Korejský internetový gigant oznámil integraci blockchain peněženky do chatovací aplikace pro 40 milionů lidí

0
(0)

Korea je známa svým otevřeným přístupem ke kryptoměnám. Obzvláště lokální obyvatelé jsou velmi vstřícní ke kryptoměnám a vlastní jich opravdu slušné množství. Korea je známá svým technologickým progresivismem a tak není zas takové překvapení, že největší chatovací aplikace Kakao zavádí kryptoměnovou peněženku.

Je to velká zpráva?

Jak již bylo zmíněno, tak Korea je technologickou velmocí. Důležitým aspektem je v tomto ohledu zapojení společnosti. Korea má totiž “digitální” obyvatelstvo, které je zvyklé na moderní technologie a jejich aplikaci do života občanů. I proto jsou kryptoměny v Koreji tak oblíbené. To je ovšem také spojeno i s kulturou riskování, kdy Korejci jsou zvyklí více riskovat a právě kryptoměny jsou pro ně jistou formou gamblingu.

To vše přispívá k adopci kryptoměn v Koreji. A nyní se této adopce rozhodla využít také společnost Kakao. Ta napodobila Samsung, který vydává nový telefon s již integrovanou blockchain peněženkou. Společnost Kakao je hlavním hráčem na poli korejské internetové komunikace a její aplikaci používá přes 40 milionů uživatelů.

Krypto na Slovensku a v Česku – [OFICIÁLNĚ] Představujeme vám náš nový web – Budoucí česko-slovenskou titulku pro kryptoměny!

Společnost Kakao si získala významné místo na korejském poloostrově a stala se tak největším konglomerátem na poli internetu. Společnost v hodnotě devíti miliard dolarů tak dominuje na poli komunikace (KakaoTalk), plateb (KakaoPay), tradingu (KakaoStock), anebo mezi taxikáři (KakaoTaxi).

Firma se rozhodla integrovat blockchainovou peněženku právě kvůli vzrůstající adopci kryptoměn a tento krok je nesmírně důležitý. Kryptoměny totiž čelí dvěma hlavním problémům. Na jedné straně to je jejich vlastní pomalost, kterou se postupně daří řešit a na straně druhé to je nedostatečná užitnost.

Tip redakce: John McAfee: adopce a decentralizované burzy jsou základ pro růst kryptoměn

Korea je jednou nohou v budoucnosti

A právě teď dělá společnost Kakao monstrózní krok ke zlepšení užitnosti kryptoměn. Integrace do běžně užívaného chatovacího programu totiž umožní uživatelům snadno kryptoměny používat. A to je jádro problému. Je totiž obrovský rozdíl, když si musíte složitě instalovat peněženky a učit se s nimi. Pro běžného uživatele to prostě není dobré řešení.

Více informací o těžbě kryptoměn – Ethereum vývojáři schválili ASIC-rezistentní ProgPow hard-fork – Datum zatím není známé

Integrace do již existující a využívané aplikace tak znamená ohromný krok vpřed podobně, jak tomu bylo u Samsungu. Z ničeho nic tak vznikne skupina 40 milónů lidí, kteří mohou snadno užívat kryptoměny. To bude incentiv pro obchodníky, kteří zase budou chtít vyjít vstříc novým trendům. Díky přijímaní kryptoměn tak budou moci rozšířit skupinu svých zákazníků.

Korea razí kryptoměnám cestu, a to obzvláště ze společenského hlediska. A nyní se ukazuje, že místní společnosti dobře vědí jak na to. Běžní uživatelé získají možnost, jak bezpečně a jednoduše nakládat s kryptoměnami. To samozřejmě nespustí další bull-run, který je snem všech kryptonadšenců. Výrazný pokrok v budování infrastruktury pro digitální měny je ovšem stále úžasnou zprávou.

Co číst dále?

Winklevoss: Kryptoměny nepotřebují regulace, ale kryptofirmy ano!

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img