Chystá se Samsung Coin? Korejský gigant prý vytváří vlastní mainnet!

0
samsung galaxy s10

Korejská stránka zaměřená na kryptoměny – CoinDeskKorea – nedávno publikovala článek, podle něhož společnost Samsung v posledních měsících experimentovala s ERC-20 standardem a posunula se k vytváření vlastního blockchainu. Samsung by se tak zařadil mezi další technologické giganty, kteří naskakují na kryptoměnový vlak.

Zdroj ze Samsung Electronics potvrdil, že tým, který má na starosti vývoj blockchainu, už na Ethereum ERC-20 standardu vytvořil první testovací verze Samsung Coinu.

„Blockchainový vývojářský tým vytvořil několik základních modelů a momentálně se je snaží ohodnotit. Zároveň vzniklo několik platforem, které po prvním kole testování reálně fungují!“

Peněženka od Samsungu najednou dává smysl!

Společnost Samsung v únoru představila svou novou kryptopeněženku (která již byla hacknutá – více info tady). Mnoho lidí však překvapilo, že nepodporuje Bitcoin. Můžete do ní uložit coiny, které fungují na Ethereum blockchainu.

Jestliže Samsung skutečně chystá platformu a coin založený na Ethereum ERC-20 standardu, dává smysl, že je v zájmu firmy dát svým zákazníkům možnost bezpečně pracovat s touto technologií. Kryptoměnová peněženka v telefonu proto dává velký smysl. Miliony lidí po celém světě tak budou mít kryptoměnu od Samsungu doslova na dosah ruky.

Technologičtí giganti naskakují na vlak

Samsung však ani zdaleka není jediná velká technologická firma, která se zajímá o technologie založené na blockchainu. Zapomenout nesmíme na chystaný Facebook Coin, kryptoměnu od Telegramu, pokusy Fidelity vstoupit na trh… Jmenovat bychom mohli do zítra.

Dobrou zprávou je, že tyto společnosti dříve či později vytvoří novou vlnu hypu kolem krypta, na níž se sveze každý, kdo má nakoupeno. Rok 2019 je doposud pro kryptoměny velmi pozitivní, a zatímco nám stále hrozí další velký propad, mnoho obchodníků už došlo k názoru, že medvědí trh skončil a začíná nový ekonomický cyklus Bitcoinu. Ten bude zpočátku charakteristický velkou akumulací a postupným růstem. A přesně to teď potřebujeme.

Co číst dál?

Golden Cross konečně potvrzen – blíží se obrat trendu?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na