[PŘEHLED TRHU] Bitcoin stagnuje a altcoiny padají – Proč je to tak?

0
(0)

Tento týden trh s kryptoměnami zaznamenal menší propad. Není to nic strašného. Bitcoin se nejprve z 5 300 $ vyšvihl až nad 5 600 $ a následně udělal menší korekci současných 5 450 $. Ukázkový 50% retracement.

Ale altcoiny, to je jiný příběh. Většina velkých coinů zaznamenala výrazný pokles. Ethereum padlo ze 175 $ na 165 $, XRP ze 34 centů na 30, Litecoin se neudržel na supportu na 80 $ a propadl se až pod 70 (i když dnes už letí zpět) a Binance Coin po dosažení nového All Time High KONEČNE zaznamenal větší propad. Klesl z téměř 25 $ na 22 $. Momentálně se už zase přibližuje 23 $.

Nebudu zde analyzovat situaci na trzích s těmito altcoiny, i když jsou tam opravdu dobré příležitosti na nákup (sledujte Trading11 – tam je toho spoustu). Místo toho se raději zaměřím na samotný Bitcoin, který překonává všechna očekávání.

Nezastavitelný Bitcoin – Už zase roste rychleji než ekonomika!

Dostali jsme se do situace, ve které je zase jednou extrémně výhodné zajímat se o Bitcoin. Jeho cena totiž roste rychleji než ekonomika. Alespoň prozatím jsou období stagnace za námi, a jak jsem psal už několikrát – Bitcoin vstoupil do stádia vysoké volatility! Věřím, že postupně začne zrcadlit vývoj v roce 2018, až na to, že tentokrát bude růst.

Nyní se tvoří první kopeček na cestě k novému ATH. Je velmi pravděpodobné, že jeho vrchol bude někde v intervalu 5700–6600 $, kde se nachází obrovská rezistence. Je to ta, o které jsme neustále psali až do října loňského roku.

Crash Course do historie Bitcoinu v roce 2018

Bitcoin se v roce 2018 velmi dlouho držel nad cenou 6 000 $, na níž se devět měsíců tvořil velmi silný support. Jeho prolomení nakonec nastalo po třech měsících stagnace, kdy se trh prakticky nehýbal. Teď jsme pod touto hladinou. Směrem dolů byla prolomena, ale stále v ní zůstalo mnoho SELL orderů, které nyní tvoří přirozenou bariéru.

Mohlo by vás zajímat:

(článek pokračuje pod odkazem)

Teď je nejlepší čas začít s těžbou! Víte proč?

5700–6600 $ – Naše největší překážka

Obchodníci a velcí hráči s tím samozřejmě počítají a do intervalu 5700–6600 $ si umisťují své vlastní objednávky. Ti, kteří věří v další růst, budou držet své pozice a nakupovat začnou nad touto rezistencí. Ti, kteří očekávají korekci, budou prodávat pod touto rezistencí.

1D BTC/USD - Bitfinex1D BTC/USD – Bitfinex

Věřím, že proto vznikla i tato týdenní korekce. Je to první náznak, že se skutečně blížíme k oblasti silné rezistence.

Dobrá nálada na trhu

Samozřejmě, na trhu nyní panuje dobrá nálada – možná i euforie. Bitcoin už několik týdnů odolává větším korekcím a každý velký růst následuje pouze malý propad. Cenový růst částečně posiluje hype a šílené zprávy od velkých technologických firem.

Líbí se vám tento článek? Sledujte nás na Facebooku, aby vám neunikly další zajímavé kousky.

Pozitivní fundament začíná mít vliv na trh

Dobrých zpráv je nyní opravdu hodně. Toto není ani desetina. Ti, co tvrdí, že dobré zprávy nemají na trh vliv, se velmi mýlí. Samozřejmě že mají! Ale až když projekty za nimi začnou reálně fungovat. Chce to trpělivost.

Cena Bitcoinu v roce 2018 padala, protože rok předtím na trhu vznikla obrovská bublina. Nakonec jsme klesly až o 85 % do 3000 $ teritoria. To bylo prakticky dno. Možná na něj ještě jednou zabušíme, ale je velmi málo pravděpodobné, že bychom šli ještě níže. Bitcoin nyní ukazuje svou sílu. Od roku 2017 zaznamenal více než 500% růst, což se podařilo jen málokteré akcii. Já jsem si jist, že za další tři roky udělá dalších 500–1000 %.

