Constantinople je blízko – podaří se tentokrát termín dodržet?

0
(0)

Constantinople, hard fork Etherea, ke kterému mělo dojít již v lednu tohoto roku, byl jen pár dní před oficiálním spuštěním přesunut. Stalo se tak proto, že si vývojáři této kryptoměny všimli obrovské chyby v kódu, kterou bylo třeba okamžitě odstranit. Jak to ale vypadá s Constantinople teď? Dojde opět k mírné panice a přesunu celého hard forku, nebo jsou vývojáři tentokrát zcela připraveni?

Příprava na Constantinople

Hudson Jameson ze společnosti Ethereum Foundation si myslí, že tentokrát by měl hard fork Etherea proběhnout již úspěšně.


“Věřím, že vše půjde podle plánů. Číslo bloku, kdy dojde k hard forku je již stanoveno a vše vypadá být připraveno. “


Konkrétně jde o číslo bloku 7 280 000. Vytěžení tohoto bloku by mělo nastat někdy v posledním únorovém týdnu (mezi 27. až 28. únorem). Všichni vývojáři pevně věří, že tento hard fork bude úspěšný.

Jameson se rovněž vyjádřil, že jakákoli příprava na hard fork, jakož i hard fork samotný, vždy poskytne celému týmu (a vlastně i celému kryptosvětu) cenné lekce.

Petersberg

Tak zní aktuální návrh na úpravu a vylepšení celkového hard forku a Constantinople samotného. Pomoc Petersbergu byla schválena koncem ledna, kdy se vývojáři dohodli, že na Constantinople se bude pokračovat jako dosud (aby nenastaly různé zmatky). Rozdíl má být pouze v tom, že Petersberg bude přidán ve stejný den a blok jako Constantinople. Jeho úkolem bude odstranit EIP 1283 (bug odhalen v lednu).

Martin Holst Swende, bezpečnostní technik pro Ethereum, se vyjádřil, že lidé, s vážným zájmem o Ethereum, by měli velmi dbát o změny (které přinesou Constantinople a Petersberg). Ať už jde o těžaře, investory nebo tradery, tyto forky druhé největší kryptoměny přinesou velké změny.

Záver

Můžeme pouze doufat, že k danému hard fork už opravdu dojde. Opětovné posunutí by totiž vyvolalo velké pochybnosti o důvěryhodnosti celého Etherea. A to je přesně to, co kryptoměn v tomto bear marketu vůbec nepotřebují. Pochybnosti o druhé největší kryptoměně na trhu by opravdu mohly způsobit další výrazný propad.

Co číst dále?

Instituce už vstupují do trhu s kryptoměnami – Co můžeme očekávat v budoucnu?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

No doufám že ano ale vzhledem tomu že jsem pozice na eth vyklidil budu doufat ještě v nějakou kachnu.?

spot_img