Hlavním bodem příštího summitu G20 budou kryptoregulace

0
(0)

Nadcházející summit G20 v japonské Osace, který proběhne ve dnech 28. až 29. června, si jako hlavní bod programu zvolil téma kryptoměn. Vláda premiéra Shinzō Abe se chce zabývat hlavně nedávnými změnami zákona o finančních nástrojích a burzách. Se zprávou přišlo místní vydavatelství Sankei.

Zvláštní pozornost bude věnována bezpečnosti. V návaznosti na hack burzy Coincheck, kde se během loňského útoku podařilo hackerům z burzy ukrást kryptoměny v hodnotě 532 milionů dolarů, se tvůrci předpisů a zákonů zaměřují na zintenzivnění omezení obchodování s kryptoměnami.

Po již zmíněném hacku, kdy se podařilo útočníkům ukrást NEM tokeny z hot wallet, která byla připojena k internetu, zavedla japonská agentura pro finanční služby nové předpisy. Ty vyžadují, aby zákazníci spravovali svá vlastní kryptoměnová aktiva přes cold wallet. Ta nemá přístup k internetu.

Tip redakce: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Už žádné virtuální měny, teď to budou kryptografická aktiva

Margin transakce s kryptoměnami mají být také přísněji regulovány, což japonským obchodním platformám umožní nabízet maximální 4× pákový efekt. To je podstatně méně než třeba na burze BitMEX, která patří mezi světovou špičku pro Bitcoin, jež umožňuje obchodovat až se 100× pákou.

Zákon navíc zakazuje jakoukoli reklamu, která podporuje spekulativní obchodování a  manipulaci s cenami. Na tiskové konferenci o nových omezeních a dodatcích místopředseda vlády a ministr financí Tarō Asō oznámil, že Japonsko již nebude označovat tuto třídu digitálních aktiv jako „virtuální měny“ z důvodu zabránění záměně s národními měnami, jako je např. japonský jen či dolar.

„Ve světle nových mezinárodních trendů bude dosud často používané označení ‚virtuální měna‘ nahrazeno již jen spojeným ‚kryptografická aktiva‘.“

Sluší se ještě dodat, že pro Japonsko to je první summit G20, na který by se měli sjet světoví lídři z Argentiny, Austrálie, Brazílie, Kanady, Číny, Evropské unie, Francie, Německa, Indie, Indonésie, Itálie, Japonska, Mexika, Ruska, Saúdské Arábie, Jihoafrické republiky, Jižní Koreje, Turecka, Spojeného království a také Spojených států amerických, který bude tato země vycházejícího slunce hostit.

Mohlo by vás zajímat:  Argentinský prezident byl vyzván k legalizaci Bitcoinu

Závěr

Není to poprvé a určitě ani naposled, co se otázka kryptoměn (nebo chcete-li raději kryptografických aktiv) probírá na nejvyšších místech a často se skloňuje rovnice regulace = vstup institucí = příliv nových peněz a další bull run. Což o to, jistý smysl to dává. Přesto si vám dovolím doporučit i další článek věnující se této tématice:

Co vlastně stojí za snahou vlád regulovat kryptoměny?


Zdroj:

dailyhodl.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Myslím, že se jedná o zoufalé slovíčkaření s cílem diskreditovat základní účel kryptoaktiv, kterým není nic jiného, než účel měny.

spot_img