Datum startu a spuštění mainnetu: Přibližně o 2 dny později
Supply: 21 milionů
Replay protection: ano
Interval Blok: 2,5 minuty
Velikost bloku: 2MB
Segwit: ano

Zdroj:
cryptoslate.com
btcprivate.org

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: