Bude spravedlnosti učiněno zadost? Šest investorů zažalovalo BitConnect

1
(1)

Zprávy a souhrny

O události z 18. ledna jsme vás informovali v tomto článku. BitConnect tehdy zažil asi jeden z největších pádů v kryptosvětě. Není se čemu divit – dlouho byl a stále je považován za tzv. Ponziho schéma. A právě proto se našli lidé, kteří chtějí proti těmto praktikám aktivně bojovat.

Článek přeložen ze slovenského originálu.

BitConnect a další k soudu

Soud ve městě West Palm Beach na Floridě obdržel žalobu ohledně kryptoměny (anebo Ponziho schéma, pojmenování necháme na vás…) známé jako BitConnect. Podle zveřejněných informací mělo šest investorů, kteří vložili svoje peníze do BitConnectu, přijít dohromady až o 700 tisíc dolarů. Jednotlivé dílčí sumy se liší, nejmenší představuje 15 tisíc dolarů a nejvyšší se pohybuje až na hranici 200 tisíc dolarů.

BitConnect sliboval měsíčně až čtyřicetiprocentní zisk. Právě kvůli takovýmto slibům se dočkal tento projekt kritiky nejednoho představitele předních kryptoměn. Například Vitalik Buterin, zakladatel Etherea, stejně jako Charlie Lee, který stojí za Litecoinem, neměli pro BitConnect pozitivní slova. Vyjádřili se, že na ně tento projekt působí spíše jako podvod a vícekrát varovali lidi, aby do této měny neinvestovali peníze.

Zajímavostí je, že v žalobě jsou dále jmenovány některé z propagačních kanálů a přidružených společností, což naznačuje, že investoři chtějí odškodnění nejen od jádra společnosti, ale také od těch, kdo se podíleli na propagaci.

Proč lidé vůbec investovali do BitConnectu?

Jak už to často při pochybných projektech bývá, lidé se zapojovali zejména na doporučení známých a slavných lidí, v tomto případě hlavně youtuberů. A právě pomocí youtubových videí se BitConnect šířil mezi lidi. Několik z tzv. “influencerů” si dokonce udělalo z projektu vlajkovou loď (např. 17letý mladík s přezdívkou CryptoNick, který si podle odhadu takto vydělal několik milionů dolarů). Nováčkové, kteří se dostali právě k těmto kanálům Youtube a uvěřili sladkým řečičkám a lákavým ziskům, mohli přijít a pravděpodobně přišli o obrovské peníze.

Ponaučení

Jak tomu vždy bývá, za investici nese zodpovědnost jen člověk, který se ji rozhodnul učinit. Snažte se proto o daném projektu zjistit co nejvíce informací předtím, než do něj vložíte své peníze.

Situaci okolo BitConnectu budeme určitě sledovat i nadále. Právě řešení tohoto případu může omezit výskyt Ponziho schéma v kryptosvětě. Tím by se jméno kryptoměn očistilo a do světa krypto-investic by vstoupili noví investoři.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: