Ponzi schémata v kryptosvětě

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

V minulém článku jsme vás informovali o tom, co jsou Ponzi schémata. Rovněž jsme vám představili ty největší v historii. Dnes se zkusíme zaměřit na Ponzi schémata z kryptosvěta, ale i na co si je třeba dávat pozor.

Ponzi schémata v kryptoměnách

Bitconneeeeeect! Určitě jste o tomto „úspěšném“ Ponzi schématu v kryptosvěte slyšeli. Informovali jsme vás o investorech, kteří se snaží dostat peníze zpět a zažalovali Bitconnect. Zda však peníze zpět dostanou, je stále velká otázka.

Na Bitconnect již dlouho upozorňovala většina lidí v kryptokomunitě. Pokud vám totiž někdo slibuje (a toto je velmi podstatné slovíčko), že denně vyděláte 1% v kryptoměnách, snažte se takovému projektu předem vyhnout. Nikdo neví a nedokáže předpovědět, jak se budou hodnoty kryptoměn pohybovat, a proto jsou takové sliby scestné a nereálné.

Nemůžeme však házet všechnu špínu pouze na Bitconnect. Pravdou je, že momentálně se v kryptosvěte nachází velmi mnoho podvodných projektů. Bitconnect je jen tím největším a nejznámějším. Navíc, není to tak dávno, co právě Bitconnect bublina praskla.

Na co si dávat pozor

Bitconnect není ani první, ani poslední projekt spojený s kryptoměnami, který je pouze podvodem a Ponzi schématem. Jak se takovým projektům vyhnout? Připravili jsme si pro vás několik bodů, které by vás mohly na Ponzi schéma upozornit (nejen v kryptoměnách):

  • Garantování vysokých zisků s velmi malým rizikem. Pravidlem bývá, že pokud nechcete hodně riskovat, tak nemůžete očekávat ani velký zisk. Naopak, pokud očekáváte vysoké zisky, tak musíte počítat s vysokým rizikem vaší investice.
  • Problémy s výběrem peněz ze systému. Při Ponzi schématech můžete narazit na různé, často až nelogické důvody, proč se nemůžete dostat k penězům, jenž jste investovali nebo „vydělali“.
  • Klientům se rovněž stává, že sami nevědí, do čeho investují. Organizátoři a propagátoři Ponzi schémat často vysvětlují svůj „byznys model“, který je pro normální lidi téměř nepochopitelný.
  • Naopak systém vyplácení vašich výdělků vám je ihned jasný. Všem vám vysvětlí, jak budete vydělávat, kolik vyděláte a podobně. Odkud se tyto peníze berou, však už nevysvětlí.
  • Dalším varovným znakem by pro vás mělo být, že všechny Ponzi schémata se prezentují jako bezrizikové (risk-free). Pokud na jakémkoliv setkání, kávě nebo čemkoliv podobném vám váš známý představí „bezrizikový produkt,“ určitě byste měli zpozornět (ideálně neinvestovat).
  • Překrásné zisky, pokud budete shánět nové lidi do systému / sítě. Až 20% z jakéhokoliv obchodu, který uděláte, plus 20% roční zisk. Je třeba si pamatovat, že pokud něco zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, obvykle to pravda není.

Závěr

Na závěr bychom vás chtěli opět pouze upozornit. Kamkoliv jdete investovat, je třeba si vždy dobře promyslet, jestli víte, co děláte. Při každé investici byste měli rozumně zvážit, zda víte, kam vaše peníze jdou a jak budou generovat zisky.

 

Zdroje:
blockonomi.com
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře