Podle Barclays budou vedlejší příjmy z Facebookcoinu do dvou let až 19 mld. USD

6
stellar-facebook

Britská nadnárodní investiční banka Barclays ve své zprávě předpovídá, že jen vedlejší aktivity kolem plánované kryptoměny Facebooku mohou do roku 2021 vygenerovat zisk až 19 miliard dolarů.

Barclays podporuje „Facecoin“

Ross Sandler, internetový analytik společnosti Barclays, v pondělí oznámil klientům, že kryptoměna Facebooku by mohla do roku 2021 vygenerovat až 19 miliard dolarů jen v dodatečných příjmech.

Facebook a stablecoin

Facebook údajně pracuje na systému stabilního coinu, aby umožnil uživatelům WhatsApp převést peníze.

Více se dozvíte zde: Facebook coin – vše, co víme

Sandler také poukázal na to, že Facebook se snaží zavést vlastní platební systém už téměř deset let. Hlavním problémem nejspíš bylo, že společnost by musela nést převodní náklady, což by „negativně ovlivnilo ziskovost podniku, zejména při velkých objemech transakcí s nižší hodnotou“.

Zralý na kryptoměnu

V současné době však Facebook i celý sektor kryptoměn podstatně dozrály. Obří sociální médium získalo aplikace, jako jsou Instagram a WhatsApp, a zároveň masivně rozšířilo svou celkovou uživatelskou základnu. Podle Sandlera by nová kryptoměna Facebooku mohla „oživit tuto obchodní strategii“.

Záchrana po sérii skandálů

Facebook se nedávno dostal pod palbu spotřebitelů, protože britská politická poradenská společnost Cambridge Analytica dokázala sesbírat data o více než 50 milionech uživatelů Facebooku bez získání jejich souhlasu. Podle Sandlera by potenciální zaměření na platební průmysl mohlo poskytnout Facebooku záchranné lano.

Facebook a blockchain

Podle oficiální kariérní stránky Facebooku je v současné době 19 otevřených pozic pro specialisty na blockchain různých typů. Kromě toho, Facebook nedávno „získal“ první blockchainový startup, firmu Chainspace.

Závěr

Co říkáte na kryptoměnu od Facebooku? Bude chtít vyzkoušet? A myslíte si, že by mohla nastartovat nový růst? Podělte se o svůj názor v komentářích pod článkem nebo na naší FB stránce.

Zdroj:
Bitcoinist.com

6
Komentujte

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZdenoZdeněkJarynHererMíra Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Filcka
Host
Filcka

Jedině Facebook Coin , Bitcoin konečně padne stejně je už mrtvý a pomalu ztrácí své investory což je to nejlepší co může být je třeba ho poslat do análu co nejrychleji stejně padne dřív či později .

Míra
Host
Míra

prej „jedině“ 🙂

Herer
Host
Herer

Centralizovanej facebookcoin? Facebook asi potřebuje sbírat další data o uživatelích k prodeji, tak se zaměří na jejich finanční situaci, za co utrácí a kolik a vše bude uloženo k prohlédnutí v databázi pro toho, kdo dost zaplatí…

Jaryn
Host
Jaryn

Ocekavat od uzivatele s nickem Filcka neco vic, by bylo opravdu blahove???ale pobavils suline???

Zdeněk
Host
Zdeněk

Vstup Facebooku do kryptosvěta kryptoměny jako celek posílí.

Zdeno
Host
Zdeno

Kolik twerawathodin na to padne neříkali?
Jak jde o prachy, ekologie a uhlíková stopa nikoho nezajímá.

Stačí nosit látkovou tašku do lídlu.