[Skandál] Masivní růst japonské ekonomiky je lež! – Zemi to bude stát $ 800 miliard

0
(0)

Japonsko si v posledních letech i přes stárnoucí populaci užívalo relativně rychlý růst ekonomiky. I po sedmdesáti letech se tak drželo na předních příčkách. Tato země však v budoucnu bude čelit mnoha závažným problémům, které by tento stav mohly velmi rychle změnit.

Zdá se, že budoucnost zemi vycházejícího slunce dostihla rychleji, než jsme čekali. Podle nejnovějších odhadů 40 z 56 ekonomických regulací obsahují chyby a zpochybňují prakticky všechny odhady ekonomického růstu a stav ekonomických indikátorů za poslední roky.

Mohlo by vás zajímat: Největší banka v Bělorusku zvažuje otevření kryptoburzy

Malý vzorek ~ špatný odhad

Výzkumné metody používané při tvoření těchto odhadů jsou často náchylné na chyby a je nutné dávat si velký pozor. V opačném případě se stane to, co se stalo v Japonsku.

Například: pokud chcete odhadnout řekněme průměrnou mzdu v jisté zemi, je nemyslitelné, abyste se zeptali všech jejích obyvatel. Musíte vybrat vzorek, který bude reprezentovat celou populaci. Zdá se, že Japonsko si při odhadování tohoto ekonomického indikátoru vybralo výhradně velké firmy (500 a více zaměstnanců) z Tokia.

Známka nekompetentních idiotů, nebo manipulace?

Háček je v tom, že velké firmy často platí svým zaměstnancům více než malé a středně velké podniky. Navíc výplaty v hlavním městě Japonska jsou vyšší než výplaty v ostatních koutech země.

Ve výsledku tak byly odhady průměrné mzdy v Japonsku za poslední roky absolutně mimo realitu a podobně dopadly i další velké studie. Naskytla se tedy otázka, zda to japonská vláda neudělala schválně, aby přilákala bohaté investory. Každý chce dělat byznys v zemi, jejíž ekonomika vzkvétá.

Náprava přijde Japonsko na téměř 800 miliard dolarů!

Podle nejnovějších odhadů stát dvaceti milionům lidí zpětně dluží téměř 500 miliard dolarů v nevyplacených benefitech. Přidejte k tomu cenu za aktualizaci všech chybných modelů a Japonsko čeká téměř 800miliardový účet.

Japonská centrální banka už stihla oznámit, že plánuje přepočítat všechny chybné odhady a parametry. Doufejme, že tentokrát to udělá správně a v budoucnu se nic podobného nebude opakovat. Tak jako tak, nyní bude trpět celá země.

Je mnoho způsobů, jak zničit vztahy s investory a toto je jeden z nich. Lhát o růstu ekonomiky se jednoduše nevyplatí. Napravit pošramocenou důvěru rozhodně nebude jednoduché. Dokud se tak nestane, Japonci by se měli připravit na velmi špatné časy. Přece jen, globální ekonomická krize již začala a takový „průšvih“ z Japonska odstraší i poslední zbytky zahraničního kapitálu.

Co číst dál?

Případ Bitgrail – Soud vynesl verdikt, který pomůže všem kryptoměnám

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img