Tetheru chybí 850 milionů dolarů a v oběhu je rekordní množství USDT – Čekají nás problémy?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

Podle nejnovějších informací je v oběhu více než 2,83 miliardy Tetheru. Tím objemy stable coinu USDT překonávají poslední maxima z října 2018, kdy byla tržní hodnota Bitcoinu přibližně 6 250 dolarů. Co mohou tato čísla předznamenávat? Aktuálně ale Bitfinex musí znovu bojovat proti americkým úřadům poté, co prokuratura státu New York obvinila Tether z podezřelého přesunu finančních prostředků na účty Crypto Capital Corp.

Kolísání objemů Tetheru na trhu dlouhodobě ovlivňuje cenu Bitcoinu a tím i dalších altcoinů. Podle serveru Bitcoinist právě nově vytištěné Tethery přinesly na trh novou vlnu volatility ve spojitosti s oživením objemů obchodování na trhu. Vytištění USDT bylo již mnohokrát startérem růstu cen, neboť právě pomocí něj přinášejí investoři na trh nové prostředky.

Od 8. dubna do dnešní dne se zvýšil objem USDT na trhu o více než jednu třetinu. A právě v tomto období narostla cena BTC o přibližně 30 %. Tato data ukazují na jasnou korelaci mezi cenou BTC a množstvím Tetheru na trhu. Když však porovnáme aktuální objemy USDT s cenou Bitcoinu z podzimu 2018, je možné předpokládat, že objemy USDT nabízejí prostor pro skokový růst ceny a to přibližně až o 12 %.

Velký problém Tetheru

Stable coin Tether je kvůli svému vlivu na cenu Bitcoinu často kritizován. Kritika se zvedla zejména během posledních měsíců, kdy zástupci Tetheru potichu postupně odstranili tvrzení o krytí USDT americkým dolarem

V současnosti společnost ve svých podmínkách garantuje krytí USDT pomocí blíže nespecifikovaných bankovních rezerv. Podle mnohých kritiků je právě tento fakt důvodem jejich nedůvěry vůči USDT. Aktuální finanční zdraví a finanční toky společnosti nejsou vedeny transparentně, což také k důvěryhodnosti USDT nepřispívá.

Bitfinex musí ve státě New York vysvětlovat své počínání

Po sérii mnoha obvinění z nedostatečného krytí USDT je ​​společnost Tether pod neustálým dohledem amerických úřadů. Aktuálně musí Bitfinex vysvětlovat své finanční toky poté, co ho Generální prokurátor státu New York obvinil, že společnost přišla o 850 milionů dolarů, které patří zákazníkům Tether a měly být určeny právě na jeho krytí. Tyto prostředky společnost zaslala platební firmě Crypto Capital Corp., kde byly následně zablokovány.

Na obvinění reagovala i společnost Bitfinex. Ta vysvětlila, že prostředky zaslané Crypto Capital Corp. nebyly ztraceny. Naopak Bitfinex tvrdí, že prostředky měly být bezpečně uloženy a společnost aktuálně pracuje na jejich uvolnění. Společnost Bitfinex ve svém prohlášení zdůraznila, že Bitfinex a Tether jsou silní a ve velmi dobré finanční kondici. Společnost rovněž označuje obvinění ze strany prokuratury za útok na poctivé společnosti a občany. Společnost ujišťuje, že až dosud proti takovým praktikám úřadů bojovali a budou tak činit i nadále.

Po zveřejnění těchto informací klesla hodnota USDT na trhu. Aktuálně se USDT obchoduje s cenou pod 1 dolarem. To indikuje, že někteří z investorů nedůvěřují aktuálnímu dění ve společnosti Tether a své prostředky raději přesouvají jinam.

Závěr

Aktuálně objemy USDT na trhu ukazují na možnost poměrně velkého prostoru pro růst ceny BTC v nejbližších týdnech. Ale další vývoj trhu může výrazně ovlivnit právě toto obvinění Tetheru z nedostatečného krytí USDT a podezřelých finančních operací s prostředky svých zákazníků. Podezření totiž okamžitě ovlivnilo tržní cenu Tetheru, proto se Bitfinex aktivně vůči proti těmto obviněním ohrazuje. Bude však Bitfinex schopen obhájit si své jednání? A dokáže si Tether i nadále udržet křehkou důvěru investorů nebo je to začátkem jeho konce?

Co číst dále?

[PŘEHLED TRHU] Bitcoin stagnuje a altcoiny padají – Proč je to tak?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Tomáš B.

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře