Facebook plánuje největší ICO historie – Cílová částka vás zaskočí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

Podle nejnovějších informací Facebook se svým projektem Facebook Coin plánuje svým investorům nabídnout na prodej tokeny v neuvěřitelné hodnotě až 1 miliardy dolarů. Z pohledu historie ICO kampaní by Facebook vytvořil nový historický rekord. Názory odborníků na tuto kampaň se různí. Aktuálně však převažují názory, že právě tato kampaň může na trh přinést nové investory, a tedy i silný pozitivní fundament pro růst trhu. Je však sporné, zda se Facebooku podaří tento odvážný cíl naplnit.

Informace o záměru společnosti Facebook poodhalil prostřednictvím účtu na sociální síti Twitter žurnalista New York Times Nathaniel Popper. Podle jeho vyjádření Facebook plánuje vysbírat tyto prostředky na podobném principu jako stabilní kryptoměny, a tedy vydané tokeny budou kryté americkým dolarem.

Facebook s touto iniciativou mezi odborníky způsobil mnohé negativní reakce. Aktuálně však roste naděje, že Facebook Coin neohrozí Bitcoin. Naopak, může přinést novou vlnu investorů do tohoto trhu. A právě ruku v ruce s tímto může v případě úspěchu ve společnosti zvýšit obecné povědomí o kryptoměnách a tím i zvýšit důvěru vůči nim.

K tomuto tématu se vyjádřil i manažer hedgeového fondu a kryptonadšenec Jeremy Gardner, který jednoduše popsal, proč může být Facebook Coin přínosem pro trh s kryptoměnami:

„Představte si, že každý uživatel Facebooku na světě může jednoduše nabývat do vlastnictví tento typ kryptoměny. Tento uživatel dokonce nemusí vlastnit ani bankovní účet, stačí, když získá prostředky na svém účtu na Facebooku a následně dokáže jednoduše kupovat a prodávat kryptoměny na burze.“

Facebook Coin – nový digitální dolar

Společnost Facebook v předešlé době ozřejmila záměry vydání vlastního tokenu. Facebook Coin má být dalším z řady stable coinů, jakými jsou například USDT, USDC a mnohé další. Jeho inovativnost však spočívá ve způsobu jeho nabývání a zasílání.

Facebook Coin umožní uživatelům jednoduché a rychlé zasílání finančních prostředků do celého světa prostřednictvím aplikace Messenger. S aktuálně dvěma miliardami uživatelů sítě Facebook tímto chce přinést revoluci v rychlém provádění plateb v rámci celého světa. V zásadě jde o podobný princip, na jakém funguje čínský WeChat založený v roce 2016, který je však aktuálně možné využívat jen lokálně.

Myslíte, že se Facebooku podaří naplnit své vysoké cíle? Využili byste možnost jednoduchého zasílání prostředků pomocí aplikace Messenger?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Tomáš B.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře