[Ethereum] Většina sítě podporuje implementaci algoritmu rezistentního vůči ASIC minerům 

1
ethereum

15. února proběhlo hlasování pomocí online ankety ohledně dalšího vývoje blockchainu Ethereum na dedikovaném volebním portálu. Řešilo se, zdali implementovat ProgPoW do stávajícího PoW (Proof of Work) algoritmu druhé největší kryptoměny – Ethereum. Dle výsledků voleb se většina voličů staví pro implementaci ProgPow. 

ProgPow má být nástupcem nynějšího PoW algoritmu – ETHhash. Hlavním přínosem by měla být schopnost rezistence vůči minerům ASIC.  

Výsledkem nové rezistence by dle vývojářů mělo být vyvážení efektivnosti těžby mezi ASIC minery a klasickými grafickými kartami, tedy GPU minery. Nový algoritmus tedy nemá ASIC minerům těžbu znemožnit, ale pouze znesnadnit.  

Momentálně se na stranu ProgPow staví celých 76 % voličů (628,000 ETH = zhruba 76 milionů dolarů), zatímco 23 % (191,000 ETH, což je zhruba 23 milionů dolarů) volilo proti.  

Volební portál rovněž zmiňuje, že „mezi nejvíce finančně i ekonomicky postižené“ budou v ohledu na výsledek implementace algoritmu ProgPow patřit zejména účastníci Ethereum ekosystému. Portál neopomenul zmínit ani fakt, že „volba pomocí ETH je ve výsledku legitimnější než volba pomocí anonymního online fóra“. 

Nicméně, volba prozatím není konečná a deadline pro implementaci ProgPow nebyl taktéž stanoven.  

Mohlo by vás zajímat: Na Ethereum genesis bloku jsou zaseklé tokeny za půl miliardy dolarů

Ethereum: Odporovat ASIC minerům či ne?

Možnost přidání algoritmu rezistentního vůči výhodám ASIC minerů je kontroverzní záležitostí již od chvíle, kdy jeden z vývojářů pro Ethereum blockchain prohlásil, že by měla ETH komunita ASIC minery přivítat a počítat s nimi.

Ostatní členové komunity se však k celé záležitosti staví se skepsí a někteří zase navrhují, aby byla schopnost ASIC rezistence implementována, ale s menší silou.  

Co číst dále?

Constantinople je blízko – podaří se tentokrát termín dodržet?

Zdroj:
Cointelegraph

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Petr Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Jen info …..pozor na tyto krypta pokud je někdo dělá

Binance Will Delist CLOAK, MOD, SALT, SUB and WINGS