Důvod, proč nyní Bitcoin stoupá, je jednoduchý. Částečně jde o spekulaci, částečně jde o hype, ale za tím vším je reálný růst ekonomiky, která se kolem této kryptoměny tvoří. Zvětšování kryptoměnové komunity. Vstup institucí do trhu. Větší využitelnost Bitcoinu jako platidla. Fakt, že nikdo inteligentní se už  Bitcoinu nesměje (zdůrazňuji slovo inteligentní).

A altcoiny?

Většina altcoinů se svezla na růstu Bitcoinu. Altcoiny jsou obchodníky používány jako spekulační aktiva, která se vyznačují ještě vyšší volatilitou, a nacházejí se na nich zajímavé příležitosti k výdělku. Bitcoin většinu altů doslova táhne za sebou.

Samozřejmě, máme zde výjimky. Prakticky všechny alty z TOP 30 s výjimkou Bitcoin SV, a VeChainu za sebou mají reálnou fundamentální hodnotu, podobně jako Bitcoin. A samozřejmě mnoho dobrých projektů je i níže. Ale v dobách, kdy se Bitcoin nachází v extrémně důležitém období a má reálnou šanci ukončit downtrend (zn. už bychom neklesli níž než v zimě 2018/19), tak altcoiny jednoduše jdou na stranu.

Pro většinu velkých hráčů na trhu je otočení trendu vyhovující. Na dně měli dost času nakupovat a kryptu by se nyní bull-run jistě hodil. Navíc, toto je ten správný čas! Altcoiny ať padnou, však později Bitcoin doženou a udělají 2× větší procenta.

Co číst dál?

Golden Cross konečně potvrzen – blíží se obrat trendu?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Altcoiny ať padnou, však později Bitcoin doženou a udělají 2× větší procenta , Ano udělají 2 x větší procenta ale musíš je umět vychytat hned na začátku pumpu což se podaří jen hrstce jak je vychytáš pozdě tak je velká pravděpodobnost že proděláš díky vyšší korekci altů .A PRAVIDLO JE DANÉ JASNĚ aby jeden trader vydělal musí opět druhý trader prodělat , co s toho plyne ? i když alcoiny udělají 2× větší procenta než Bitcoin tak je větší pravděpodobnost že 2 x tak rychleji proděláte na altcoinech než na samotném Bitcoinu , a ted mínuskujete lofasové já vím že všichni vydělávate těžké prachy a nikdo neprodělává protože to od vás na vrcholu kupuje jen nějaký hňup co tomu nerozumí a vy jste ti borci co máte analýzy a různé predikce a prodáváte to těm hňupům na vrcholu a pak to od těch hňupů opět kupujete když to ti hňupové prodávají ve ztrátě kdy je cena nízko a vy jste ti borci co to kupujete .

Jindra

To je burza. Co na tom nechápeš. Já jsem pochopil jen to, že nesmím věřit nikomu, protože pokaždé když jsem uvařil nějakým znalcům, tak jsem na tom prodělal.

Kokršpaněl

Já na tom chápu naprosto vše jen mě dokážou vytočit tyhle krásný sračky jak každý vydělává podle grafu a vše funguje jak z velkofilmu ,signál k prodeji banda prodává a vydělává signál k nákupu banda nakupuje a vydělává ale že na té druhé straně musí někdo ty tvé coiny nakoupit a v tom případě prodělat či naopak už se nepíše .

Alchymista

Nikdo nemusí prodělat, když se dneska rozhodnu poprvé nakoupit jakékoli krypto vložím do toho určitý svůj kapitál, tak ten kdo prodává se ziskem nikoho neobral přece, prodal mi svoje krypto, on má zisk a já mám to co jsem chtěl a nikdo nic neprodělá, ale ty tu píšeš kokršpaněl úplný nesmysl s tím ze je to 50 na 50 ….

pietro

Super článek!!! Já bych jen dodal, že burza není pro sráče, které ovládá chamtivost a strach, že jim něco uteče. Ti jsou vždycky tvrdě vytrestáni..

spot_img