Otevření burzy Bakkt má zpoždění, ale nemusíme se bát – Toto jsou důvody

0
bakkt futures bitcoin cas

O Bakktu již píšeme déle než půl roku. Jde o projekt, který navždy změní svět kryptoměn a pravděpodobně odstartuje masivní růst. Bakkt je kryptoburza, kterou vytvořila společnost ICE – instituce, která zprostředkovává obchodování akcií, komodit a forexových párů po celém světě, má obrovské množství zákazníků, peněz a politických konexí.

Mohlo by vás zajímat: Intercontinental Stock Exchange (ICE) razantně rozšiřuje nabídku kryptoměn

Pár slov o burze Bakkt

ICE věří v zářivou budoucnost kryptoměn – Bakkt bude její vlajková loď v tomto sektoru. Tato burza nebude sloužit pouze k obchodování. Umožní také tokenizace firem a další využití blockchainu, o kterých se nám před rokem ještě ani nesnilo.

Bakkt má dohodnutou spolupráci se Starbucks, Googlem, PayPalem a v týmu má top odborníky z Coinbase, WorldPay a ICE.

Bohužel, tento projekt narazil na ledovec. Zastaralé americké zákony Bakktu neumožňují projít schvalovacím procesem CFTC. Bakkt však neusnul na vavřínech. V lednu tento projekt vybral 182 milionů dolarů a koupil část firmy Rosenthal Collins Group pro zlepšení administrativních procesů.

Všechny novinky o burze Bakkt naleznete v tomto odkazu.

V čem je problém?

Spuštění Bakktu momentálně brání již jen byrokracie a zastaralý americký zákon. Právě z těchto důvodů nemůže získat povolení k činnosti od regulátora – CFTC. To však neznamená, že se CFTC snaží zamezit spuštění burzy. Regulátor netvoří zákony, pouze dohlíží na jejich dodržování. Tvorbu zákonů má na starosti kongres.

V tomto případě má Bakkt podle CFTC dodržovat pravidla pro komodity, podle kterých má povinnost traderům opatřit a uskladnit fyzické produkty. Zákon přitom myslí na komodity jako zlato, měď nebo kukuřice.

Tato pravidla chrání tradery před manipulacemi a krádeží. Například před situací, že by burza skladovala zlato s nižší kvalitou, resp. menší množství kukuřice, než je povinná. V případě kryptoměn to však, celkem logicky, nedává smysl.

Líbí se vám naše články? Podpořit nás můžete tím, že nás začnete sledovat na facebooku. Navíc se budete moci připojit k zajímavým konverzace, které tam neustále probíhají.

Jaké možnosti burze Bakkt zůstávají?

Tento zákon je špatný, zastaralý, nefunguje, a proto se musí změnit. Burza Bakkt má v tomto případě docela dobrou šanci, jelikož její mateřská firma ICE má velmi dobré politické konexe. Bohužel, proces návrhu a schvalování zákonů je relativně náročný a zdlouhavý.

Druhou možností je získat licenci BitLicense od státu New York. Pokud by se to podařilo, Bakkt by mohl začít fungovat a splňoval by všechny regulace. Bohužel, získat BitLicense vůbec není jednoduché a i toto je  to velmi zdlouhavý proces.

Spuštění Bakktu je tedy stále (minimálně několik měsíců) daleko. Ale co už, na dobré věci je třeba počkat.

Co číst dále?

[NÁVOD] Jak obchodovat Bitcoin Futures na CME

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na