[ZPRÁVY] Tether není 100% krytý! Cirkus kolem Brexitu musí přestat!

0

Dnešní den byl skutečně bohatý na zprávy. Ať už ze světa kryptoměn nebo z ekonomiky. Britský parlament v předchozích dnech odmítl jediný návrh dohody na odchod z EU a zároveň zamítl odchod z EU bez jakékoli dohody (no deal Brexit). Společnost Tether na svém webu uvádí, že jejich USDT tokeny nově nejsou plně kryty dolary. Ethereum se pravděpodobně bude zase forkovat. Přejde na ASIC-resistant těžební algoritmus. Akciová burza v Thajsku oznámila své plány na vytvoření obchodní platformy pro kryptoměny. Burza Coinbase Pro zalistovala nový altcoin – Stellar (XLM).

Takto se stát neřídí! Komentář k Brexit fiasku

V poslední době se často řeší odchod Velké Británie z Evropské unie. Brexit, jak tuto událost média nazývají, však ne a ne přijít. Datum odchodu je tady a parlament v posledních dvou dnech odmítl jedinou dohodu, se kterou přišla premiérka. Zároveň však odmítli i takzvanou „no deal“ možnost. Jediná možnost je tedy posunout termín odchodu. Bohužel takový přístup nevypadá zrovna nejlépe. Pouze z bankovního sektoru Londýna za poslední týdny odešly firmy a peníze v celkové hodnotě přesahující jeden bilion dolarů, což je přibližně 10 % bankovní ekonomiky Londýna. Většina bankovního sektoru se panicky přesouvá do Frankfurtu anebo do Amsterdamu.

Každému je jasné, že odchod Británie z EU bude pro zemi katastrofální. Takže… kdy britští politici nasbírají odvahu a řeknou svým občanům, že žádný Brexit nebude? Nechme se překvapit.

Tether (USDT) není plně krytý dolary!

To se dalo čekat. Tether – největší stablecoin současnosti s kapitalizací přesahující dvě miliardy dolarů – ve skutečnosti není plně krytý dolary. Na stránce Tetheru se to píše černé na bílém:tether 100% fake100% krytý?

„Každý Tether je vždy 100% krytý našimi rezervami, které zahrnují tradiční měny, hotovost a čas od času půjčky od společnosti Tether třetím stranám, což může zahrnovat spřízněné entity. Každý USDT token je také 1 ku 1 krytý dolarem, takže hodnota 1 USDT je ​​vždy ohodnocena na 1 USD.“

V překladu: Prachy máme, a pokud budeme muset, tak vždy nějak nasyslíme dostatek, abychom vyplatili držitele našich tokenů, ale pokud je máme my, budeme si s nimi dělat prakticky to, co chceme. Zapůjčíme je např. sesterské společnosti Bitfinex, abychom jí pomohli. Nebojte se, takhle to děláme od začátku a nikdy nenastal problém! Tedy… takový problém, který bychom nezvládli. Věřte nám!

A teď vážně. Máme se čeho obávat? Pravděpodobně ne. Frakční rezervy používají i jisté instituce, kterým tak dlouho důvěřujeme – naše banky! Na druhé straně, kryptoměny vznikly proto, abychom se odpoutali od tohoto inherentně nemocného a nestabilního peněžního systému.

Ethereum ProgPow dostal zelenou od komunity!

Prakticky od představení ETH ASIC minerál od společnosti Bitmain se komunita kolem této kryptoměny hádá o tom, zda je nutné přejít na nový těžební algoritmus. Ethereum je známé jako kryptoměna, která se (mimo jiné) těží na grafických kartách a GPU mineři se na něj spoléhají jako na prakticky jediný velký coin s touto kvalitou (druhé Moneru je cca 15–20× menší).

ASIC mineři od Bitmainu od samého začátku dělali GPU minerům vrásky na tváři a okrádali je o zisky. Proto se jistě nebudete divit, že 94 % ETH sítě hlasuje ve prospěch přechodu na ProgPow – těžební algoritmus, který by Ethereum zase jednou zajistil ASIC rezistenci.

Více o ProgPow najdete tady.

Thajská burza akcií plánuje kryptoburzu!

Thajská burza akcií (SET) dnes oznámila, že v roce 2020 plánuje vytvořit novou burzu, na které bude svým klientům nabízet obchodování s kryptoměnami. Tato zpráva přichází v době, kdy finanční instituce po celém světě avizují své plány na vstup do kryptosektoru. Zmínit můžeme například Bakkt od ICE, Bitcoin Custody od Fidelity, kryptoindexy od NASDAQ-u, BTC ETF od CBOE nebo sérii kryptoměnových služeb, které v poslední době představili instituce ze Švýcarska a Lichtenštejnska.

Burza Coinbase Pro zalistovala Stellar (XLM)

Společnost Coinbase v poslední době na svou platformu přidává jeden coin za druhým. Dnes svým klientům umožnila obchodovat s kryptoměnou Stellar (XLM). Zdá se, že Coinbase zrychluje tempo. Není se čemu divit, vždyť CEO Coinbase už dříve avizoval, že pozornost jeho firmy se bude stále více zaměřovat na obyčejné lidi, a ti chtějí hodně coinů. Podívejte se na největší současnou kryptoburzu Binance! Na ní můžete obchodovat stovky kryptoměn!

Víc info najdete tady.

Co číst dál?

[OFICIÁLNĚ] Představujeme vám náš nový web – Budoucí česko-slovenskou titulku pro kryptoměny!

 

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na