[Názor] Gaming na blockchainu přítáhne ke kryptoměnám miliony lidí.

2
krypto logo game

Kryptoměny jsou stále na okraji zájmu společnosti. Propad jejich ceny bude znamenat další pokles zájmu o ně, ale jedná se pouze o momentální situaci. Dnes se podíváme, jak by v budoucnosti mohl blockchain nastoupit cestu masové adopce. A v popředí přijímání kryptoměn bude dost možná stát gaming.

Cryptokitties

Pokud se budeme bavit o kryptoměnách a blockchainu, tak je nejlepší začít s Cryptokitties. Tato hra totiž překvapila úplně všechny. Zájem o ní byl tak šílený, že celá síť ETH byla zasekaná, protože kupci a prodejci kočiček se utrhli ze řetězu. Poplatky na síti tak radikálně vzrostly, což ilustrovalo absolutní nepřipravenost blockchainového prostředí pro větší adopci.

Cryptokitties také přinesly jeden zajímavý fenomén. Ukázalo se, že lidé jsou za digitální majetky (i ve formě kočiček) opravdu schopni zaplatit astronomické částky. Nejdražší kočičkou byla jedna z prvních, která nesla název Founders Cat 18. Ta se prodala za neuvěřitelných 110 000 dolarů. Ale ani tato částka nebyla nakonec nejvyšší, protože pozdeji někdo koupil dračí kočičku za 170 000 dolarů.

Více informací o hře Cryptokitties – CryptoKitties: Virtuální kočka za cenu nového Porsche

Ačkoliv technologie nebyla připravena, tak se jasně ukázalo, že platí ekonomická mantra, která říká, že věci mají jen takovou hodnotu, jakou jim přikládají lidé. Do této hry se době největší slávy připojovalo pouze 14 000 hráčů denně. Srovnatelné hry mají ovšem desítky milionů uživatelů.

Proč právě hry?

Hry jsou jednoduché. Hry jsou zábavné a lehko upoutají pozornost běžného uživatele. Blockchain je navíc designovaný na digitální prostředí. Hráči her tak budou mít přirozeně blíže k prostředí digitálních měn.

Hry na blockchainu tak mohou být ideálním prostředím, kde se budou uživatelé učit s kryptoměnami a zjistí, jak jednoduché a bezpečné je jejich užívání. A jednoduchá trendy hra na mobilní zařízení dokáže přítahnout desítky milionů uživatelů. V dnešním prostředí mikrotransakcí je již běžné za hry platit a tudíž by něměl být přechod od her klasických nijak náročný.

Jak je to s gamblingem na blockchainu – Hazardní hry a kryptoměny – jak se nenechat napálit?

Blockchain hry pak budou mít dvě hlavní výhody oproti stávající konkurenci. Jednak bude možné doopravdy vlastnit to, co ve hře bude mít (např. vlastní kryptokočičku, či kryptomeč). Na druhé straně pak bude možné tvořit smysluplné ekonomické modely zaměřené na hráče.

Nové obchodní modely

Jedním z problémů těchto her je nepřipravenost technologie, což dobře ilustrovaly Cryptokitties. Dalším problémem je fakt, že blockchain nelze aplikovat na již existující hry, protože potřebuje zbrusu nový obchodní model. Na centralizované mikroplatby opravdu není potřeba blockchain.

Nově vznikající blockchain hry tak budou muset mít svůj vlastní, optimalizovaný obchodní model. Ten se bude odlišovat od centralizovaných řešení. Jednou z variant je tvorba tokenu, který budou z velké části držet tvůrci her a jeho cena bude stoupat s úspěchem hry.

Zde najdete více informací o IOTĚ – [Interview] Julia Maupin (IOTA) – Poradkyně německého ministra financí o regulacích kryptoměn

Trn z paty by kryptoměny mohly vytáhnout také ekonomickým modelům pro masivně multiplayerové hry, které se potýkají s šílenou inflací v rámci herních ekonomik. Takový přístup by mohl dát úplně nový rozměr ekonomikám rozsáhlých, multiplayerových her. Jedna taková momentálně vzniká a je z dílny tvůrce IOTY. Sergei Ivancheglo (aka Come_from_Beyond) tvoří MMORPG Paracosm. Gaming může být prostředím, které bude transformováno jako první.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
aceFilcka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Filcka
Host
Filcka

O jaké kryptoměně je řeč , vždyt jich je přes 2 tisíce a to určitě trh z kryptem nezachrání jestli někdo zrobí online hru kde se bude platit jakým si Syscoinem neznamená že to vystřelí ostatní kryptoměny na vrchol .To stejné jak plánuje Facebook svojí vlastní kryptoměnu , to že bude mít Facebook Google Amazon či kdo se ještě přidá svojí vlastní kryptoměnu neznamená že to ostatní kryptoměny nakopne na vrchol , ano může to skončit naprostým fiaskem od Gigantických společností pojedou krypta na vrchol díky velké komunitě lidí a stará krypta jako BTC,ETH ,LTC atd půjdou do sraček až… Číst vice »

ace
Host
ace

meles sracky a ocividne vubec kryptomenu nechapes