[ZPRÁVY] Kryptopeněženka Samsungu Galaxy S10 byla hacknuta • Ripple spustí první Fiat ILP konektor • Jsou Bitcoin transakce předražené?

2
news

Kryptopeněženka Samsungu Galaxy S10 byla hacknuta • Ripple spustí první Fiat ILP konektor • Jsou bitcoinové transakční poplatky předražené? • Summit G20 má v plánu v červnu oficiálně představit regulace spojené s AMLStudenti těží kryptoměny na kolejích téměř zdarma • Analytik eToro Mati Greenspan si myslí, že Wall Street pomůže Bitcoinu ke spanilé jízdě

Kryptopeněženka Samsungu Galaxy S10 byla hacknuta

Nejnovější vlajková loď Samsungu, model Galaxy S10, bude mít zabudovanou kryptoměnovou peněženku. Zpráva, která se kryptoměnovým světem před několika týdny šířila rychlostí světla a byla brána jako jedna z nejlepších možných novinek tohoto roku. Avšak neuběhly ještě ani dva měsíce a tato peněženka již hlásí první problémy. A to pěkně vážné. Podle několika zdrojů měla být kryptoměnová peněženka hacknuta bezpečnostním analytikem, jež je ve světě počítačové security znám pod přezdívkou darkshark. Podařilo se mu to dokonce již na třetí pokus. Svým činem chtěl poukázat na nedostatečnou bezpečnost.

Více o této „nepříjemnosti“ se dozvíte na tomto linku: dailyhodl.com (v angličtině)

Ripple spustí první Fiat ILP konektor

Jedna z nejznámějších a nejpoužívanějších kryptoměn – Ripple, usilovně pracuje na své technologii a nabídce služeb, která může mít velký dopad finanční trhy. Tato kryptoměna má aktuálně našlápnuto na pořádně žhavou novinku, kterou má být první Fiat InterLedger Protocol konektor. Tato zpráva by měla být brána velmi pozitivně, protože ILP konektor by měl umožnit propojení klasických měn a těch virtuálních. To by mělo pomoci k celkové adopci a zvýšit dopad, který mohou kryptoměny na finanční svět mít. Všechny tyto novinky byly oznámeny na ILP Summitu 2019, kdy jeden z předních vývojářů této technologie, Stephen Thomas, veřejně představil ILP konektor a ukázal i první demo transakci.

Více informací o této zprávě se můžete dozvědět zde: etheremworldnews.com (v angličtině)

Jsou bitcoinové transakční poplatky předražené?

Podle společnosti Bit Consultants ano. Společnost, která se zaměřuje na vzdělávání v tomto odvětví, nedávno zveřejnila prostřednictvím svých sociálních sítí zajímavá data. Podle nich dochází k přeplácení bitcoinových transakčních poplatků. Bit Consultants zveřejnila tato data  4. dubna, kdy poukázala na fakt, že všechny transakce měly zvýšené transakční poplatky. Podle všeho tak reagují na zvýšení ceny BTC (na nejvyšší úroveň za posledních 5 měsíců).

Blíže se o tomto tématu můžete dozvědět na tomto odkaze: cryptoglobe.com (v angličtině)

Summit G20 má v plánu v červnu oficiálně představit regulace spojené s AML

Ve dnech 8. a 9. června dojde v japonské Fukuoce k setkání zemí G20. Ty mají v plánu (mimo jiné) prodiskutovat i regulace spojené se světem virtuálních měn. Ministři financí těchto států i guvernéři centrálních bank mají do té doby za úkol vymyslet a připravit návrhy, jakým způsobem správně regulovat kryptoměy. Návrhy by se měly věnovat zejména možnostem, jak zabránit praní peněz prostřednictvím těchto měn, stejně jako financování terorismu nebo jiných kriminálních aktivit. Hlavním cílem tedy bude boj proti anonymitě. Dne 4. dubna bylo poprvé oficiálně vyhlášeno, že se očekává, že by mělo dojít k dohodě již během nejbližšího summitu.

Více o Summitu G20 a jeho spojení s kryptoměnami najdete zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Studenti těží kryptoměny na kolejích téměř zdarma

A tím zdarma myslíme pro studenty. Většina z nich totiž neplatí žádné variabilní náklady na ubytování. Velké množství kolejí a univerzit funguje na stylu fixního jednorázového poplatku, který zahrnuje vše od ubytování až přes náklady na elektřinu. A zejména to se snaží studenti využít tím, že zapojí svá zařízení na těžbu kryptoměn, která spotřebovávají elektrickou energii, za kterou ale platí univerzita. A to může vyjít dané univerzity pořádně draho.

Jak mohou univerzity bojovat s tímto problémem, se dozvíte na tomto linku: cointelegraph.com (v angličtině)

Analytik eToro Mati Greenspan si myslí, že Wall Street pomůže Bitcoinu ke spanilé jízdě

To, o čem mnozí jen sní, by se možná brzy mohlo stát skutečností. Tím by měl být vstup Wall Streetu do světa kryptoměn prostřednictvím Bitcoinu a Bitcoin futures. Analytik společnosti eToro Mati Greenspan si myslí, že k takovému kroku může dojít dříve, než si mnozí lidé myslí. Už nyní jsou totiž objemy Bitcoin futures na burze CME (Chicago Mercantile Exchange’s) poměrně vysoké. Rovněž je zajímavý i fakt, že tyto objemy pomalu, ale jistě stoupají, což nasvědčuje tomu, že obchodování s Bitcoin futures se stává stále populárnějším.

Více o této zprávě se dozvíte po kliknutí na tento odkaz: ambcrypto.com (v angličtině)

Co číst dále?

Dnes je krásný den – Nastavte si stoploss a jděte ven

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JirkaKokršpaněl Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Wall Street a ty jejich Bitcoin futures kdy vstoupili na trh v prosinci 2017 kde díky nim šel celý trh do sraček z BTC má zase údajně BTC pomoct , jo to víš že jo ty k***t hlupý ,jedná burza končí a druhá se ještě drží a ta má pomoct btc , to víš že jo .Jak můžou Chicago Mercantile Exchange’s pomoct Bitcoinu když nenakupují ani neprodávají fyzické BTC futures kontrakty a jen manipulovali z cenou díky pákovému efektu shortováním BTC .Takové burzy z Wall Street které nenakupují fyzické BTC si může strčit do řiti celý Mati Greenspan z eToro… Číst vice »

Jirka
Host
Jirka

Mam s10 a zadnou penezenku nemam