Facebook plánuje největší ICO historie – Cílová částka vás zaskočí

0
(0)

Podle nejnovějších informací Facebook se svým projektem Facebook Coin plánuje svým investorům nabídnout na prodej tokeny v neuvěřitelné hodnotě až 1 miliardy dolarů. Z pohledu historie ICO kampaní by Facebook vytvořil nový historický rekord. Názory odborníků na tuto kampaň se různí. Aktuálně však převažují názory, že právě tato kampaň může na trh přinést nové investory, a tedy i silný pozitivní fundament pro růst trhu. Je však sporné, zda se Facebooku podaří tento odvážný cíl naplnit.

Informace o záměru společnosti Facebook poodhalil prostřednictvím účtu na sociální síti Twitter žurnalista New York Times Nathaniel Popper. Podle jeho vyjádření Facebook plánuje vysbírat tyto prostředky na podobném principu jako stabilní kryptoměny, a tedy vydané tokeny budou kryté americkým dolarem.

Facebook s touto iniciativou mezi odborníky způsobil mnohé negativní reakce. Aktuálně však roste naděje, že Facebook Coin neohrozí Bitcoin. Naopak, může přinést novou vlnu investorů do tohoto trhu. A právě ruku v ruce s tímto může v případě úspěchu ve společnosti zvýšit obecné povědomí o kryptoměnách a tím i zvýšit důvěru vůči nim.

K tomuto tématu se vyjádřil i manažer hedgeového fondu a kryptonadšenec Jeremy Gardner, který jednoduše popsal, proč může být Facebook Coin přínosem pro trh s kryptoměnami:

„Představte si, že každý uživatel Facebooku na světě může jednoduše nabývat do vlastnictví tento typ kryptoměny. Tento uživatel dokonce nemusí vlastnit ani bankovní účet, stačí, když získá prostředky na svém účtu na Facebooku a následně dokáže jednoduše kupovat a prodávat kryptoměny na burze.“

Facebook Coin – nový digitální dolar

Společnost Facebook v předešlé době ozřejmila záměry vydání vlastního tokenu. Facebook Coin má být dalším z řady stable coinů, jakými jsou například USDT, USDC a mnohé další. Jeho inovativnost však spočívá ve způsobu jeho nabývání a zasílání.

Facebook Coin umožní uživatelům jednoduché a rychlé zasílání finančních prostředků do celého světa prostřednictvím aplikace Messenger. S aktuálně dvěma miliardami uživatelů sítě Facebook tímto chce přinést revoluci v rychlém provádění plateb v rámci celého světa. V zásadě jde o podobný princip, na jakém funguje čínský WeChat založený v roce 2016, který je však aktuálně možné využívat jen lokálně.

Myslíte, že se Facebooku podaří naplnit své vysoké cíle? Využili byste možnost jednoduchého zasílání prostředků pomocí aplikace Messenger?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Tomáš B.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Míra

No doufám, že se to fakt nebude jmenovat facebook coin, protože na slovo facebook už jsem si za roky vytvořil averzi jak do něj každý několikrát denně čumí a roluje na mobilu, protože pak už mě fakt trefí 😀

Colombo

Totální shitcoin…. Facebook nesnáším a nikdy ode mne neuvidí ani dolar

Roman

Zni to blahove, vsichni regulujou kryptosmenarny zduvodu prani penez a podpory terorizmu a zrovna facebook bude mit moznost (mozna bez regulace) poslani penez pres hranice?…Otazka se naskyta(kdyz se jedna o Ty prachy), proc si v minulosti neotevrel treba FacePal(neco jako PayPal)? Taky transfer penez…Muj nazor je, ze je to nesmysl…Jejich coin stoupne na cene jen proto, ze je to facebook, nic vic..Jejich akcie maji taky velkou hodnotu jen proto..Vsechno to bude jenom o kontrole davu a obchodni manipulaci…Takze centralizovane…

lukas

Ma to byt stablecoin, tak nevim jak by mel zvetsit svoji hodnotu? Cist a pak psat. 🙂

Apin

Už se těším na ty situace, kdy fb někomu znenadání a bez vysvětlení zruší účet ( tak, jako to dělá normálně dnes) třeba jen na základě nahlášení nevhodné fotky a ta nebohá hloupá ovce tam bude mít nějaké FBshitcoiny 🙂 Nikdo z fb neponese odpovědnost, na nikoho se neodvolají. Odsouhlasil jsi podmínky používání? Odsouhlasil, nemáš nárok na nic 🙂

spot_img