Zákaz Bitcoinu v Indii? Indická centrální banka to popírá

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dle CCN Markets: Reserve Bank of India (RBI) popřela spekulace, že by měla spojitost s navrhovaným zákonem, který chce zakázat v Indii Bitcoin a ostatní kryptoměny. Spekulace se objevily minulý týden a tvrdily, že zákonodárci v Indii pracovali na legislativě, která navrhuje až desetiletý trest odnětí svobody pro každého, kdo vlastní kryptoměny.

Během těchto zpráv RBI reagovala na žádost o informace podanou 4. června právníkem specializujícím se na záležitosti týkající se blockchainu. Banka uvádí, že v průběhu legislativního procesu nebyla v komunikaci s vládními orgány a neobdržela ani kopii zákona.

Ačkoli RBI popírá zapojení do návrhu zákona, spekulace o zapojení zatím neměla jak vyvrátit. Stojí však za povšimnutí účast RBI v předchozích událostech týkajících se kryptoměn.

Drsný antikryptoměnový zákon

Připravovaný návrh zákona stanoví kruté tresty pro ty, kteří se jakýmkoliv způsobem zabývají kryptoměnami. Zákon o Zákazu kryptoměn a regulaci digitálních měn, říká, že případní pachatelé by neměli právo na složení kauce.

Dodává také, že výše trestu by byla spojena s kryptoměnovým portfoliem uživatelů. Tvrdí, že pokuty budou třikrát vyšší než zisk, který jednotlivec na kryptoměnách utržil.

„Trest uložený obviněnému podle zákona musí být buď třikrát vyšší než ztráta způsobená systému (neplacení daní), nebo trojnásobek zisků, podle toho, co je vyšší. Pokud nelze ztrátu nebo zisk rozumně určit, může vláda uložit maximální pokutu. “ tvrdí zákon.

RBI se vyhýbá kryptoměnám

Při hledání dalších informací o připravovaném návrhu zákona Varun Sethi, advokát specializující se na blockchain, podal dotaz na zapojení RBI.

Osobně se setkal s úředníky a ti mu sdělili, že RBI nebyla v komunikaci s vládními agenturami během legislativního procesu a dokonce ani neobdržela kopii zákona.

Otázky byly předány též ministerstvu hospodářství a ministerstvu financí. RBI je v čele většiny současných krypto a blockchainových regulací v Indii. Prostřednictvím centrální banky bylo zakázáno, aby instituce, které spadají pod banku, zprostředkovávaly v roce 2018 nákupy kryptoměn.

RBI byla také zapojena do některých pro-blockchain regulací, když v dubnu odhalila regulační oblast, ve které by se umožnilo testovat produkty založené na blockchainu – kromě digitálních měn.

Zákon je až příliš tvrdý

Indický krutý pohled na kryptoměny zaznamenal kritiku například od Tim Drapera, stejně jako od generálního ředitele společnosti Binance (Changpeng Zhao).

Draper řekl v dubnu loňského roku, kdy se začaly šířit první informace o indických regulacích, že schvalovat takovýto zákaz Bitcoinu je velká chyba! Poté, v reakci řekl Zhao, že by v Indii mohly vzkvétat kryptoměny jako ZCash a Monero.

Závěr

Indie zvažuje úplný zákaz kryptoměn. O tom, zda se RSI podílela na návrhu zákona není zcela jasné. Nicméně tresty v návrhu zákona za držení kryptoměn jsou extrémní – až 10 let odnětí svody a vysoká pokuta. Myslíte si, že tento krutý zákon projde v Indii schválením? A jak zareagují ostatní země?

Co číst dál?

Co znamená být bohatý a jak se to pozná

 

Zdroj: ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Jasně… Blockchainové projekty bez kryptoměn je prostě nesmysl. Protimluv. Blockchain bez decentralizace téměř ztrácí význam a pokud má být decentralizovaný, nemůže fungovat bez kryptoměny, ať už zpracovává cokoliv. Tady to sice (doufám) každý chápe, ale “indiáni” by se měli trošku přivzdělat, než něco smetou ze stolu.

jminercoins

A když prodělá tak mu třikrát tolik vyplatí v rupiích nebo čím to tam platí.

Reklama: