[Ethereum] Většina sítě podporuje implementaci algoritmu rezistentního vůči ASIC minerům 

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Litecoin díky PayPalu vzrostl o více než 10 % • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Hot news] PayPal nabídne kryptoplatby od roku 2021

Podle několika nově zveřejněných zpráv PayPal ve středu oznámil svůj vstup na trh kryptoměn. Zákazníci PayPal budou moci pomocí...

15. února proběhlo hlasování pomocí online ankety ohledně dalšího vývoje blockchainu Ethereum na dedikovaném volebním portálu. Řešilo se, zdali implementovat ProgPoW do stávajícího PoW (Proof of Work) algoritmu druhé největší kryptoměny – Ethereum. Dle výsledků voleb se většina voličů staví pro implementaci ProgPow. 

ProgPow má být nástupcem nynějšího PoW algoritmu – ETHhash. Hlavním přínosem by měla být schopnost rezistence vůči minerům ASIC.  

Výsledkem nové rezistence by dle vývojářů mělo být vyvážení efektivnosti těžby mezi ASIC minery a klasickými grafickými kartami, tedy GPU minery. Nový algoritmus tedy nemá ASIC minerům těžbu znemožnit, ale pouze znesnadnit.  

Momentálně se na stranu ProgPow staví celých 76 % voličů (628,000 ETH = zhruba 76 milionů dolarů), zatímco 23 % (191,000 ETH, což je zhruba 23 milionů dolarů) volilo proti.  

Volební portál rovněž zmiňuje, že „mezi nejvíce finančně i ekonomicky postižené“ budou v ohledu na výsledek implementace algoritmu ProgPow patřit zejména účastníci Ethereum ekosystému. Portál neopomenul zmínit ani fakt, že „volba pomocí ETH je ve výsledku legitimnější než volba pomocí anonymního online fóra“. 

Nicméně, volba prozatím není konečná a deadline pro implementaci ProgPow nebyl taktéž stanoven.  

Mohlo by vás zajímat: Na Ethereum genesis bloku jsou zaseklé tokeny za půl miliardy dolarů

Ethereum: Odporovat ASIC minerům či ne?

Možnost přidání algoritmu rezistentního vůči výhodám ASIC minerů je kontroverzní záležitostí již od chvíle, kdy jeden z vývojářů pro Ethereum blockchain prohlásil, že by měla ETH komunita ASIC minery přivítat a počítat s nimi.

Ostatní členové komunity se však k celé záležitosti staví se skepsí a někteří zase navrhují, aby byla schopnost ASIC rezistence implementována, ale s menší silou.  

Co číst dále?

Constantinople je blízko – podaří se tentokrát termín dodržet?

Zdroj:
Cointelegraph

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře